Світ вражає: У найглибшій западині світу знайшли пластикове сміття
Американський дослідник знайшов пластикове сміття на дні океану під час встановлення рекорду на найглибше занурення.
Про це повідомляє Укрінформ.
Віктор Весково занурився на глибину близько 11 км в найглибшу западину світу - Маріанський жолоб у Тихому океані.
Він провів чотири години, досліджуючи дно западини у своєму батискафі, розрахованому на величезний тиск на великій глибині.
Дослідник виявив морських істот, але також знайшов пластиковий пакет та обгортки від цукерок.
Команда вказала, що під час експедиції відкрила чотири нових види ракоподібних, яких називають бокоплави або амфіпод.
Також бачили кільчастого черв'яка типу ехіури (на глибині 7000 метрів) і рожевого морського слимака (на глибині 8000 метрів).
«Майже неможливо описати, наскільки ми всі схвильовані через наші досягнення», - сказав Весково.
Перше занурення на дно Маріанського жолоба здійснили у 1960 році лейтенант ВМС США Дон Волш та швейцарський інженер Жак Піккар в апараті під назвою батискаф «Трієст».
Півстоліття потому, у 2012 році режисер Джеймс Кемерон здійснив одиночне занурення у своєму яскраво-зеленому підводному апараті.
Останнє занурення сягнуло глибини 10 927 метрів - на 11 метрів глибше за попередній рекорд. Таким чином Віктор Весково став новим рекордсменом.
Про це повідомляє Укрінформ.
Віктор Весково занурився на глибину близько 11 км в найглибшу западину світу - Маріанський жолоб у Тихому океані.
Він провів чотири години, досліджуючи дно западини у своєму батискафі, розрахованому на величезний тиск на великій глибині.
Дослідник виявив морських істот, але також знайшов пластиковий пакет та обгортки від цукерок.
Команда вказала, що під час експедиції відкрила чотири нових види ракоподібних, яких називають бокоплави або амфіпод.
Також бачили кільчастого черв'яка типу ехіури (на глибині 7000 метрів) і рожевого морського слимака (на глибині 8000 метрів).
«Майже неможливо описати, наскільки ми всі схвильовані через наші досягнення», - сказав Весково.
Перше занурення на дно Маріанського жолоба здійснили у 1960 році лейтенант ВМС США Дон Волш та швейцарський інженер Жак Піккар в апараті під назвою батискаф «Трієст».
Півстоліття потому, у 2012 році режисер Джеймс Кемерон здійснив одиночне занурення у своєму яскраво-зеленому підводному апараті.
Останнє занурення сягнуло глибини 10 927 метрів - на 11 метрів глибше за попередній рекорд. Таким чином Віктор Весково став новим рекордсменом.
Коментарів: 0
Норвегія обмежила використання генеративного ШІ у школах
Сьогодні 00:29
Сьогодні 00:29
22 червня: свята, події, факти. День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
У США троє туристів померли від спеки під час прогулянки Великим каньйоном
21 Червня 2026 23:31
21 Червня 2026 23:31
Ніколи не отримував права: у Луцьку затримали п'яного юнака за кермом ВАЗа
21 Червня 2026 23:02
21 Червня 2026 23:02
Трамп показав подарований Катаром літак, що стане президентським бортом
21 Червня 2026 22:33
21 Червня 2026 22:33
На Волині – займання на трьох торфовищах, два продовжують горіти
21 Червня 2026 22:05
21 Червня 2026 22:05
На Волині молодик заплатить кілька тисяч, бо вночі ловив раків
21 Червня 2026 21:36
21 Червня 2026 21:36
«Найкращий подарунок дітям – обрати хорошого тата»: історія батька-ветерана з Волині
21 Червня 2026 21:08
21 Червня 2026 21:08
Новий сервіс у «Дії» для спілкування з владою тестуватимуть на Волині
21 Червня 2026 20:40
21 Червня 2026 20:40


Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.