USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.80 9.95
Світ вражає: Звернення до польського народу!
АНТИФАШИСТСЬКИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
Волинська обласна організація
43016, м. Луцьк, вул. Ковельська, 1
т. (0332) 200-291
моб. (099)335-99-96
E-mail: [email protected]




АНТИФАШИСТСКИЙ КОМИТЕТ УКРАИНЫ
Волынская областная организация
43016, г. Луцк, ул. Ковельская, 1
т. (0332) 200-291
моб. (099)335-99-96
E-mail: [email protected]

Генеральному Консулу
Республіки Польща у Луцьку




Звернення до Польського народу!


Шановний Генеральний Консул Республіки Польща у Луцьку, звертаються до Вас, та у вашій особі, до Сейму Республіки Польща та усього Польського народу, Волинські антифашисти.

Ми, члени антифашистського комітету Волині щиро вітаємо братів слов’ян поляків з 68-ю річницею визволення Польської держави від фашистської окупації та з 68-ю річницею Великої Перемоги прогресивного, вільного світу над німецько – фашистськими загарбниками. Адже, братські польський та український народи відіграли важливу роль в цій Великій перемозі.

Нажаль, наша спільна історія мала складний і трагічний шлях. Прикладом цього є трагедія 1943 року, так звана «Волинська трагедія», яку на превеликий жаль розпочали українські фашисти незаконних банд формувань з ОУН – УПА.

Ми, як свідомі громадяни України, жителі Волині, на території якої і відбулася ця страшна трагедія, у ці святкові пасхальні дні щиро, по християнські хочемо попросити пробачення у братів поляків за наших дідів та прадідів, що попали під ганебний вплив фашистської ідеології у період Другої світової війни. Хочемо підкреслити, що саме вони, карателі з підрозділів ОУН – УПА, а не український народ розв’язали цю міжетнічну, безглузду різанину цивільного населення, спекулюючи на темі націоналізму та ніби - то патріотизму.

Офіційно заявляємо: будь проклятий такий український націоналізм, який дозволяє собі воювати з немовлятами, жінками та похилими, немічними людьми, винищували яких лише за те, що вони є етнічними поляками.

Лякає те, що 70-ти річчя з дня створення фашистських банд формувань з УПА на Волині намагаються відзначити по-гітлерівські помпезно та ще і за державні кошти. Ми, антифашисти Волині, переконані, що це є свідома, показова наруга над пам’яттю десятків тисяч безвинно замордованих поляків руками українських націоналістів. Вважаємо не припустимим намагання героїзувати лідерів українських фашистів С. Бандеру , Р. Шухевича та інших злочинців з числа українських націоналістів. Ми як громадяни України засуджуємо такі кроки окремих політичних сил , які направлені на погіршення стосунків між братніми слов’янськими народами, та будемо звертатися до Президента України та Верховної Ради України, щоб влада країни офіційно, на державному рівні, вибачилася перед усім Польським народом за злочини ОУН-УПА . До прикладу ми приводимо уряд Німеччини, який офіційно на державному рівні вибачився перед всіма країнами, які постраждали від дій німецьких фашистів. Адже тільки визнавши свою провину за український націонал-фашизм, що на превеликий жаль мав місце в нашій історії , ми українці, можемо побудувати доброзичливі сусідські стосунки з братньою Польщею та усім цивілізованим світом.

Ми, члени Волинського антифашистського комітету, повністю беззаперечно підтримуємо проект постанови, внесений польськими парламентарями , що засуджує дії українських фашистів-націоналістів проти польського населення 1939 – 1947 років.

Зі свого боку ми, Антифашистський комітет Волині, в який входить більше десяти громадських організацій області, що налічує близько трьох тисяч членів, будемо домагатись, щоб аналогічний законопроект, що засуджує діяльність ОУН – УПА, був внесений та розглянутий депутатами Верховної Ради України. Прийняттям та схваленням цих законопроектів Польським та Українським парламентами, нарешті буде поставлено крапку, щодо непорозумінь між нашими братніми слов’янськими народами.

Без каяття за злочини минулого, ми українці, не матимемо права на майбутнє…

З Повагою

Голова Волинського
обласного осередку
«Антифашистський комітет України» О.А. Кононович


06 травня 2013 рік

Коментарів: 21
Сергій Показати IP 8 Травня 2013 15:39
Не називай мене(також поляка )своїм братом пане Кононович.Твій брат московський більшовик,що прийшов в 1939 разом з своїм ліпшим другом німецьким фашистом роздер і скалічив нашу Польщу і зробив для моїх земляків більше зла за тих бандерівців,які хоч воювали за свою землю й волю.
поліщук Показати IP 8 Травня 2013 16:25
Для чого публікувати цю мерзоту на сайті? Модератори ви є?
Комсомол. Показати IP 8 Травня 2013 17:29
Вот теперь я верю в демократию СМИ, ВН!!!
Ірина. Показати IP 8 Травня 2013 17:34
Правильно написано, мені 19 років і я хочу у Європу, а не через якіхось старперів зі Сволоти та їх кумирів з УПА бовтатися в СОВКОВОМУ лайні! получати 1000гр і кричати слава Уккраїні, все то минуле треба вибачитися перед Європейцями та йти у Європу!
cK до Ірина. Показати IP 9 Травня 2013 06:05
тоді готуйтесь "панянко" до европейских цінностей - парадів педиків і збоченців, чи ви сама з їхніх?
доля Показати IP 8 Травня 2013 17:44
Люди справді нашо та бідова , позорна руїна з-за якихось людей які вже померли та їм всеодно. Треба як Серби стиснути зуби та вибачитись, покаятись за злочини УПА та вступати у Європу там місце України, а то Москалі дожеруть!
зaгрeб Показати IP 8 Травня 2013 18:18
У Коновича брат ворует рибу.Верни ско....на рибу.
Ірина 2 Показати IP 8 Травня 2013 18:30
жах,таке пишете... і певне в Бога свого вірите? Ото покаялися,посповідалися і що, можна далі бризкати слиною?
Кононович до Ірина 2 Показати IP 8 Травня 2013 18:55
Ето политика двойных стандартов.Ира ты фашистка
Лютий Показати IP 8 Травня 2013 18:31
Треба працювати і попасти у Європу, а не бігати з минулим та ображатися на Поляків та інших хто там десь, про що проголосував!
Кононович до Лютий Показати IP 8 Травня 2013 18:57
Лютый бандеровец
анатолій Показати IP 8 Травня 2013 21:45
провакатор кононовіч дякую за адрес,чекай гостей.з тобою будемо спілкуватись незабаром.
УДАР Показати IP 8 Травня 2013 22:28
Європа чекає Україну, через каяття! І ми це зробимо!!!
cK до УДАР Показати IP 9 Травня 2013 06:03
яке каяття, ви що здуріли? за що нам каятись?
Кононович Показати IP 8 Травня 2013 22:31
Анатолию, Загребу и прочим пида.ам! Недоросли вы щенки до Кононовичей!!!
зaгрeб до Кононович Показати IP 8 Травня 2013 23:06
Удавись Георгиевской веревочкой.
Шттефан, Луцьк до Кононович Показати IP 11 Травня 2013 18:48
О. Це ти по-своєму, по-НКВДистськи заговорив, Кононов. Аж від душі відлягло. А то поляки подумають, що ти так мордуєшся і ллєш сльози за польську націю і її добробут. Бачите, шановнє пшияцьоле, оцей гад хоче зробити шостий поділ Ржечи Посполітей Польськєй, бо занадто швидко, щось вона почала розвиватися і становити загрозу для Московії. А ви чого чекали від москаля?
Ольга Показати IP 8 Травня 2013 22:55
А навіщо рости до цих відморозків і саме дивно, що вони балатувались в депутати.
сергій Показати IP 9 Травня 2013 00:24
я писав коментар до статті про ініціативу зоборини героїзації організацій, що боролися проти антигітлерівської коаліції не буду повторятись, з Києва прийшла заявка для всіх "неадекватів" пропіаритись. Слугуючи твоїм роздумам таваріщ сябро то люди, які боролись в Індії проти Великої Британії, в Алжирі проти Франції, на сонячному острові Куба проти США теж боролись проти членів антигітлерівської коаліції і за їх героїзацію (напр. Кастро, Че Гевара та ін. не зовсім ліві)потрібно вибачатись, а їх дій соромитись. У 1920-х роках українські селяни боролись проти заїзджих більшовицько-кацапсько-жидівських(на наших волинських теренах слово жид уже більше 500р. характеризує національну приналежність без особистісних образ), які вбивали, гвалтували, крали. Вони боролись не проти антигітлерівської коаліції, але за вільну Україну під гаслом "Воля Україні або смерть". Але прихвостням в душі не зрозуміти людини, яка хоче волі. Так полки Петлюри, Холодноярівських отаманів мають право на героїзацію чи за їх дії теж треба вибачатись? А воювали вони разом з полським військом генерала Пілсудського як проти більшовиків так і проти білогвардійців
Василь Показати IP 9 Травня 2013 03:53
В будущем тоже будут фашисты, но называть они себя будут антифашистами. (с) Уинстон Черчилль Мудрий був чоловік, важко з ним не погодитися, дивлячись на цю гоп-компанію.
Штефан, Луцьк Показати IP 9 Травня 2013 09:47
Оце так Кононович! Ну, скажу я вам, такого ще не було. Вчора, один молодий комуніст пообіцяв мене зарізати, а коли я запропонував йому зробити це вже і негайно, раптом скис. Знаєте, навіть я, такого дозволити собі не можу. Шановний польський брате! Чиїми кістками усіяний Казахстан, Сибір і Далекий Схід. Цвіт еліти польської нації котрого, у особі офіцерів замордованих у Катині і Биківні, у ГУЛАГах, Бєломоканалах..., а нещодавно і у авіакатастрофі під Смленськом. Великий польський народе! Ти, із яким ми разом ходили на москаля і турка, до поділу України і Польщі між окупантами всіх мастей, невже ти, забувши нашу спільну славу великих предків, купишся на маразми комуно-фашистів, кононовичів? Вони пересварити нас хочуть, а не дійти істини. Пильнуй, друже. Москаль не спить.