USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92
Світ вражає: Кремль зіграв проти України
Нещодавно мав змогу переглянути новий пропагандистський російський фільм «Матч». Тому хочу поділитись із вами своїми враженнями.
Ті, хто думають, що це фільм про футбол (як його позиціонують автори), або про війну чи любов (як начебто випливає з анонсованого сюжету), той помиляється. Насправді це ідеологічний «агітпроп», який впроваджує філософію і концепцію пропагованого кремлівськими верховодами «Руского міра». Не випадково фільм зроблений за бюджетні гроші Російської Федерації. Тому переважна більшість негативних героїв фільму відзначаються тим, що говорять українською, носять синьо-жовті стрічки або вишиванки. У «масовках» українці зображені як колаборанти, антисеміти і просто моральні потвори.
Насправді цей фільм цілковито підпадає під 161 статтю КК України, згідно з якою умисні дії, спрямовані на розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, на приниження національної честі та гідності, караються аж до обмеження волі на строк до п'яти років. Оцінку фільму має давати не експертна комісія Держкіно, а Служба безпеки України. Але, на жаль, люди, які опинились при владі в Україні, замість того, щоб опікуватися національною безпекою, сприяють зовнішній експансії в Україну. Вони забезпечують інформаційне, гуманітарне, духовне вторгнення Росії в Україну. Наприклад, освітня політика міністра Табачника цілком співвідноситься із ідеологією цього фільму. Тільки в іншій сфері.
Хочу відповісти захисникам фільму, які стверджують, що це лише художній твір, спроба розібратись у складних тогочасних реаліях в Україні. Роз'ясніть мені, чому російський кінематограф за кремлівські бюджетні гроші не знімає фільм про армію генерала Власова - найбільший колаборантський підрозділ у Другій світовій війні, який нараховував майже 800 тисяч російських добровольців? До речі, 300 тисяч із них брали участь у відомій облозі Сталінграда. Це ж який сюжет, яка драма! От там можна було б використати «геніальний» художній хід із використанням мови, наприклад, щоб головний герой, чесний червоноармієць, героїчний оборонець Сталінграда, розмовляв українською.
Або фільм про ганебний пакт Молотова-Ріббентропа, де керівництво СРСР (а РФ вважає себе його правонаступниками) укладає із Гітлером таємну угоду про поділ Європи, договір про співпрацю ( наприклад, надання гітлерівській «братній» армії бази в Мурманську для нападу на Норвегію), про спільний військовий парад у Бресті іт. д. А в цей час (15 березня 1939 року) українці на Закарпатській Україні під синьо-жовтим прапором перші в Європі збройно виступають проти гітлерівської коаліції.До речі, на моє переконання, Друга світова війна почалась саме тоді.
Чи можете Ви уявити, щоб в Росії знімали такі фільми за бюджетні кошти?
Історія України складна і непроста. Але ми самі в ній розберемося, без сторонньої допомоги. А росіяни нехай розберуться у своїй, ще більш складній, трагічній та неоднозначній.
Коли іспанці прийшли до національного примирення, вони спорудили меморіал усім загиблим у громадянській війні. І викарбували такі слова: «Тут лежить Іспанія». їм не писали рецептів примирення ані в Парижі, ані в Римі, ані в Берліні. Тому вони і знайшли злагоду в суспільстві. А ми будемо блукати манівцями доти, доки нам нашу історію писатимуть у столиці іншої держави.
Коментарів: 15
ОЛЕКСА Показати IP 28 Травня 2012 10:08
Фільм 100% правдивий, я розумію, що правда вам не подобається. Маємо те, що маємо, як казав "щирий" українець Кравчук.
Хатуль Мадан до ОЛЕКСА Показати IP 28 Травня 2012 22:58
"Властелин колец" много правдивее.
Хатуль Мадан Показати IP 28 Травня 2012 10:14
це ж добре! чим більше таких "хвільмів", тим більше Україна віддаляється від кремлінів!
