USD 26.85 27.00
  • USD 26.85 27.00
  • EUR 29.25 29.45
  • PLN 6.42 6.55

Ходити з паспортом і уникати парків: уряд роз'яснив посилення обмежень під час карантину

Український уряд надав роз’яснення щодо нових норм обмежувальних заходів, що викликали в українців безліч запитань. Роз’яснення опубліковане на сайті Кабміну в суботу, 4 квітня. У ньому надано відповіді на найбільш поширені запитання щодо нових обмежувальних норм.

Уряд наполягає, що в усіх громадських місцях особи мають бути в масці чи респіраторі. Зазначається, що громадське місце – частина будь-якої споруди, яка доступна або відкрита для населення, в тому числі за плату (під’їзди, підземні переходи, стадіони, парки, сквери, дитячі майданчики, зупинки громадського транспорту, ліфти, державні установи, медичні установи та інше). Водночас перелік громадських місць може бути розширений органами місцевої влади. Наприклад, у Києві до громадських місць відносять також зупинки громадського транспорту та 50-метрову зону навколо них, церкви та 50-метрову зона навколо них, заклади торгівлі закритого і відкритого типів, зокрема торгові ряди та ринки; кінотеатри та прилеглу до них територію тощо.

«Тому ми наполегливо рекомендуємо перебувати на вулиці в масці, оскільки у будь-який момент можете опинитися на території, яка підпадає під визначення «громадське місце», – йдеться у роз’ясненні уряду.

Також пояснюється, що запровадження правила носити з собою документи, що посвідчують особу, дозволяє перевірити, чи не повинна ця особа бути на самоізоляції або в обсервації. Також це дасть можливість органам правопорядку застосовувати адміністративну відповідальність для порушників правил карантину.

Уряд пояснив, що пересуватися вулицею можна максимум вдвох. Виняток – супровід дітей незалежно від їхньої кількості. Дітям до 14 років рекомендовано виходити на вулицю тільки у супроводі батьків чи опікунів. В постанові № 211 вказано, що дітям не дозволено перебувати без супроводу тільки в громадських місцях. Утім, навіть під’їзд та територія навколо будинку можуть підпадати під визначення громадського місця. Тому дітям рекомендується не покидати домівку без супроводу дорослих, йдеться в роз’ясненнях.

Також було надано пояснення щодо відвідування парків чи скверів. В уряді наполягають, що відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон забороняється. Це дозволяється лише у випадку, якщо вам потрібно вигуляти домашню тварину, або через службову необхідність.

Як повідомлялося, український Кабмін посилив карантинні заходи через поширення коронавірусу. Зокрема, із 6 квітня не можна виходити на вулицю без документів, що посвідчують особу. У громадських містах заборонено перебувати без респіратора або захисної маски, а дітям до 14 років – без супроводу батьків чи родичів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 21
Валентин Показати IP 4 Квітня 2020 22:46
Більшої дурні годі придумати.не треба було розвалювати медицину.уроди.
Спостерігач Показати IP 4 Квітня 2020 22:47
Маразм крепчал, деревья гнулись, а ночка тёмная была!!!
скептик Показати IP 4 Квітня 2020 23:04
то вже поставте кожному тавро на лоба з порядковим номером
123 Показати IP 4 Квітня 2020 23:05
Поясніть будьласка нах-я ходити з паспортом
Анонім до 123 Показати IP 5 Квітня 2020 21:39
Щоб знати, хто такий.
олежик Показати IP 4 Квітня 2020 23:05
сміху мало, бо ще пару в днів сидіння дома, і мене можна везти в психіатричну лікарню
777 Показати IP 4 Квітня 2020 23:14
что делать? к ноге буй приделать.вдруг поможет,а?
Анонім Показати IP 4 Квітня 2020 23:42
Достатньо було б штрафувати по парках шашличників і тих, хто збирається більше двох, якщо це не одна сім'я.
Я Показати IP 4 Квітня 2020 23:47
Для тих хто думає, що це маразм скажу. Якщо б не обмежувальні заходи, тоді кількість хворих була б в рази більшою. Хоча, що вам пояснювати, гуляйте на здоров`я і платіть 17к штрафу!
Мама Показати IP 5 Квітня 2020 00:40
Автошколи,закрийте благаю Моя дочка ходить на водіння,де в одній машині за день 20 різних людей Нехай влада задумається,чи чекаємо Італію
Анонім Показати IP 5 Квітня 2020 03:31
Все робиться для повного контролю над рабами, камери з розпізнаванням лиць скоро встановлять, скажуть від короновірус, після цього скажуть гроші не можна в рукі брати, все в електронному виді, щоб видно було що ви і де купляєте.
Анонім Показати IP 5 Квітня 2020 06:39
Обмеження прав громадян лише у випадку голосування у верховній раді за введення надзвичайного стану. В іншому випадку всі норми Конституції України діють.
скептик до Анонім Показати IP 5 Квітня 2020 10:11
молодчина !!!
12345 Показати IP 5 Квітня 2020 07:26
Нічо страшного, м'які вимоги, бери паспорт і йди собі, то ж не стріляють без попередження як на Філіпінах чи в Кенії,
Арафат Показати IP 5 Квітня 2020 08:28
Спочатку ударними темпами з усього світу позвозити людей, а потім всю країну посадити в карантин - дії рівня Шарікових. Тепер відносно штрафів - просадку економіки хочуть компенсувати штрафами. Чудово знають, що квартир, забитих грошима, як у чиновників, люди не мають і колись таки мусять вийти щось заробити. Тим більше чіткої заяви про скасування податків та комунальних платежів від влади не прозвучало (на відміну новин про вірус). Тепер про самозахист - чіткого визначення «громадське місце» - нема. Кожен ладен трактувати його по-своєму. І друге - поліцай не зможе Вас оштрафувати на дистанції в 1,5 метра (рекомендованоі МОЗом і тим же кабміном). Тим білше, що довідки про відсутність вірусу він також Вам не надасть
скептик до Арафат Показати IP 5 Квітня 2020 10:14
ну і за відсутність паспорта паяція також нічого не зробить
12345 Показати IP 5 Квітня 2020 10:43
Так чи інакше перехворіють майже всі, епідемія кінчиться коли 70% перехворіють, але дякуючи таким мірам епідемія розтягнута в часі. Вірус нікуди з навк. середовища вже не зникне, залишиться і буде циркулювати, кажуть може стане сезонним, так що звикаймо до нового образу життя поки нема прививок.
Брєд Показати IP 5 Квітня 2020 11:23
Ви що подуріли?? Кожен день природно в Україні вмирає ~1600 людей! (КОЖЕН день!) А від ніби вірусу всього 35!!!! А репресії роблять всім 42 мільйонам....
Отакої Показати IP 5 Квітня 2020 14:03
Якщо чесно,цей маразм починає всіх просто "діставати".Є прості речі.Дотримуватись дистанції,маска в закритих приміщеннях(міняти або прасувати-багаторазова) і не торкатись обличчя і слизових,мити руки і обробляти антисептиком при потребі.Хворий-сиди в ізоляції і не виходь.Все,бо інше немає сенсу.Що ще завтра придумають "великі захисники знедолених..."
Анонім до Отакої Показати IP 5 Квітня 2020 21:43
Все правильно роблять, з нашими людьми інакше не можна.
Ігор Показати IP 21 Квітня 2020 13:24
Під час карантину особливо жорсткі обмежувальні заходи повинні стосуватися осіб старше 55 років (щодо відвідування громадських закритих, слабопровітрюваніх приміщень). Але необхідно налагодити постачання їм продуктів, речей і послуг, яких вони гостро потребують. Можливо, необхідно створити офіційні волонтерські організації (на базі управлінь праці та соц. захисту і пенсійного управління) за типом "тимурівський загонів", з посвідченнями, які будуть обдзвонювати і пропонувати допомогу.