USD 39.80 40.10
  • USD 39.80 40.10
  • EUR 39.85 40.20
  • PLN 9.85 10.10
Світ вражає: Сава Кононович
Походження Сави Кононовича невідоме. В листах 1637 року ватажка повсталих Павла Павлюка до гетьмана Станіслава Конєцпольського він називається «чужинцем Москалем». Проте рід Кононовичів використовував шляхетський герб Радван, що нагадував татарську тамгу і вживався багатьма шляхетськими родинами татарського походження.
Напередодні повстання Павлюка 1637 року Кононович обіймав посаду переяславського полковника реєстрових козаків. В травні 1637 року, на річці Расава, козацька старшина обрала його старшим Війська Запорозького реєстрового, знявши з цієї посади Василя Томиленка.
Під час повстання Павлюка Кононович виступав на боці урядових сил. Він не зміг вчасно виконати наказ коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського зібрати реєстр і прибути з ним до гетьманської квартири на Південному Бузі. В результаті, в серпні 1637 року козаки-повстанці під проводом Карпа Скидана і Семена Биховця рушили на Україну і в жовтні дісталися Переяслава, де закріпилася реєстрова старшина разом із Кононовичем. Однак переяславські козаки схопили свого старшого і старшину й передали повстанцям. Заарештованих, включаючи Кононовича, відвезли до Чигирина і стратили за постановою козацької ради як зрадників.
Коментарів: 8
просто_поц Показати IP 8 Травня 2012 09:37
Так от ти какой , дарагой таваріщ канановіч!
antikommi до просто_поц Показати IP 8 Травня 2012 12:35
таваріщІ канановічІ. 2 брата - іпаната.
Іван Козолуп Показати IP 8 Травня 2012 10:17
Знач, зрада в них в крові. Якраз таких людей називають хохлами, холуями або москалями. Бо кацапи - це корінний народ Росії.
зaгрeб Показати IP 8 Травня 2012 11:35
Если прeдкa кaзнили, то получaeтсa что дорогиe товaрищи нaгуляныe.
Кононович. Показати IP 8 Травня 2012 14:01
Мы-Белорусы настоящие патриоты своей Родины!Украина-Россия-Белоруссия - ДНА ДЕРЖАВА!Хохлопитеки поймите- ЭТО!
просто_поц до Кононович. Показати IP 8 Травня 2012 14:16
Ти кононович на цей раз (хоч і по фройду) але сказав правду: якщо Україна буде разом з Росієй та Бєлорусієй --- вона точно дістанеться ДНА!
Микола Показати IP 8 Травня 2012 22:23
Хлопці, такими коментарями ви самі ж себе соромите. Я маю на увазі і вислови, і ті поняття, над якими ви вирішили познущатися. Ви не Кононовичів змішуєте з багнюкою, а себе. Почитавши ваші коментарі, розумний виборець ніколи не проголосує за націоналістів. А про статтю і мотиви її написання можу сказати одне: захоче Господь покарати - забере розум...