USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Коли в Луцьку розпочнеться опалювальний сезон

12 Жовтня 2022 10:43
Подавати тепло в домівки лучан розпочнуть після встановлення середньодобової температури зовнішнього повітря протягом трьох діб у межах восьми градусів Цельсія та нижче. Очікують, що опалювальний сезон, з огляду на прогнози погоди, не розпочнеться 15 жовтня.

Про це йшлося 12 жовтня під час засідання виконкому Луцької міськради.

Як розповів директор державного комунального підприємства «Луцьктепло» Іван Скорупський, початок опалювального сезону 2022-2023 років буде стартувати з моменту встановлення середньодобової температури зовнішнього повітря протягом трьох діб +8°С та нижче.

У першу чергу будуть забезпечувати теплом дитячі, лікувальні та навчальні заклади.

Міський голова Ігор Поліщук зауважив, що опалювальний сезон, відповідно до прогнозів погоди, розпочнеться не 15 жовтня, а пізніше. Це дасть змогу зекономити бюджетні кошти.

Також мер наголосив на необхідності створення великої кількості бригад, які оперативно ліквідовуватимуть пориви, аби люди на початку опалювального сезону не сиділи в холоді та аби запуск тепла пройшов максимально швидко.

Іван Скорупський додав, що наразі підприємство «Луцьктепло» забезпечене всім аварійним резервом.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 12
К.лучанин Показати IP 12 Жовтня 2022 12:06
Хто встановив цю "норму" +8 та нижче? Чому не +10:+8? При +10 хата, квартира уже вихолоджується. На дворі +10, якщо кілька днів то в хаті +15:+16 , і може бути нижче. Який мудрець ці +8 порекомендував? Зараз ввечері я чую , що люди вмикають тв. паливні котли. Запахи часто смердючі. Що палять невідомо. Екологія на "висоті".
Марія Показати IP 12 Жовтня 2022 12:39
В квартирі цілком нормально.Кому холодно-вдягайте шапку і носки,немає чого нити,Йди посиди в окопі .
Дєд до Марія Показати IP 12 Жовтня 2022 13:55
Я так розумію ви панянко маючи рівні права та обов'язки з чоловіками ще не в окопі? А що ж так?
Дєд до Марія Показати IP 12 Жовтня 2022 13:56
І ще, "носки" у москалів, може в окопі українську трохи підтягнете.
К.лучанин до Марія Показати IP 12 Жовтня 2022 14:04
Якщо, треба то посидимо в окопі, не треба мудрувати! Я говорю за нормальні цивилізаційні стосунки, а не постійно бути у форс-мажорі. За газ ми платимо гроші свої. Дякуючи ще тому, що держава ще утримує прийнятні ціни за газ для населення, не зважаючи на війну! Потім ціни будуть інші.Отоді буде шок. Перемога буде у війні за нами!
Василь Показати IP 12 Жовтня 2022 13:12
Це норматив часів ссср .який продублювали в "Правилах підготовки теплових господарств до опаль. сезону,розділ X,п.4.А також в ДБН "Теплові мережі,п. 9,7 " і в "Правила тех.експлуатації теплових мереж,від 14.02.2007р". Вже при серед. +12 температура в квартирах падає нижче +19(особливо при низьких вночі)_-тому в країнах Східної Європи включення обігріву починають вже з середнюї 10град.Так як теплові мережі працюють для споживача-то і рішення повинні приймати споживачі.А для цього потрібно відмовитись від гігантоманії і розсередити котельні по кварталам (групам будинків).Та привести будинки до норм. тех. стану (утеплити горище,змонтувати стояки по глухих стінах та встановити радіатори згідно темп. графіка 70/50.На жаль,міськрада за 5 років нічого не зробила.хоча була попереджена про негативні наслідки.Вона з собаками нічого не зробила,та і переніс базару біля замку показав ефективність та компетенцію міськради.
К.лучанин до Василь Показати IP 12 Жовтня 2022 14:06
Василю, ви праві і я теж так вважаю!
Василь Показати IP 12 Жовтня 2022 16:10
Це нормативи мирного часу. а нам порібно бути готовим до всякого,навіть до відсутності опалення.Найбільш дієвим є буржуйки в підвалах із запасом дров.
ABC Показати IP 12 Жовтня 2022 20:09
Дивно, що тут ще немає яжмамок, якы волають "вмикайте опалення, бо дітки мерзнуть".
Іван Показати IP 13 Жовтня 2022 07:22
Нехай краще опалення вжагалі не включають. Обігрівати квартиру можна і електрообігрівачем і це в рази 3 економініше як центральне опалення
Ууу Показати IP 13 Жовтня 2022 09:49
Але і люди у нас живуть. У країні війна, а вони переживають щоб жопи в квартирах не померзли. В Латвії в садочках +17 в дит садках це норма. Дітки в спальних мішках і шапках сплять і це не під час війни!!! В у нас мерзляки одні.
Василь Показати IP 14 Жовтня 2022 09:10
В країнах східної Європи дійсно такі нормативи-не більше 18-19град. А ось обігрівати квартиру електрообігрівачами-це дилетанство.Теплові макс.втрати тільки на один під"їзд становлять прибл. від 80квт до 120квт. в залежності від будинку. Враховуючи ще навантаження від побутових(холодильники.освітлення і т.д)-ця величина зросте прибл . вдвічі.Що приведе до перевантаження ел. мережі.загорянь і КЗ.