USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.20 39.40
  • PLN 9.71 9.93
Світ вражає: Вчені виростили перший в історії організм з повністю зміненим ДНК
Вчені створили перший у світі організм, ДНК якого повністю синтетичне і радикально переписане людьми.

Створений лабораторний мікроб – це штам бактерії, яку часто виявляють в ґрунті й кишківнику. Він подібний до свого природного відповідника.

Але його виживання забезпечується меншим набором генетичних інструкцій, про це повідомляє УНІАН.

Саме існування цього організму доводить можливість існування життя на основі меншого генетичного коду. Це відкриває шлях до створення організмів, чия біологічна система буде призначена для виробництва ліків і корисних матеріалів.

Впродовж двох років дослідники з лабораторії молекулярної біології Ради медичних досліджень у Кембриджі читали й змінювали ДНК бактерії під назвою Escherichia coli (E coli).

На основі цієї роботи вони створили клітини з синтетичною версією зміненого генома. Штучний геном містить 4 мільйони базових пар – одиниць генетичного коду, описаний літерами G, A, T і C.

Якщо його роздрукувати на стандартних аркушах А4, його повне вираження вмістилося б на 970 сторінках. І це найбільший геном з усіх, які вчені до сьогодні будували.

«Було абсолютно невідомо, чи можливо написати такий великий геном і чи зможемо ми його так сильно змінити», - сказав експерт синтетичної біології Джейсон Чін, який очолив проект.

ДНК в середині клітини містить потрібні для неї інструкції для належного функціонування. Коли клітині потрібен білок для росту, приміром, вона читає ДНК і отримує інструкції щодо правильного виду білку.

Літери ДНК виражаються в тризначній формі. Їх називають кодонами. Форма запису має такий вигляд: TCG чи TCA. Майже всі форми життя від медуз до людей, використовують 64 кодони. Але багато з них виконують одну і ту ж роботу.

Загалом 61 кодон утворює 20 амінокислот, які можуть об’єднуватися, мов бісер, щоб утворити будь-який відомий у природі білок. Ще три кодони – це «стоп-сигнали». Вони кажуть клітині, коли білок завершений. Це щось на зразок знаку крапки, яка вказує на кінець речення.

Команда з Кембриджу змінила геном E coli, видаливши з нього надлишкові кодони. Для цього вони за допомогою комп’ютера читали ДНК бактерії.

Коли вони натикалися на значення TCG – кодон, який створює амінокислоту під назвою серин – то заміняли його на AGC, який виконує ту ж роботу. Вони переписували ще два кодони аналогічним чином.

Загалом, вчені внесли 18 тисяч правок, під час яких вони видаляли будь-які повторення в геномі бактерії. Переписаний генетичний код був потім хімічно синтезований. В результаті була створена повністю синтетична E coli з переписаним ДНК.

Вона отримала назву Syn61. Бактерія трохи довша, ніж природна, і росте повільніше. Однак, вона все одно жива.
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.

Система Orphus