Макар Показати IP 28 Травня 2012 10:48
Окупанти знову при владі.
Хатуль Мадан до Макар Показати IP 28 Травня 2012 12:31
а вони від неї ніколи і не відходили
сруский мир ето война Показати IP 28 Травня 2012 12:25
РоССия унаследовала свою империю от Чингисхана. Монгольское иго стало Московским. Современная РоССия – это некий аналог Московского царства образца XVII в. РоССийская Федерация – азиатская империя, где большинство причисляют себя к руССкими. РуССкие это кресчонные татары. Народ продавший свою веру и вообразившие себя словянами.
Александр Показати IP 28 Травня 2012 17:59
Четыре вопроса автору статьи: с чего вы взяли, что фильм снят за бюджетные российские деньги? Вам снятый за бюджетные украинские деньги "Молитва за гетьмана Мазепу" больше нравится? Где можно посмотреть фильм? Почему у меня нет в Луцке такой возможности?
Хатуль Мадан до Александр Показати IP 28 Травня 2012 21:06
я попробую ответить))) 1. гугл в помощь. 2. нет. 3. торрент в помощь. 4. вас что, в гугле забанили???
Александр до Хатуль Мадан Показати IP 28 Травня 2012 21:18
Но если, следуя вашему мнению, показ фильма удаляет Украину от Кремля, почему этот фильм не показать " забаненному в гугле" и иже с ним на широком экране в Адреналине?
Хатуль Мадан до Александр Показати IP 28 Травня 2012 22:33
спонсировать кремлядское искусство? увольте-с. при официальном бюджете 8 мегадолларов в РФ этот шИдевр собрал в прокате ажно 2 000 000. если зритель из РФ не захотел смотреть "матч", нах это сдалось украинцам??? желающим - на торренты и файлообменники.
Павло Поліщук Показати IP 28 Травня 2012 18:28
Імперія не хоче поступатись. Англія, Франція - експлуатують колонії економічно і досьогодні. Україна для росії - колонія, тому слід визнати факт беззаперечний - кремль - експлуататор, з яким треба боротися повним несприйняттям насаджуваної ним попкультури, імперським кліше, і мене просто верне від цілодобових росйських екшнів у стилі нью с.с.а по телебаченню. Словами Ю.Шевчука, якими він "стібався" з Б. Гребенщікова: "Это страшный страна, это глупый народ...."
Александр до Павло Поліщук Показати IP 28 Травня 2012 21:41
Ну а нас-то тут радостная и счастливая страна, где проживают сплошь добрые, умные и креативные украинцы, создавшие массу замечательных, исторически правдивых, кассовых фильмов за собственные денежные средства, начиная от "гетьмана Мазепы" до " прошедшего сквозь огонь"!
Александр до Павло Поліщук Показати IP 28 Травня 2012 21:41
Ну а нас-то тут радостная и счастливая страна, где проживают сплошь добрые, умные и креативные украинцы, создавшие массу замечательных, исторически правдивых, кассовых фильмов за собственные денежные средства, начиная от "гетьмана Мазепы" до " прошедшего сквозь огонь"!
))) Показати IP 29 Травня 2012 20:06
Вспомните Гумилева. Украина-аппоссианарная по своей сути.
Павло Поліщук Показати IP 31 Травня 2012 11:29
Мені байдуже, що думає російськодумлива частина українського соціуму. Я знаю, що є держава УКРАЇНА, це мій дім, де мої діти спілкуються рідною мовою, я тут живу й надалі житиму. А російські "страдающі" генії, як і інші генії світової культури та науки генії для своєї батьківщини. Знати корисно, але відштовхуватися від свого, це ж так просто! І цього факту 20 років наші постсовкові інтелігенти не можуть збагнути. А еліти країн, що це зрозуміли - давно в ЄС. Не ідеалізую цієї структури, але там - життя вільне, а у нас - "по понятіям".