USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

Коли востаннє падали українські пасажирські літаки

8 Січня 2020 15:11
Катастрофа пасажирського літака МАУ поблизу аеропорту Тегерана стала першою за 22 роки в історії польотів великих українських пасажирських літаків, які здійснювали регулярні перевезення, пише ВВС.

В авіакомпанії кажуть, що на борту перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу.

За інформацією МЗС, серед них українці – це двоє пасажирів, а також дев’ятеро членів екіпажу. Зокрема серед них була волинянка Юлія Сологуб.

Більшість – іноземці: 82 іранці, 63 канадці, десять шведів, чотири афганці, три німці, три британці. Серед загиблих канадців було багато студентів, які поверталися з канікул.

У компанії МАУ розповіли, що літак 2016 року виробництва, який отримали з заводу концерну «Боїнг». Останнє технічне обслуговування він пройшов 6 січня 2020 року.
Авіакатастрофа літака в Ірані

Минулого разу велика авіакатастрофа в історії української цивільної авіації сталася 1997 року у Греції.

Окрім того, у 2002 році біля Ісфахану в Ірані впав літак української авіакомпанії «Аероміст-Харків», який здійснював чартерний рейс з делегацією українських науковців та конструкторів на борту.

А в 2003 році сталася катастрофа орендованого українського пасажирського літака, що здійснював нерегулярне перевезення іспанських військовослужбовців з Афганістану.

Салоніки. 1997 рік.

17 грудня 1997 року пасажирський літак Як-42 української авіакомпанії «Аеросвіт» («рейс 241»), який слідував за маршрутом Київ-Одеса-Салоніки, врізався у схил гори Пенте-Пігадія у важких погодних умовах у 72 км від Салонік. Загинули всі 62 пасажири та 8 членів екіпажу на борту.

На борту були 30 українців, 34 греки, троє росіян, два поляки і один німець. Більшість пасажирів летіли до Греції відзначати Різдво.

Літак знайшли на висоті 1 100 метрів під покровом снігу в горах після трьох днів пошуків. У операції брали участь п’ять тисяч військових та 29 гелікоптерів. Один літак грецьких ВПС розбився під час операції, на його борту загинули п’ять військових.

Літак Як-42, що розбився, був випущений на Саратовському авіазаводі у 1986 році і мав 12 008 годин нальоту.

Відомо, що весь рейс мав здійснювати літак «Боінг-737», але в Одесі в нього виявили несправність двигуна, тому польот продовжився на літаку Як-42, який компанія «Аеросвіт» взяла в лізинг у «Львівських авіаліній».

Розслідування, проведене Грецькою комісією з повітряних аварій та безпеки авіації, назвало кілька головних причин трагедії.

За інформацією Aviation Safety Network, причинами були невірні вказівки диспетчерів і помилки пілотів, які не мали досвіду польотів в Салоніки. Літак збився з курсу, пролетів аеропорт Салонік, а коли пілот помітив наближення до землі і намагався відвернути трагедію, було пізно.

Розслідування встановило відсутність дисципліни і командної роботи в кабіні пілотів, та визначило, що екіпаж був низькокваліфікованим для міжнародних польотів, мав труднощі у спілкуванні з диспетчерами англійською мовою.

Двох грецьких диспетчерів 2000 року засудили за ненавмисне вбивство та порушення правил роботи до 5 років в’язниці. У 2002 році за апеляцією строк обом скоротили до 4 років та 4 місяців.

Компанія «Аеросвіт» припинила існування 2013 року.

Ісфахан. 2002 рік.

23 грудня 2002 року літак Антонов-140 авіакомпанії Аероміст-Харків, що здійснював чартерний рейс з Харкова до іранського міста Ісфахан, зіткнувся з горою на висоті 3000 метрів під час заходу на посадку.

Загинули 6 членів екіпажу та 38 пасажирів, переважно українські та російські авіаконструктори та науковці з АНТК імені Антонова, Харківського авіаційного заводу, де літак був побудований.

Вони мали взяти участь в заході з нагоди випуску другого іранського літака ІрАн-140 – ліцензійного літака, побудованого у взаємодії з українськими конструкторами, та обговоренні постачання авіакомплектуючих до Ірану.

Причиною авіакатастрофи оголошено помилки екіпажу та відсутність взаємодії з диспетчерами після виявлення проблем.

Трабзон. 2003 рік.

У 2003 році в Туреччині впав літак української авіакомпанії, який перевозив 62 іспанських військових

У травні 2003 року під Трабзоном в Туреччині впав арендований пасажирський літак Як-42, який належав авіакомпанії «Українські середземноморські авіалінії». Загинуло 12 членів екіпажу з України, один флайт-менеджер з Білорусі та 62 іспанських військових.

Цей літак був арендований Міністерством оборони Іспанії і здійснював нерегулярне перевезення іспанських військових, які служили у військах міжнародної коаліції в Афганістані.
Іспанський король Хуан Карлос прощається з загиблими військовими, травень 2003 року

Міністр оборони Іспанії Федеріко Трійо відмовився брати на себе будь-яку політичну чи кримінальну відповідальність за цю трагедію, хоча опозиція звинуватила міністерство в недбалості під час перевірки української авіакомпанії.

Натомість троє генералів, підлеглих Трійо, були засуджені за фальсифікацію інформації щодо ідентифікації тіл 30 іспанських військових.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 6
Якщо літак Показати IP 8 Січня 2020 15:22
Новий то мабуть відійшла в історію радянська школа підготовки льотного та штурманського складу
пілот до Якщо літак Показати IP 8 Січня 2020 15:59
Яка радянська школа на Боінгах? :) Літай собі на ЯКах, ІЛах, ТУшках...
До пілота Показати IP 8 Січня 2020 20:52
А шо на Боїнгах не діють закони аеродинаміки чи льотної класності чи діють одні закони грошей.Капітан Салі (військовий льотчик ) посадив Б-777 з двома не працюючими двигунами на Гудзон оце школа підготовки пілотів.
Марія до До пілота Показати IP 10 Січня 2020 19:05
Не Б 777 а А 320
Читачка Показати IP 8 Січня 2020 22:30
Перша аварія *за 28 років. Авіакомпанія почала існування з 1992 року.
Правда Показати IP 9 Січня 2020 09:14
Якщо хтось вірить,що в Ірані буде розслідувано катастрофу Боїнга під час майже "війни"пишіть.Цей на злеті,а в Луганському еропорту Іл-76 при посадці....Ми памятаємо чим збитий.Так само збивали стінгерами в Афганістані душмани,які не мали ніякої підготовки...Сумно і боляче,особливо рідним і близьким і всі такі молоді...сумуємо.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus