USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

10 людей чекають на пересадку: як працює кардіологічний центр на Волині

17 Березня 2025 09:00
Станом на березень 2025 року у кардіологічному центрі Ковельського міськрайонного територіального медичного об’єднання в листі очікування на трансплантацію серця перебуває 10 людей.

Як розповів Суспільному гендиректор медоб’єднання Валентин Вітер, за останніх шість років у лікарні здійснили дев’ять пересадок серця.

Життя до і після пересадки серця

Після трансплантації серця пацієнти час від часу повертаються у медзаклад, щоб пройти обстеження. 59-річний Микола Бачинський живе із новим серцем пів року. Каже: хворів 15 років, зараз почувається краще, ніж раніше. Пересадку йому провели торік у жовтні. Донорський орган транспортували гелікоптером із Черкас до Ковельської районної лікарні.

Нині чоловік приїхав на плановий огляд.

«Сюди (у лікарню – ред.) мене привезли, то я не те що ходити не міг, а й лежати і говорити, – пригадує Микола Бачинський. – Зараз можу пройтися помаленьку, не поспішаючи».
Зі слів лікарки-кардіологині Ольги Танської, після трансплантації серця кожен реципієнт отримує пожиттєву імуносупресивну терапію. Це – профілактика відторгнення трансплантата.

«Назавжди залишається імуносупресивна терапія. Плюс ті препарати, які пацієнт мусить приймати в залежності від супутньої патології. Якщо пацієнт себе почуває гарно, ми дозволяємо помірні фізичні навантаження», – сказала кардіологиня.
В очікуванні донора

Один із 10 пацієнтів, які очікують на трансплантацію серця – житель Ковельського району Володимир Ковалюк. Чоловік хворіє понад 10 років.

«Записаний на чергу, чекаю донора. Періодично лежу, доліковуюся. Задишка, набряки, погано», – говорить пацієнт.
Читати ще: Трансплантація органів: скількох пацієнтів врятували у райлікарні на Волині

Зі слів Ольги Танської, на жаль, не усі пацієнти дочекалися донорського органу.

«За останній рік, не знаю багато це чи ні, але я вважаю, що це вже успіх – три людини звернулося до Координаційного центру з бажанням написати заяву на прижиттєве донорство. Це молоді дівчата від 20 до 30 років», – додала лікарка-кардіологиня.

Довідка

У 2024 році в Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні здійснили трансплантацію трьох сердець та зробили 24 екмопроцецури – встановлення апаратів «штучного серця».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Відверта Показати IP 17 Березня 2025 13:59
Донори хай спочивають з Богом! Лікарям-уклін до землі. Живим - жити.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus