USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

Хотіла «автономії» Галичини: ексочільницю осередку ОПзЖ Львівщини засудили до 13 років тюрми

14 Лютого 2025 19:08
До 13 років за ґратами засудили колишню очільницю Львівської обласної організації забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя» (ОПзЖ).

Про це повідомили в Офісі генпрокурора та СБУ, пише Бабель.

Правоохоронці не називають імені обвинуваченої, однак керівницею львівського осередку ОПзЖ була Інна Іваночко. Її затримали в серпні 2022 року.

Прокурори в суді довели, що з 2015 року жінка керувала низкою місцевих проросійських організацій, зокрема осередком забороненої партії ОПзЖ і філією громадської організації «Український вибір – право народу».

Вона організовувала та особисто брала участь у проплачених масових заходах, які активно поширювали неправдиві дані для дестабілізації суспільно-політичних настроїв на Львівщині та зміни чинної влади у країні.

Читати ще: СБУ затримала депутата ОПЗЖ в Луцьку та керівника філії столичного банку, які пропонували призовникам втікати за кордон

Засуджена також організовувала науково-практичні конференції, семінари та вуличні акції з вимогами надати Галичині особливий економічний і культурний статус і відʼєднати її в окрему автономію.

Окрім цього, з 2018 року жінка систематично брала участь у програмах на російських та проросійських медійних ресурсах, виступаючи в ролі «політичного експерта» і фахівця в галузі суспільно-політичних процесів в Україні.

У своїх інтерв’ю вона поширювала пропагандистську, упереджену і суто негативну інформацію про Україну щодо русофобії, фашизму, нацизму та радикального націоналізму, а також нібито розташованих на території держави баз НАТО.

Суд визнав Іваночко винною у вчиненні державної зради. Її засудили до 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus