USD 40.65 40.96
  • USD 40.65 40.96
  • EUR 40.70 41.10
  • PLN 10.00 10.15
Світ вражає: Таємничий ритуал: на 1000-річній масці з Перу знайшли фарбу зі слідами людської крові
Згідно з новим дослідженням хіміків та археологів, тисячолітня маска, знайдена поряд зі скелетом у Перу, була розфарбована людською кров’ю.

Червоний пігмент був ідентифікований як кіновар, коли маску вперше виявили 30 років тому, але дослідникам на чолі з хіміком з Оксфордського університету Елізабет Пірес було цікаво дізнатися, що зв’язує фарбу. Їхнє розслідування показало, що в фарбі була людська кров, інформує Новое Время.

Попередники відомих інків, представники культури Ламбаєке, або Сікан, як її ще називають, жили вздовж північного узбережжя Перу між 8 та 14 століттями. Маючи передові навички металургії, вони створили безліч чудових золотих предметів.

Металеву маску віком 1000 років було знайдено на дні глибокої шахти, відомої як Східна гробниця храмового кургану Уака Лоро. Багато з відомих артефактів із цих частин історії людства були розграбовані та підроблені, тому ця гробниця, розкопана археологами у 1990-х роках, дає вченим рідкісну можливість проаналізувати культуру Сікан.

Використовуючи мас-спектрометрію, Пірес та її колеги ідентифікували ряд білків, включаючи альбумін яєчного білка. Таким чином, яйця – можливо, від качки, яку вони також їли, – швидше за все, використовували древні індіанці, щоб зв’язати фарбу та дозволити їй прилипати до поверхонь.

«Цікаво, що з білків, що залишилися, шість виявлено в крові людини», – пише команда у своїй статті.

Дослідники припускають, що поряд з кіновар’ю давні перуанці використовували людську кров у фарбі, що мало символізувати силу життя.

«Нещодавнє остеологічне дослідження людських жертв із Сікану показало, що багато з них мали систематичні порізи, зокрема, на шиї та верхній частині грудей, щоб збільшити кровотечу», – пояснила команда.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus