USD 40.65 40.96
  • USD 40.65 40.96
  • EUR 40.70 41.10
  • PLN 10.00 10.15
Світ вражає: Археологи знайшли стародавнє дерев’яне каное цивілізації мая майже в ідеальному стані. Фото
Археологи виявили дерев’яне каное мая на півдні Мексики, якому, ймовірно, понад 1000 років.

Воно майже непошкоджене.

Про це повідомили в Інституті старожитностей Мексики (INAH).

Розмір каное – понад 1,6 метра. Знайшли його у прісноводному басейні неподалік зруйнованого міста мая Чичен-Іца. Науковці вважають, що, ймовірно, плавзасіб використовували для видобутку води або ритуалів. Рідкісну знахідку виявили ​​під час будівництва нової туристичної залізниці.

У своїй заяві INAH зазначає, що археологи також виявили кераміку, ритуальний ніж та фрески у формі рук на скелі у прісноводному басейні.
Наразі фахівці з паризького університету Сорбонна допомагають визначити точний вік і тип каное. Також зроблять його 3D-модель, щоб можна було виготовити копії та полегшити подальше вивчення.
Прісноводна печера у Мексиці, у якій знайшли каное цивілізації мая
Прісноводна печера у Мексиці, у якій знайшли каное цивілізації мая

Про мая

Цивілізація мая процвітала, поки її не завоювала Іспанія. Свого часу мая правили великими територіями на півдні Мексики, Гватемали, Белізу та Гондурасу.

Віднайдений човен орієнтовно датований 830-950 роками нашої ери, ближче до кінця золотого віку цивілізації мая.

Приблизно в цей період вона пережила великий політичний колапс, який призвів до спустошення її міст, розкиданих сучасною Центральною Америкою. На їхньому місці нині залишилися руїни високих пірамід та інших кам'яних споруд.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus