USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92
Світ вражає: Що чекає безпритульних собак у Луцьку?
У 2011 році всі волинські ЗМІ передали радісну новину: нарешті у нас відкрито притулок для тварин. Отже, собак будуть гуманно стерилізувати, а тому кількість бродячих на вулицях Луцька суттєво зменшиться. За песиками у притулку доглядатимуть, їх лікуватимуть і роздаватимуть новим дбайливим господарям – все ледве не за європейськими стандартами і вимогами. Та нещодавно мені надіслали фотографії з того притулку: мовляв, подивіться на цей «концтабір для хвостатих».

Трупи маленьких цуценят, собака на межі виснаження, розкидані фекалії, брудна операційна, яка нагадує хлів… Признатися, кадри не для слабких нервів. У притулок на вулиці Мамсурова, 9 їхали без попередження, із Веронікою Федосовою-Цибульською, яка вкладає не тільки всю душу в порятунок безпритульних тварин, а й власні кошти. Спонсорувала доти, доки не зрозуміла, що у притулку «безлад, кошти використовуються неефективно, над тваринами знущаються». Вероніка стверджує, що така ситуація там склалася від моменту створення наприкінці минулого року нового комунального підприємства «Ласка» і призначення директором Богдани Новарчук.

– Багато добросердечних людей, які взяли цуценя з притулку, через кілька днів скаржились, що воно померло в муках, на очах дітей, – розповідає Вероніка. – Адже по притулку гуляє чумка й ентерит. Ще в жовтні у нас з директором була угода про будівництво тимчасового карантину, що дало б можливість ізолювати новоприбулих собак для виявлення у них інфекції (до речі, згідно із законодавством притулок не може функціонувати без зон карантину та ізолятора). Я закупила будматеріали на кілька тисяч гривень та оплатила їх доставку, але робота й досі не виконана, карантин не функціонує. Таке враження, що тільки я одна переймаюся тим, щоб собаки у цьому притулку не вмирали, а директор, по сумісництву ще й голова Волинського товариства захисту тварин, вирішенням таких проблем не зацікавлена. Адже міською радою під притулок виділена земля, оплачуються комунальні послуги та зарплати працівникам, надаються інші кошти на утримання. Мережа притулків в Україні створюється для того, щоб собаки не вешталися вулицями, а мали прихисток. Але тут все доведено до такого стану, що не дай Боже собаці потрапити сюди.

Нас за залізними воротами зустрічають таким гавкотом, що вуха закладає. Проте вся ця різношерста зграя абсолютно не злоблива: скачуть, шукають ласки. До слова, охорона ніби нас і не помічає. Ходимо по притулку, заглядаємо скрізь. Операційну вже ретельно прибрали, та й трупів не бачимо, проте є такі місця, що від смороду сльозяться очі. У приміщенні для цуценят на плитці парують баняки: в одному вариться каша, в іншому – сосиски. Частина собак сидить у вольєрах, решта – хто де. До сотні собак, напевно, на вільному вигулі. Загалом, це, звісно, не концтабір, але й не такі умови, щоб назвати це місце «притулком».

– Це не притулок, а тимчасова перетримка тварин, – відразу приголомшила Дана Новарчук, яка саме приїхала з чергового відлову тварин. – Справжній притулок почне будуватися тільки навесні, коли надійдуть обіцяні три мільйони гривень з Міністерства екології. Комунальне підприємство «Ласка» має кілька напрямків: утримання тварин, їхній відлов, стерилізація, контроль, реєстрація домашніх тварин та популяризація гуманного ставлення до тварин. А в майбутньому «Ласка» приноситиме дохід від своєї діяльності.

Пані Новарчук стверджує, що всі собаки, яких відловлювали з 2011 року, – зареєстровані. Всі стерилізовані – повернуті під опіку волонтерів туди, звідки їх забирали. Нема куди повертати – залишають жити у притулку, чи то пак, цьому тимчасовому місці. Тільки от ніяких розпізнавальних знаків про те, що собака побувала на стерилізації, немає: вушні кліпси, мовляв, гниють, а ошийники не тримаються. У тимчасовому притулку наразі майже 350 особин. Але їх кількість постійно змінюється: одних забирають, інших привозять. Доглядають за ними 14 працівників. Кожен з них виконує кілька робіт відразу: наприклад, охоронець і прибирає, і їсти варить, і годує.

На запитання про причини великої смертності та звинувачення у неефективній роботі Дана Новарчук відповідає:

– Так, більшість цуценят, які потрапляють сюди, помирають. Але це скрізь така ситуація. Наприклад, в притулках Києва, Харкова їх до трьох місяців просто усипляють. Який би не був супер-карантин, інфекція робить своє. Ми ж намагаємося рятувати, роздавати, вакцинувати. Але з десяти виживає двоє. А те, що до мене мають претензії – так це звичайна реакція людей, які дають гроші. Їм здається, що все робиться не так і надто повільно. До того ж, скоро розпочнеться будівництво колосального притулку. Тож я не бачу сенсу зараз щось серйозне будувати чи створювати, втрачати час, щоб потім його руйнувати чи зносити.

Напевно, пані директор має на увазі будівництво того карантину, за який так хвилюється Вероніка Федосова-Цибульська. Тобто, перебуваючи у солодких мріях майбутнього, можна не перейматися сьогоднішнім?

Мирослава КОСЬМІНА,

м. Луцьк

Від редакції: Поки матеріал готувався до друку, стало відомо, що Вероніка Федосова-Цибульська та ще 37 волонтерів звернулись у міську раду з офіційним запитом про те, у якій кількості, під чию відповідальність та згідно з якими документами передані собаки в КП «Ласку». А пізніше подали позов в прокуратуру Луцька про порушення ветеринарно-санітарних норм утримання тварин у притулку та жорстоке поводження з ними.
http://visnyk.lutsk.ua
Коментарів: 21
comment Показати IP 21 Квітня 2013 12:20
хоч хтось правду почав писати про винищення собак за парканом притулку........
67 Показати IP 21 Квітня 2013 13:37
Справа важлива. І серйозна. Молодці, що порушили цю проблему.
ТРАЛНА Показати IP 21 Квітня 2013 20:52
Востановіть біля Слона Моську і життя собак у Луцьку поліпшиться/ Див. http://www.volynnews.com/messages/1397/
sunday Показати IP 21 Квітня 2013 22:44
новарчук богдана немає часу займатись проблемою безпритульних собак. щоб вони не вештались містом. тому що вона круто взялась за домашніх хазяйських собак і особливо їх господарів. схоже, вона люто ненавидить людей і заздрить тим собакам, яким мають господаря))) вона так наполегливо просуває різні новації по відношенню до господарів тварин(податки, реєстрація, стерилізація, заборони і т.д. і т.п.) - і жодних правил стосовно бездомних собак! їм можна все: гадити, гавкати, гуляти без намордників і прививок, кусати людей. така собі "бездомність в законе". бездомні пси мають жити в притулках,але вони мають право жити там в нормальних умовах.
111 до sunday Показати IP 22 Квітня 2013 00:19
знаєте, від домашніх собак набагато більше шкоди, ніж від безпритульних. По-перше, "гадять" саме домашні собаки, бо безпритульне ніколи не "сяде" на відкритому місці - інстинкт. По-друге, кусають найчастіше теж домашні... Бо жодного пітбуля чи стафа бродячим ніхто не бачив.А ще безпритульного пса можна нагнати і він втече.. А от домашні - це просто біда і пошесть. Перш ніж заводити пса, треба башкою подумати, де воно буде гуляти, ср..ти і на кому відпрацьовувати бойові навички... А податки нехай будуть. Може за ці кошти хоч майданчики для вигулу зроблять.
Труляля до 111 Показати IP 22 Квітня 2013 07:26
А яким боком безпритульні тварини до домашніх? Власники домашніх тварин вже років з 15 платять за їх утримання у місцеві жеки та й несуть повну відповідальність за тварин перед законом. Да і до чого тут пані Новарчук, яка відповідає за чисельність безпритульних, яких, в свою чергу, лише більшає, і які становлять реальну небезпеку починаючи від інфекцій та паразитів і закінчуючи покусами та сказом. На виклики КП "Ласка" практично не реагує, та й додзвонитись до САМОЇ нереально. Для чого воно існує? Адже ні для тварин, ні для людей фактично нічого не робить.
111 до Труляля Показати IP 22 Квітня 2013 11:22
я це пишу до того, що з безпритульними псами я проблем не бачу. І що через Дану їх життя тільки ускладнилося. А міські раді дійсно треба звернути увагу на господарських псів і впаяти штрафи через "купи" на газонах та тротуарах. а Ваша заява про "повну відповідальність за тварин перед законом" - просто смішна. Ви звідки звалилися????
Труляля до 111 Показати IP 22 Квітня 2013 12:18
За все треба штрафи, і за купи, і за пляшки, і за сміття, дуже багато цих і. Але наразі мене більше турбує те, що по вулиці ходити спокійно не можна, скрізь зграї безпритульних собак, за які ніхто не відповідає, ніхто з ними не бореться, а кошти виділяють на це з буджету міста, тобто це є наші з вами кошти.
111 до Труляля Показати IP 22 Квітня 2013 12:53
а з ними не треба боротися... Треба боротися з тими, хто тих собак викидає. І з тими, хто не виконує своїх обов'язків щодо тварин. І чого це спокійно не можна ходити через собак???? Коли моя дитина повертається додому після 21.00, повірте, я переживаю не через те, що на неї собаки нападуть....А коли мій молодший син їде зі школи, то зовсім не безпритульні пси мене бентежать.
труляля до 111 Показати IP 22 Квітня 2013 13:00
а мене бентежать)
D до 111 Показати IP 22 Квітня 2013 16:54
Зараз собак ніхто вже не викидує на вулицю. Це ще пережитки часів, коли розпався СОЮЗ.
бабай до D Показати IP 22 Квітня 2013 17:10
зараз ніхто вже себе не називає однією буквою - це пережитки первісних часів)))
ГММММММММММММММММ до 111 Показати IP 24 Квітня 2013 23:22
А Данині безпритульні втікають у місто, завше голодні і, вибачте, гадити, або ж ср..и взагалі не мають чим!
Марина Показати IP 22 Квітня 2013 00:58
додам. новарчук тепера бізнесвуменка. навіщо їй притулок? вона шиє перепродує собачі светрики та босоніжки, миски та корм. інакше за які гроші благодійників відкрила той бізнес?
бабай до Марина Показати IP 22 Квітня 2013 17:12
а ще вона збирається відкрити на території притулку (і КП Ласка)виробництво м'ясо-костної муки... Здогадуєтеся з кого? Жесть...
Лена до бабай Показати IP 22 Квітня 2013 18:30
видно, бізнес з виробництва м"ясо-костної муки круто піде вгору - бо трупи по мішків 10-15 вивозять щотижня з притулку. а серед них - і цуценята, яких нерадиві господарі підкидають у притулок з тупою надією, що "хтось за них потрбується"...
Собаковод Показати IP 22 Квітня 2013 19:38
Кстати, владельцы потерявшихся собак, будьте бдительны. Если Вам говорят, что Вашей собаки нет в приюте - это не обязательно так. Г-жа Новарчук активно вяжет и продает породистых найденышей, так что не горит желанием их возвращать хозяевам.
оля-ля до Собаковод Показати IP 22 Квітня 2013 22:50
це правда. новарчук - дуже винахідлива баришня. вона дійсно ховає знайдених (або викрадених) породистих собак в притулку чи в неї вдома - а потім перепродає їх чи злучає, щоб продати цуценят "подешевше" - тому що без відповідних документів.
Інна Показати IP 27 Квітня 2013 18:42
Дуже дивно, чому на сайті http://visnyk.lutsk.ua/2013/04/18/u-2011-rotsi-vsi-volynski-zmi-peredaly-radisnu-novynu-nareshti-u-nas-vidkryto-prytulok-dlya-tvaryn-otzhe-sobak-budut-humanno-sterylizuvaty-a-tomu-kilkist-brodyachyh-na-vulytsyah-lutska-suttjevo-zm/ видалили цю статтю без пояснень...
гість Показати IP 10 Червня 2013 16:12
Те що у нас в Луцьку є притулок для собак- то це тільки для галочки що він є і все,толку з нього ніякого.Я мешкаю на цукровому (це зовсім близько від притулку),то мало того що регулярно кидаються і кусають свійські пси, то такого збільшення собак як цього року ми ще тут ніхто не бачили))багато собак було випущено з так званого притулку з яких дуже багато опинилося на наших вулицях..)також не відкидається факт про ослів-господарів які настільки "люблять тварин" що по п'ять штук прикормлюють і посиляють їх не у власному подвір'ї,а на дорозі де ходять люди і діти і коли йдеш собі кудись, а на тебе біжить зграя псів, то погодьтеся не хочеться ставати "кормом" для них, але винний знову ж таки хто? цей тупий осел-господар, бо пси охороняють свою територію...і з таким розкладом ще не скоро ця проблема буде вирішена поки люди не навчаться відповідати за тих кого приручили!
Гіст ь Показати IP 29 Серпня 2013 20:54
Чому так впевнено захищають собачок безпритульних герої-захисник? Так нехай беруть їх собі додому, вони бігають лякають та кусають дітей...Це нормально? А в них мораль, забирайте тоді додому і шкодуйте..Я за повну ліквідацію..