USD 39.70 40.00
  • USD 39.70 40.00
  • EUR 39.75 40.05
  • PLN 9.76 9.92
Світ вражає: Спорт повертає назад старіння мозку: яким чином
Науковці розкрили механізм, який зупиняє когнітивний спад під час старіння. Під час певного етапу він стимулює виробництво нових нейронів, необхідних для пам’яті та навчання.

Зміна способу життя на користь активних фізичних навантажень вважається одним з головних методів профілактики нейродегенеративних захворювань, зокрема хвороби Альцгеймера. Тож науковці з університету Квінсленду захотіли визначити механізм впливу спорту на мозок, пише 24 канал.

Під час експериментів вчені встановили, що 35 днів довільних фізичних вправ для мишей було достатньо для покращення функції пам’яті та навчання. Тим часом короткі чи тривалі навантаження не показали помітного ефекту.

Ймовірно, тривалі навантаження не є корисними для мозку, оскільки для запуску нейрогенезу потрібний і відпочинок. Не менш цікаві висновки отримали після вивчення механізму цього процесу.

Як спорт покращує роботу мозку: висновки науковців

Виявилося, що на тлі фізичних навантажень рівень гормону росту соматотропіну (GH) досягає свого піку.

Коли вчені стимулювали підвищення GH у малорухливих мишей, вони змогли продемонструвати аналогічні позитивні результати для когнітивних навичок.

GH стимулював виробництво нових нейронів у гіпокампі – області мозку, яка відіграє критичну роль для навчання та пам’яті. Автори роботи заявили, що це є додатковим доказом, що втрата когнітивних функцій у літніх людей безпосередньо пов’язана зі зниженням виробництва нових нейронів.

Це дослідження вкотре підтверджує користь фізичних вправ для уповільнення старіння мозку і вказує на нові можливості розробки терапії проти деменції на основі цього механізму.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus