USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.96

На Волині чоловік незаконно вирив ставок на власній ділянці: він заплатить штраф

25 Серпня 2020 23:39
На Волині чоловік, який самовільно викопав ставок на власній ділянці, заплатить 850 гривень штрафу.

Про це йдеться у вироку Рожищенського районного суду Волинської області.

Так, у вересні минулого року обвинувачений, будучи власником земельної ділянки площею 0,25 га, цільовим призначенням якої є будівництво та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, за допомогою екскаватора вирив на ній ставок.

Відзначимо, що чоловік не виготовляв документації із землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки, не отримував спеціального дозволу на зняття, зберігання та використання родючого шару ґрунту земельної ділянки. Площа облаштованого ставка становила 0,0384 га. Такі дії чоловіка призвели до порушення структури ґрунту на земельній ділянці та втрати можливості її використання за цільовим призначенням – для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд.

Власник ділянки повністю визнав свою вину та розкаявся у вчиненому. Він розповів, що не знав про те, що для облаштування ставка потрібен дозвіл та виготовлення відповідної документації. Просив суворо не карати.

Тож за рішенням суду він заплатить 850 гривень штрафу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
pattern Показати IP 26 Серпня 2020 00:03
Шоб кожна новина до кінця року була подібна цій. Якось все дуже по-доброму. )
Арафат Показати IP 26 Серпня 2020 07:52
А ставок?
??? Показати IP 26 Серпня 2020 07:55
НЕ ЗНАВ?? і налякали іжака голою дупою.
Радувець Ларіса Показати IP 26 Серпня 2020 08:05
Повна дурня!
45 Показати IP 26 Серпня 2020 08:29
На підставі яких нормативних документів його штрафували? Можна оскаржити!!!
Юрій Показати IP 26 Серпня 2020 08:43
Суперові у нас закони! Для того, щоб змінити цільове призначення і виготовити документи офіційно витратить біля 7000 грн. А штраф за незаконно випитий ставок, 850 грн!!! Ну то як тут не порушувати?
Тетяна Показати IP 26 Серпня 2020 10:15
Як на мене, то саме смішно це те що це його Власна ділянка! На своїй же землі не маєш права робити що хочеш. .. дурня
777 Показати IP 26 Серпня 2020 11:28
А сортир можно выкопать?
скептик Показати IP 26 Серпня 2020 11:48
Наказом від 07.04.2020 № 642 МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ, ТОРГІВЛІ ТА СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ визнало таким, що втратив чинність, наказ Державного комітету України по земельних ресурсах від 04 січня 2005 року № 1 «Про затвердження Порядку видачі та анулювання спеціальних дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) земельних ділянок», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 20 січня 2005 року за № 70/10350. крім того, пунктом 3.2. від 04 січня 2005 року № 1 передбачено, щ о Дозвіл не вимагається у випадках, якщо переміщення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) здійснюється в межах однієї й тієї самої земельної ділянки, що надана для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва та будівництва індивідуальних гаражів. ВИСНОВКИ : СУДДЯ ДЕ""Л
Суддя до скептик Показати IP 26 Серпня 2020 13:06
Можливо він вирив ставок раніше скасування цього нормативно- правового акту... Ми не знаємо!
скептик до Суддя Показати IP 26 Серпня 2020 13:51
читайТЕ пункт 3.2 наказу від 04 січня 2005 року № 1
Радувець Ларіса до Суддя Показати IP 26 Серпня 2020 15:01
То ж у вересні минулого року. Краще б відповідач сказав що еко-будинок має бути на сваях посеред озера. І ніякої зміни цільового призначення. А гроші на проект і забудову збирає. А поки зробив фундамент - озеро.
скептик до Суддя Показати IP 26 Серпня 2020 15:11
у нас судді як з місяця впали: нічого не знають, нічого не бачать, але портрет Франкліна чітко визначають навпомацки
Антон Показати IP 26 Серпня 2020 14:53
Вироку у реєстрі СУДОВИХ РІШЕНЬ НЕ ЗНАЙДЕНО! Де посилання на вирок?
Антон Показати IP 26 Серпня 2020 14:59
Штрафували, відповідно до Статтею 168 Земельного кодексу України та статтями 48, 52 Закону України «Про охорону земель» передбачено, що якщо діяльність призводить до порушення ґрунту на поверхні ділянки, власник земельної ділянки та землекористувач повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності. Реалізація таких заходів можлива за умови отримання спеціального дозволу в управлінні Держгеокадастру області чи міста, в залежності від місцезнаходження земельної ділянки. Зняття та перенесення ґрунтового покриву власником або землекористувачем без отримання дозволу, так само, як і порушення порядку зняття, використання та збереження родючого шару ґрунту, не зважаючи на обсяг заподіяної земельній ділянці шкоди, тягне відповідну юридичну відповідальність. Проте більш значною обставиною, яка надає певну мотивацію для отримання дозволу, є обов'язок порушника відшкодувати матеріальну шкоду, яка заподіяна земельній ділянці, в повному обсязі.
Валя Показати IP 26 Серпня 2020 16:22
Починається все ніби важливо - захист екології. Але дійде все до того, що й садити на власній землі нічого не дозволять- ні картоплі/овочів, ні квітів/кущів... Не вірите?- вСША це було ще в 2009 році. Як жили наші пращури, які вберегли цю землю для нас, нащадків? Невже праСтепан по кожній причині- щи сернути йому під цією копицею- бігав по папірці? Це бюрократичний геноцид. І треба ці дибільні суди бойкотувати. Або ж на Надіну рішучість треба чекати...
Валентина Показати IP 26 Серпня 2020 17:16
У власника ділянки близько підгрунтові води. От він і викопав басейн на площі 3,84 сотки для осушення ділянки і поливу культур, які буде садити.то яке ж це порушення?!