USD 39.65 39.95
  • USD 39.65 39.95
  • EUR 39.83 40.20
  • PLN 9.76 9.95

Хліб «Скиба» – нові тренди та давні традиції*

14 Січня 2022 14:11
Сьогодні хліб часто сприймають виключно як доповнення до страв, або швидкого перекусу. Білий або сірий, цеглинкою чи круглим буханцем – оце й усе, що звик вимагати від хліба українець. Головне, аби свіженький!

Однак ще не так давно хліб головував на кожному обідньому столі, а його смак – був найважливішим пріорітетом для господинь! Відновлювати традиції самодостатності хліба зараз починають деякі виробники, зокрема і торгова марка «Скиба», що об’єднує два потужних хлібозаводи на Рівненщині.

Саме з технологом Сарненського хлібозаводу Наталією Годунко спілкуємось про сучасні тенденції в галузі.

– Наталю, які зміни у виробництві хлібу ви впроваджуєте?

– Наслідуючи європейські тренди, ми розробляємо та виготовляємо хліб, який відповідає трьом принципам – корисний, смачний та привабливий ззовні.

– Перепрошую, привабливий?

– Так, саме привабливий! Час вже відходити від радянських пережитків, коли оздоблення хліба нікого не хвилювало. Адже науковці доводять – чим апетитніше виглядає для споживача продукт, тим краще він засвоюється організмом. Ми активно впроваджуємо нові цікаві форми хлібів та варіанти їх оформлення – оригінальні посипки із зернят чи пластівців, текстури скоринки, надрізи.
– Цікаво, але як хліб може бути корисним?

– Повірте, може. За рахунок кількох факторів – правильно підібраного борошна, технології приготування та різноманітних додатків. Родзинками і зернятами соняха зараз вже нікого не здивувати. А ось оливки, волоські горіхи, насіння гарбуза, шматочки чорносливу чи сушеного буряка – джерела безлічі вітамінів та мікроелементів.

– А яке борошно використовуєте у виробництві хлібу?

– Особливу увагу зараз приділяємо хлібам на цільнозерновому борошні. Саме їх рекомендують вживати тим, хто цікавиться здоровим харчуванням. Цільнозернове борошно отримується шляхом помелу неочищених зерен, а отже споживачу дістаються вітаміни і мікроелементи з усіх їх частинок.

Ну а ще зараз мода на хліба, виготовлені на натуральних заквасках і без використання дріжджів.

Вирощені природнім чином бактерії та гриби, які і присутні в заквасці, дуже позитивно впливають на процеси травлення людини.
– Розкажіть про ще якісь новинки у вашій галузі.

– Наразі ми активно впроваджуємо у виробництво технологію холодного бродіння. Усім відомий традиційний французький багет, що містить хрустку скоринку і нейпористий м’якуш. Для отримання такого смачного поєднання тісто попередньо вистоюється декілька діб при дуже низьких температурах – процес надзвичайно складний.

– Так випікаються лише багети?

– В асортименті ТМ «Скиба» окрім багетів вже давно є хліб «Чіабата», спечений за цією технологією. А нещодавно до них долучились довгоочікувані новинки ще й із цільнозернового борошна – дієтичний хліб «Італійський гречаний» із насінням льону та пікантний хліб «Італійський горіховий» із волоськими горіхами, родзинками та прянощами. Тому запрошую усіх скуштувати їх та оцінити!

Наостанок згадується українська приказка. Оце тобі хліб і ніж – бери та ріж! Адже вибрати дійсно є з чого.
Продукцію ТМ «Скиба» можна придбати в магазинах партнерів компанії, а також у фірмовій мережі:

– м.Луцьк, пр.Волі, 54

– м.Луцьк, пр.Відродження, 8

– м.Луцьк, пр.Соборності, 9

– м.Ковель, вул.Незалежності, 113
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Лучанин Показати IP 14 Січня 2022 16:34
"від радянських пережитків, коли оздоблення хлібу нікого не хвилювало." Я перепрошую, але хліб по старій технології був більш ароматний і мав хрустку скоринку, бо возили його не у пластмасових пакетах гарячим, а в спеціальних контейнерах. Інколи глянеш, з чого робиться сучасний хліб, то там тих різних покращувачів і навіть консервантів стільки, що споживати не хочеться

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus