USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

83% українців вважає День Перемоги великим святом, яке потрібно відзначати окремо

16 Травня 2019 15:50
В Україні близько 83% жителів назвали День перемоги 9 травня великим святом, яке потрібно відзначати окремо від Дня пам’яті і примирення, що святкують 8 травня.

Про це говорять дані спільного опитування центру «Соціальний моніторинг», соціологічної групи «Рейтинг» і українського інституту соціальних досліджень ім. Олександра Яременка, передає «Страна».

Зокрема, 9 травня великим святом вважають 83% респондентів, звичайним вихідним днем – 14,2%. 56,8% респондентів заявили, що важливість цього дня для них зросла в порівнянні з попередніми роками. Для 28,2% респондентів важливість свята, навпаки, зменшилася.

69,5% респондентів вважають, що неправильно переносити свято на 8 травня. 16,7% респондентів вважають, що це правильний крок. Так, святкувати окремо 8 і 9 травня як День пам’яті і примирення і День перемоги вважають правильним 47% респондентів. Натомість 40,9% респондентів вважають, що не потрібно виділяти 8 травня в окреме свято.

Опитування було проведено центром «Соціальний моніторинг», соціологічною групою «Рейтинг» і українським інститутом соціальних досліджень ім. Олександра Яременка з 30 квітня по 10 травня 2019 року. Було опитано 3 тис. респондентів (від 18 років і старше), стандартне відхилення +/- 1,8%.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Анатоль_ Показати IP 16 Травня 2019 16:26
Отож!
скептик Показати IP 16 Травня 2019 16:28
глибоко вївся совок в мізки
мама до скептик Показати IP 16 Травня 2019 19:36
А у вас вообще мозгов нет.....как попугаи повторяете за другими, сами думать не умеете.
скептик до мама Показати IP 16 Травня 2019 22:12
чиє б мичало
лучанка Показати IP 16 Травня 2019 16:47
Акт про капітуляцію фашистської Німеччини був підписаний 8 травня. Проте Сталіну захотілося мати свій особливий день перемоги. Звідти і пішла ця дата. Щоправда, в СРСР довгий час не святкували день перемоги. Адже дивно святкувати загибель 42 млн людей. Втрати Німеччини-6 млн.( інформація для любителів Сталіна ). І 8 і 9 травня це дні скорботи і пам"яті, а не свято.
Анатоль_ до лучанка Показати IP 16 Травня 2019 17:33
Читай уважно! 83% людей вважають Перемогу 9травня великим святом!
скептик до Анатоль_ Показати IP 16 Травня 2019 17:49
от і в рашці так вважають. чого б це ?
777 до скептик Показати IP 16 Травня 2019 20:48
а потому ,что все народы ссср внесли свой вклад в Победу над фашизмом. и если до кого то это не доходит,это ваши проблемы.
скептик до 777 Показати IP 16 Травня 2019 22:18
розпочнем з великого вкладу СССР для розбудови великого рейху у 30-х роках, спільному дерибану Польщі у 1939-му, і подальшого спільного плану розподілу світу. і не треба розказувати про єдіний савєцкій народ. це була тюрма народів протягом 70 років. і без допомоги коаліції ще невідомо, як закінчилась би друга світова війна
777 до скептик Показати IP 16 Травня 2019 23:38
да конечно,без коалиции мы бы никак не справились.в каком году второй фронт открыли союзники? когда уже все ясно было.а что касаемо военных поставок,так за них союзничкам плачено золотом и не мало.про польшу вспомнили,чудно.только до польши была чехословакия и еще много чего,да и польшу освободили от нацизма все те же солдаты из тюрьмы народов,а 500000 отдали за это свои жизни.
скептик до 777 Показати IP 17 Травня 2019 11:22
еге ж. і сил опору в європі не було, і по лендлізу ссср нічого не одержував, вєлікій вождь і палкаводєц два тижні після 22.06.1945 сидів як миш. все зробив руській ваня з трьохлінєйкою проти танків під стволами заградотрядів . жертви - це 90% гарматне мясо (форсування Дніпра і т.д.) і мирне населення. ТО ЩО СВЯТКУВАТИ ?!!! ТАНЦІ З БУБНОМ НА КОСТЯХ ?!!!!! І ХТО СВЯТКУЄ ?!!!!!!!! БУВШІ НКВДисти -злочинці і їх потомки, які розпустили піря після 1967 року, бо той, хто воював, вже в землі лежить.
777 до скептик Показати IP 17 Травня 2019 13:46
Не возбуждатесь так .не надо. Если это для вас не праздник. отойдите в сторону и помолчите или поплачте. А для всех остальных.которых как оказалось очень и очень много 9 мая навсегда будет днем Великой Победы. И дело здесь не в том.сколько осталось ветеранов а в памяти о их подвиге!
Сергій до лучанка Показати IP 16 Травня 2019 22:09
8 травня о 22:43 за центральноєвропейським часом (9 травня о 0:43 за московським часом) генерал-фельдмаршал Вільгельм Кейтель, а також представники німецьких ВМС, що мали відповідні повноваження від Деніца, на вимогу Сталіна повторно[2] підписали Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини, що ознаменувало закінчення Німецько-радянської війни.... Шановна вчіть еламентарну історію! І не пишіть дурниць що «....сталіну захотілося свята...» БУДЬТЕ СВІДОМІ
скептик до Сергій Показати IP 17 Травня 2019 11:24
а при чому мацковський час? ще б час в токіо приплів би
Реаліст Показати IP 16 Травня 2019 17:45
Можливо, нарешті, влада прислухається до думки тих 83%
Виборець Показати IP 17 Травня 2019 07:46
Маніпулюють і далі цими людьми,а вони і раді.Сьогодні 83%,а завтра "намалюють" 93.Застрягли в 1941 році і радіють....Памятати потрібно завжди,а святкують .....
Я до Виборець Показати IP 17 Травня 2019 17:36
памятають ті хто відгріб.. а ті хто переміг - святкують
лучанка до Я Показати IP 17 Травня 2019 18:51
Правда, ті , хто відгріб, все зрозуміли і живуть як люди, а переможці -все святкують. От якби переможці хоч трохи задумались про причини і наслідки війни, то, можливо, й жили б достойно. А так, святкуйте, ви того варті.
777 до лучанка Показати IP 18 Травня 2019 00:12
мужика себе найди лучше,а не лезь туда где не соображаешь.