USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

NASA успішно запустило гелікоптер на Марсі

19 Квітня 2021 15:13
Літальний апарат «Винахідливість», який прибув на Марс разом із марсоходом Національного аерокосмічного агентства США (NASA) «Наполегливість», успішно здійснив перший в історії людства політ над поверхнею Червоної планети.

Про це йшлося в прямому ефірі, під час якого інженери NASA аналізували цю подію. Водночас відео самого польоту поки немає, воно з’явиться лише через декілька днів через затримку у передачі даних між Землею та Марсом, інформує Громадське.

Політ був не надто довгим. «Винахідливість» піднявся над поверхнею трохи більше як на три метри й провів на цій висоті близько 30 секунд.

Водночас треба не забувати, що дрон відпрацьовував технологію польоту в розрідженій марсіанській атмосфері. Її щільність приблизно у 100 разів нижча, ніж на Землі.

Через це мінігелікоптер оснащений двома вуглепластиковими гвинтами діаметром 120 сантиметрів. Вони змушені дуже швидко обертатися, щоб підняти апарат над поверхнею.

«Винахідливість» – це мінігелікоптер завважки 1,8 кілограма та 1,2 метра діаметром. Його головне завдання – вивчення Марса з повітря: він може зависати на 30 секунд і робити знімки у високій якості двома камерами.

Надалі апарат використовуватимуть для розвідки маршруту та фотографування марсохода «Наполегливість» зі сторони. Попереду у дрона – ще чотири тестові польоти.

Про місію

Марсохід NASA під назвою «Наполегливість» 18 лютого успішно приземлився на поверхню планети. Це вже п’ятий успішно запущений марсохід США – він продовжить геологічні дослідження своїх попередників.

Подорож «Наполегливості» до Червоної планети тривала понад 6 місяців. Автоматичну міжпланетну станцію «Марс-2020», сам марсохід та безпілотний вертоліт запустили з пускового майданчика на мисі Канаверал у Флориді ще 30 липня 2020 року.

На поверхні Марса апарат досліджуватиме ландшафт планети, оцінюватиме його природні ресурси та ризики для наступних місій. Ця програма триватиме два роки, хоча науковці сподіваються продовжити її термін.

Окрім того, під час роботи на поверхні «Наполегливість» також збере зразки ґрунту, щоб доставити його на Землю. Науковці сподіваються за їх допомогою підтвердити чи спростувати наявність життя на планеті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 3
Анонім Показати IP 19 Квітня 2021 16:58
Жодна людина не була на Місяці до 1969 року. Однак і через пів століття після першої висадки на ньому побували лише 12 людей. Чому перестали досліджувати місяць, який керує морськими припливами, с.ксом тварин і, можливо, сном людей. А полетіли досліджувати Марс який на десятки мільйонів км. далі?
Анонім до Анонім Показати IP 19 Квітня 2021 22:59
хтось на місяці сказав : ідіть звідси і не повертайтесь
Анонім до Анонім Показати IP 20 Квітня 2021 07:53
Його ніхто не переставав досліджувати, просто майже нічого пр це не освітлюється та й досліджено майже настільки, наскільки ми його на даний момент взагалі можемо дослідити

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus