USD 39.75 40.05
  • USD 39.75 40.05
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96
Світ вражає: Вчені виявили найдавніше у світі око
Знайдене на півночі Естонії око трилобіта віком близько 530 мільйонів років за структурою майже не відрізняється від очей сучасних бджіл і метеликів.

Європейські вчені заявили, що око скам'янілого трилобіта, знайденого на півночі Естонії, може виявитися найдавнішим з відомих сьогодні. Вік знахідки складає близько 530 мільйонів років. Трилобіти - вимерлі морські членистоногі, широко розповсюджені в епоху палеозою. На скам'янілості добре помітна структура складного фасеточного ока, сьогодні такими очима володіють комахи та ракоподібні, інформує Naked Science, пердає Уніан.

У скам'янілості збереглися близько сотні омматидіїв — структурних одиниць, з яких складається фасеточне око. У сучасних комах омматидії щільно "упаковані" в оці. За словами вчених, очі стародавньої тварини влаштовані дещо простіше, ніж у сучасних бджіл і метеликів, і зір трилобіта був не таким гострим. Але за структурою його очі дуже схожі з фасеточними очима сучасних тварин. Хоча зір трилобіта був слабким, вчені вважають, що він все ж дозволяв йому уникати перешкод і хижаків.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus