USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90
Світ вражає: Я проклинаю комунізм...
Я ПРОКЛИНАЮ КОМУНІЗМ
Я проклинаю комунізм, як зло до сьомого коліна,
Хоча б за те, що на хресті була розп'ята Україна...
Де дзвони падали з церков, земля стогнала там від болю.
Під брязкіт сталінських оков кати вбивали правду й волю,

Я проклинаю комунізм, що нас робив усіх рабами,
Що замість Бога на землі лишився тільки Ленін з нами…
Коли з хрестами куполи під регіт падали додолу,
Бабусі наші не могли сльозами вгамувати болю.

Я проклинаю комунізм за горе й смерть людей невинних,
Бо сатанинські казани горіли день і ніч невпинно.
Горіли полум'ям церкви, лягали попелом по полю...
Від всіх окраїн до Москви стогнало все тоді від болю.

Я проклинаю комунізм за дріт колючий і за грати,
За те, що із простих людей робив послушних «автоматів».
А скільки душ він розтоптав! А скільки зла в серцях засіяв!
На Соловки, в Сибір заслав, по світі грішному розвіяв!

Я проклинаю комунізм за штучний голод на Вкраїні,
За те, що, наче жебраки, жили і ще живем донині...
А скільки знищено людей за рідну віру й вільне слово!
А скільки, Боже, натекло у море сліз гірких і крові!

Я проклинаю комунізм за біль сердець, за крик природи,
За те, що страхом крижаним були закуті всі народи.
За муки, горе, біль людей!, За кров і сльози України!
Я проклинаю комунізм, як зло - до сьомого коліна!


В. Кушнір
Коментарів: 22
Совість Волині Показати IP 22 Червня 2012 13:57
Человек, который бросается в крайности - это уже ущербная личность! У недалёкого человека и недалёкие стишки...
Хатуль Мадан до Совість Волині Показати IP 22 Червня 2012 14:21
хороші і правильні стішкі. це тобі не ветеранів обпивати-об'їдати.
Лучанин до Совість Волині Показати IP 22 Червня 2012 14:32
Вы на одном уровне - его стишок как антипод вашей аватарки.
Наталія Показати IP 22 Червня 2012 14:19
Ага, проклинай і далі, тільки живеш ти в тих будинках, які постоїв комунізм.
Лучанка до Наталія Показати IP 22 Червня 2012 15:40
Я не за те,щоб проклинати, але людині, видно, допекло відчутно, коли вона так влучно в одному вірші згадала все. А щодо будинків, то ми бачимо які вони є і за комуністичного режиму і в період незалежності. Бува не людський фактор тут є причиною? Це ж - нація така: свої і своїм будували та будують. Особисто - ніколи не надіялась на державу і квартири не отримувала. Самі будувались, правда, не за сучасними мірками, але живемо ні від кого незалежні, тільки шкодуємо тих людей,що живуть у проблемних будинках, яких стає щоразу більше...
Алла Показати IP 22 Червня 2012 14:20
Це не крайність,а факт. І вірш дійсно хороший та влучний.Мені здається, що "Совісті Волині" доречно було б себе назвати "ущербною личностью" або ж "недалёким человеком" комуністичного періоду,зважаючи на мову коментаря та його зміст
зaгрeб Показати IP 22 Червня 2012 14:26
Нeт дорогой товaрищ.Чeловeк который обeдaeт бeдных вeтeрaнов ущербная личность.
Макар Показати IP 22 Червня 2012 14:46
Щоб позбутися тої облуди,що й досі,деякі продовжувачі справ Леніна-Сталіна продовжують пропагувати серед незрілого молодого покоління українців,було б доцільно ввести цей вірш в обов*язкову шкільну програму для учнів 1-их класів школи.
111 до Макар Показати IP 23 Червня 2012 14:06
+ 100500
Гнидава Показати IP 22 Червня 2012 15:29
Ськіки можна всьо проклинати? двайцять років всьо проклинают проклинают, і крадут, крадут
Свій Показати IP 22 Червня 2012 15:57
двома словами - комуняків , на гіляки !
Л А Д О М И Р Показати IP 22 Червня 2012 17:34
а що означає "сатанинські казани" ?? :)
Александр Показати IP 22 Червня 2012 17:49
Вполне хорошее современное стихотворение! При загнивании собственного промышленного производства (исключая табачную и алкогольную промышленность, конечно) в стране бурно начнет развиваться устное народное творчество! Должна же быть названа истинная причина нашего "жебрачества" на 21-м году независимости! Так что проклинали, и проклинаем, и будем проклинать, чтобы там не писали коммуняки! И в 1-й класс школы обязательно введем! И предлагаю всем поддерживающим скинуться по гривне, дабы продлить существование последнего периодического украинского журнала "Відчизна", где такое замечательное стихотворение могло быть напечатано. Это вам не "ходи" ходить!
Lidi Показати IP 22 Червня 2012 18:00
a za 20 rokiv skilku zavodiv fabruk zbudovano???
antikommi до Lidi Показати IP 23 Червня 2012 02:05
Стільки - скільки потрібно. Приєднуйтесь!
лш Показати IP 22 Червня 2012 19:55
Це був не комунізм винен. За всім злом диявол стоїть. Людям давали земне, взамін просил не вірити, що є Бог, вічне життя, страшний суд непокірних винищували як нищили колись язичники святих. Так і клянуть вони зараз в аду і комунізм, і самого Бога, бо в аду всі всіх проклинають. Смердюче місце, де ніхто нікого не любить.
бу Показати IP 23 Червня 2012 00:51
бггг!!!судя по стихотворению украйнцы недалёкая нация
йолка до бу Показати IP 25 Червня 2012 22:15
судячи по твоєму коменту, ти закончєний кацапський ідіот.
q Показати IP 23 Червня 2012 11:48
придурок
йолка до q Показати IP 25 Червня 2012 22:14
очінь, очінь пріятно, уважаємий прідурок!
мимокрокодил Показати IP 23 Червня 2012 12:44
Смешно же, тоже иногда хочется написать что типа "Я проклинаю нынешнюю Украину" за уменьшение населения на 6 миллионов, за уничтоженною экологию, за людей-рабов которые могут послужить казве чот мишенями на охоте у илиты, за воров под масками патритов, за отсутствия какой бы то нибыло перспективы, список можно продолжать до бесконечности но смысл : Человека красти дело а не желчь в сторону тех кото ему не нравится.
ВВ до мимокрокодил Показати IP 31 Грудня 2013 09:55
Погоджуюсь з Вами, що теперішня історія України багата кричущими неприємними випадками. Та це не може бути причиною закривати очі на злочини комуністичної влади проти нашого народу.