Світ вражає: Відкрили таємницю можливого походження золота на Землі
Іспанські дослідники з відділу мінералогії та петрології Університету Гранади провели дослідження та з’ясували, що золото народжується в мантії Землі, а потім піднімається до поверхні. Про це повідомляє канал 24 з посиланням на IBT.
Група дослідників також працювала з колегами з Чилі, Австралії та Франції. За їхніми словами, геосфера Землі ділиться на три великі частини: кору, мантію і ядро і, відповідно, корисні копалини, які люди можуть отримувати, містяться в корі. Мантія ж відокремлює ядро від земної кори і йде на глибину в 17 кілометрів під океанами і 70 кілометрів під континентами. І судячи з усього, саме в мантії і формується золото.
"Пошук золота стимулював міграцію, експедиції і навіть війни, але його походження є одним з основних питань в області походження корисних копалин", – зазначив один з авторів дослідження Хосе Марія Гонсалес з Університету Гранади.
Він додав, що людина не може досягти земної мантії, але елементи мантії в свою чергу потрапляють до людей. Ксеноліти з мантії досягають поверхні після землетрусів або вулканічних вивержень.
Ці ж ксеноліти були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії – одній з найбільших золотоносних провінцій на всій планеті. Команда вчених виявила в них тонкі, як людське волосся, частинки золота.
Це перший доказ вмісту золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, золотоносною провінцією Патагонію зробила багата золотом мантія, що розташовується на глибині 70 кілометрів під континентом, – пояснив Хосе Марія Гонсалес.
Група дослідників також працювала з колегами з Чилі, Австралії та Франції. За їхніми словами, геосфера Землі ділиться на три великі частини: кору, мантію і ядро і, відповідно, корисні копалини, які люди можуть отримувати, містяться в корі. Мантія ж відокремлює ядро від земної кори і йде на глибину в 17 кілометрів під океанами і 70 кілометрів під континентами. І судячи з усього, саме в мантії і формується золото.
"Пошук золота стимулював міграцію, експедиції і навіть війни, але його походження є одним з основних питань в області походження корисних копалин", – зазначив один з авторів дослідження Хосе Марія Гонсалес з Університету Гранади.
Він додав, що людина не може досягти земної мантії, але елементи мантії в свою чергу потрапляють до людей. Ксеноліти з мантії досягають поверхні після землетрусів або вулканічних вивержень.
Ці ж ксеноліти були знайдені в масиві Десадо в аргентинській Патагонії – одній з найбільших золотоносних провінцій на всій планеті. Команда вчених виявила в них тонкі, як людське волосся, частинки золота.
Це перший доказ вмісту золота в мантії Землі під масивом Дессадо. Виявляється, золотоносною провінцією Патагонію зробила багата золотом мантія, що розташовується на глибині 70 кілометрів під континентом, – пояснив Хосе Марія Гонсалес.
Коментарів: 0
Загорівся очерет: рятувальники загасили берег Світязю
Сьогодні 16:27
Сьогодні 16:27
ССО уразили два ключові заводи росіян поблизу Оренбурга
Сьогодні 16:11
Сьогодні 16:11
Сезонне явище: фахівці пояснили, чому після купання у Світязі може виникнути висип і свербіж
Сьогодні 15:55
Сьогодні 15:55
Луцьк попрощався з Героєм Андрієм Максимчуком
Сьогодні 15:39
Сьогодні 15:39
Шукали понад дві доби: на Закарпатті з річки витягли тіло 10-річного хлопчика, якого віднесло течією
Сьогодні 15:05
Сьогодні 15:05
На Волині викрили схему розкрадання коштів при ліквідації ДП «Шахта № 1 «Нововолинська»
Сьогодні 14:49
Сьогодні 14:49
Луцька громада прийняла у власність сім земельних ділянок
Сьогодні 14:00
Сьогодні 14:00

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.