USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Волинський митник Терещук розповів про елітні броньовані автівки, які розмитнили, як звичайні, – ЗМІ

9 Грудня 2019 09:44
Волинський митник у телефонній розмові зі знайомим підприємцем розповів, що на митниці є кілька дорогих броньованих машин, розмитнених, як звичайні. На них потрібно робити донарахування. Але «фірма знайома», тому запитував підприємця, «чи є предмет даного питання». Ніби натякаючи, що за певну винагороду можна було б пропустити і без донарахування.

Аудіофайли розмови одного з волинських митників із підприємцем надійшли на електронну адресу інтернет-видання «Волинь24».

На них, голос, схожий на голос заступника начальника Волинської митниці Юрія Терещука, розповідає підприємцеві, що йому якийсь Шмондєр «понадавав пару дорогих машин» типу «Майбах». Нібито вони надійшли на розмитнення як прості, а насправді вони – броньовані.

«Хочемо донарахування робити», – каже митник.

Підприємець радить тому робити донарахування. Митник водночас запитує, «чи є предмет цього питання», бо «фірма знайома», ніби натякаючи, що можна було б домовитись.

Підприємець чітко висловлює свою позицію: «Якщо в тебе є таке, я хочу, щоб ти звернувся в правоохоронні органи. Вони належну оцінку дадуть».

Інтернет-видання довго думало, чи варто оприлюднювати цю розмову. І вирішили: варто. Адже заступник начальника Волинської митниці Юрій Вікторович Терещук, згідно з розподілом службових обов’язків, не є куратором митної вартості. Він відповідальний виключно за білоруську ділянку кордону.

Сам факт розмови між митником і підприємцем може свідчити про намір першого допомогти знайомому за певну винагороду розмитнити авто із заниженою митною вартістю. Якщо й не було такого наміру, то, дізнавшись, що броньовані автомобілі розмитнені, як прості, митник мав би повідомити про це у правоохоронні органи. Що й радив знайомому підприємець.

Чи зробив це митник, ми не знаємо. Тому вирішили оприлюднити запис розмови, аби компетентні органи провели перевірку викладених у розмові фактів і дали їм належну правову оцінку.

Увага! У розмові присутня ненормативна лексика.



Телефонна розмова митника Т. і підприємця П.

Т: Прівєт.

П: Прівєт.

Т: Як діла?

П: Помаленько.

Т: Угу. Поняв. Слухай, є там цей, пару питань. Ти в Луцьку?

П: Кажи.

Т: Слухай, є там пару броньованих машин. І пару таких дорогих по типу «Майбах»... Мені там Шмондєр понадавав пару машин. Проводим перевірку (повільно, чеканячи кожен склад – ред.). Хотів з тобою проговорити (утаємничено – ред.).

П: І шо ти хочеш зі мною проговорити (грайливо – ред.).

Т: Та нічого. Чи правда, чи неправда. Хочем донарахування робити.

П: А... То роби.

Т: А... О’кей.

П: Ну. Шо ж ти мене питаєшся? Я ж...

Т: Питаю, чи правда, чи неправда.

П: Шо-шо кажеш?

Т: Питаю, чи правда, чи неправда. Бо дивлюся... цей... фірма знайома.

П: В чом суть питання? Шо ти хочеш в мене спитатися?

Т: Чи є предмет цього питання, чи немає такого?

П: Ну в чом іменно? В бронях?

Т: Да.

П: Чи в чом? Яка іменно бронь?

Т: Броньовані, розмитнені простими.

П: Якщо в тебе є таке, я хочу, щоб ти звернувся в правоохоронні органи. В любій програмі перевірити, і воно вилізе. І друга людина, яка купляє броніровану машину, да, і розмитнити неброніровану, і буде писати «небронірована», да, він тоже, б*ть, цього не пойме.

Т: Ну да... То шо, бреше? Бреше тіпа?

П: Хто бреше, ти кажеш?

Т: Шмондєр.

П: Шмондєр бреше? Та, слухай, воно, б*ть, забрехалося, хай собі там бігає.

Т: От паршивєц.

П: Ну.

Т: Брехливий.

П: А як то він тебе обзивав, називав і вже опять, б*ть, руки цілує, чи шо то у вас (сміється – ред.)?

Т: Ні, виходить, тарабанить... (сміється – ред.) Ти ж не знаєш Колю (чи Бодю, чи Борю – нерозбірливо – ред.)?

П: А, хай тарабанить.

Т: Він любить тарабанити.

П: Нє, ну хай тарабанить, слухай. Просто...

Т: Слухай, я ж не перевіряю, я ж дзвоню до тебе, запитую, чи є такий факт.

П: Я тобі розказую: якщо є такий факт і ти вичислив цей факт – будь ласка, повідом правоохоронні органи. Вони належну оцінку дадуть.

Т: Ну... я тебе почув.

П: Да. Я, наприклад, буду...

Т: ...порушувати (нерозбірливо – ред.) якусь там перевірку...

П: Ні, знаєш. Як для мене, да? Я, допустім, не стороннік цього, б*ть. Бронь розтамажувати – як це, б*ть? Бронь є бронь. Єслі ти взяв, пєрєц, бронь – то, нах*, будь добрий, заплати по повній. Х*лі ти, с*ка, петляєш, б*ть?

Т: Канєшно, канєшно. Тим більше, якщо купляють броньовані машини, купляють непрості люди, б*ть, а... Ви конкурєнти чи шо?

П: Хто?

Т: Ви з Шмондєром?

П: Вопщє я його не бачив.

Т: Ааа, я поняв. Давай десь чаю поп’єм.

П: Він колєга Руслана.

Т: Шо-шо?

П: Колєга Руслана.

Т: Та я би даже не сказав, шо колега Руслана. Руслан там до машин відношення не має.

П: Нє, ну вони ж дружать там. Той того нагібає.

Т: Родичі ж.

П: А потім в техпаспорті пише, б*ть, С 221 там, б*ть, чи як.

Т: От Колюня, б*ть, інтриган ти х*ров.

П: Всьо. Він тобі дав vin-коди. Ти ті vin-коди закидай куда там, хто там... СБУ, прокуратура чи Генеральна прокуратура, і хай *буть, доганяють.

Т: Та він... та ну... щоб ти понімав, даже не дає vin-кодів. Да. Ну от таке. Тріпається, б*ть, там всім, кому не лєнь.

П: Ну да. Той, б*ть, каже, що той пі*с, п’яте-десяте, той йому цілує руки і всьо. Хай вони... Якщо їм так подобається, хай живуть.

Т: Набирай, десь чаю поп’єм.

П: Харашо. Ти шо там, приїхав з Києва?

Т: Нє, ще тільки виїжджатиму.

П: Да? Шо ти, на два дня одпросився?

Т: Ну да.

П: Ну добре, виїжджай.

Т: Да, давай.

П: Давай.

Оприлюднюючи цю розмову, інтернет-видання звертається до керівництва Волинської митниці, Державної митної служби з проханням провести службову перевірку, яка має дати відповіді на такі запитання:

1. Чи був зафіксований у 2019 році факт розмитнення автомобілів із заниженою митною вартістю?

2. Чи знайдені і чи покарані винні в цьому правопорушенні, якщо таке було?

3. Чи повідомили про це правопорушення у правоохоронні органи?

Водночас звертаємося до прокуратури Волинської області, Генеральної прокуратури України, Державного бюро розслідувань, Служби безпеки України з проханням провести перевірку викладених у цьому матеріалі фактів і, якщо вони підтвердяться, вжити передбачених законодавством заходів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 41
! ! ! Показати IP 9 Грудня 2019 10:25
Ніколи та Україна майбутнього не буде мати !
Перевізник Показати IP 9 Грудня 2019 10:27
Хто цей «підприємець »який злив дзвінок в ЗМІ і з яким веде розмову Терещук?
Саша Показати IP 9 Грудня 2019 10:37
ТЕРЕЩУК ЦЕ КОНЧЕНЕ Ч*О!!! ТАКОГО ГІ*НА ЯК ВІН ЩЕ ПОШУКАТИ ТРЕБА. ПАВЛІК МОРОЗОВ НА ТАМОЖНІ, ЯКИЙ ПРОПУСКАВ ПО 1,5 ТОННИ БУРШТИНУ І КРИСИВ ЩЕ
анастасія до Саша Показати IP 9 Грудня 2019 21:06
чуєш,ПЕТРОСЯН,перед тим як казати на людину подібні речі на себе подивись,інтернет герой
Перевізнику Показати IP 9 Грудня 2019 10:39
Міша Смолка, контрабандист і грабіжник держави, тобто українського народу
Кот Перевізнику Показати IP 9 Грудня 2019 10:50
Нічого дивного в цьому немає,ця УБОЗовська і СБУшна підстилка давно тарабанила і тарабанить на всі служби.
Перешпа Показати IP 9 Грудня 2019 11:15
Рома ти що пишеш, я тобі і Возьняку завжди чесну долю за борштин давав і за Куби !!!!!
Корнев Рома Показати IP 9 Грудня 2019 11:22
Перешпа п*д*ра і криса!
Корнев Показати IP 9 Грудня 2019 11:36
Перешпа що ти пишеш в ефір? Що не можеш набрати?
Автохаб Показати IP 9 Грудня 2019 11:43
Перешпа криса!!!!
Панасюк Показати IP 9 Грудня 2019 11:44
Перешпа гн*да кончина!
Бутовець Показати IP 9 Грудня 2019 11:46
Перешпа це помилка митниці і роми микитюка!!!!
Гіль Галя Показати IP 9 Грудня 2019 11:48
Як чоловік він Нашу сім’ю використав і мого батька поважного чоловіка і підставив і принизив!!!!
Гіль Галя Показати IP 9 Грудня 2019 11:51
Юра дуже не порядна людина і шахрай, взяв використав мого батька і нашу сім’ю , щоб не законо збагатитесь!
анастасія до Гіль Галя Показати IP 9 Грудня 2019 21:09
Дивно від того ,як ви висказуєтесь під іменем іншої,впевнена на всі 100%,що незнайомої вам людини,аби когось підставити та образити,безграмотність ваше ім'я,а не Галина Гіль,бачу аноніми сильно в себе повірили!!!!
Швондер Показати IP 9 Грудня 2019 12:05
Перешпа інтригант, я попав на штрафні санції від силовиків, і кримінальні справи по Бмв 7, Х5, 222 мерсу! Ледь закрив питання!!!
Жихарь Показати IP 9 Грудня 2019 12:14
Запасаємось попкорном! Смолка до своїх кентів даруй айфони11 нехай через спецслужби вичисляють хто пише коментарі ((((
ФMM Показати IP 9 Грудня 2019 12:27
В Q5 добре колеса прикрученні???
Терещук Ю Показати IP 9 Грудня 2019 13:02
рома корнев ти є шантажист і вимагатель!! Ти бандит Москвіча, який бив грабував людей і палив дома, машини!!!!!
РК до Терещук Ю Показати IP 9 Грудня 2019 13:38
Як миша пишеш тут...чому ж при зустрічі так не говориш...?
РК до Терещук Ю Показати IP 9 Грудня 2019 13:39
Миша є миша
За державу обідно ! Показати IP 9 Грудня 2019 13:23
Тут справа уже не у двох персонажах цієї статті. Для професіоналів тої інформації досить. Там світись конкретний строк і конфіскація. А тепер питання до правоохоронних органів . Якщо після отого всього, шо озвучено не буде прийнято жодних заходів - тоді і їх по відповідній статті до криміналу. Візьміть ту справу на контроль і періодично інформуйте громадськість про хід розслідування .
Імпортери Показати IP 9 Грудня 2019 14:04
Просимо вигнати Терещука Юрія з державних органів України , і ми будем це питання контролювати і звертатися до керивництва митної служби України !!!
Здрок Показати IP 9 Грудня 2019 15:11
Що ви як баби базарні? Будьте накінець мужчинами,не можете вияснити ситуацію віч-на-віч ?Смолка тобі несоромно розмову журналістам викидувати ?як ти після цього збираєшся працювати з людьми?хто здравомислячий захоче після цього справи мати?
Марчук Показати IP 9 Грудня 2019 15:20
Міша ти молодець ! Задачу виконав!Пацанам з обоза дякую ! Ми тут рулим а ти Юра гуляй
Погранец Показати IP 9 Грудня 2019 15:40
Після цього, за словами авторів сюжету, знімальну групу вивів у сусідній зал заступник начальника одного з відділів Волинської митниці і чоловік власниці готельно-ресторанного комплексу "Лемарк" Олександр Марчук. Получай Юрчік
Ірина Показати IP 9 Грудня 2019 18:06
А про Колю Шмондєра ніхто нічого не скаже? Скажіть щось бо буде ображатися.
фіалка Показати IP 9 Грудня 2019 20:22
Смішно це все читати. Видно,що людину хочуть просто підставити. Безграмотні коментарі ніби від Юрія та його дружини Галини. А всі ви просто недолугі інтернет-герої, і все, що можете писати свої безглузді коментарі та поливати інших людей багнюкою!!!!!!!!
олександр Показати IP 9 Грудня 2019 20:45
Для початку, щоб розводити цей балаган від іменні поважних людей яких поважають у місті візьміть підручик з українськоі мови та навчітся грамотно писати . Видно, що тут зібралась купка безграмотних та заздрісних людей які хочуть насолити Юрію.
ММ до олександр Показати IP 9 Грудня 2019 21:32
Ви в двох реченнях зробили 5 помилок! Хто тут йому заздрить? Йому тепер тільки поспівчувати можна, сам собі яму риє
Митники Показати IP 9 Грудня 2019 21:14
Люди добрі це все правда що написали за терищука, він остання хапуга, який є на митниці!!!!!
анастасія до Митники Показати IP 9 Грудня 2019 21:51
люди добрі,ви ж навіть прізвища не знаєте цієї людини,а написуєте вже таке недолуге,що в голові не поміщається!!!
анастасія Показати IP 9 Грудня 2019 21:15
Мене дивують люди,я не можу зрозуміти з якою метою це робиться???видно,що це все підстава,незрозуміло з ким ведеться розмова!!! даремна гра акторів!!!НЕ ВІРЮ!!!! просто псуєте настрій людям!!!!Мені було б соромно публікувати таке в новинах ,враховуючи,що це підстава! Перестаю читати новини ,втомилась від брехні,соромно за вас!!!!
Вас шрам Показати IP 9 Грудня 2019 21:30
Ото комети!!! Всіх здали!! Міщі грамоту і барабан !!!
!!!! Показати IP 9 Грудня 2019 22:10
А вас ніяк не турбує,що аудіозапис був незаконно записаний та виставлений на суспільний розсуд,це ще вас потрібно карати за таке !!! Мені насправді шкода Юрія та його родину ,яка опинилась в цій неприємній ситуації
фіалка Показати IP 9 Грудня 2019 22:10
Шокований від того,що журналісти так легко продаються та пишуть замовні статті. Взагалі не поважаєте професію яку ви обрали, після такого не хочется вас читати та дивитись на цю показуху і як ви поливаєте багнюкою людей!!!!! А Юрію бажаю терпіння та не звертати уваги на дешеві провокації !
вікторія Показати IP 9 Грудня 2019 22:22
дивлячись на цю статтю,зрозуміло,що ваші новини куплені,тепер вірити не буду жодній новині!!!!!розчарована
Владислав Показати IP 9 Грудня 2019 22:25
Пишите про якісь ,,Схеми‘‘ а самі що? Продаєтесь пишите це все лайно та підставляєте людей. ЖАХ! Терпіння сім‘ї Юрія!
Волинські новини!!!! Показати IP 9 Грудня 2019 23:44
Як би ви знали скільки ми на заказ Терещука зробили замовних новин! І тоді ви все зрозумілиб, що це за людина!!!!
Прокуратура Показати IP 10 Грудня 2019 00:12
Ще не довго всім осталось,просто рано ще оголошувати імена.
Юрій Погуляйко Показати IP 10 Грудня 2019 07:27
З метою встановлення справедливості в суспільстві ми проводим заходи по очищенню митниці та інших правоохоронних органів) від всіх корумпованих кадрів в тому числі таких як Терещук та його опонентів які нанесли тілесні ушкодження знімальній групі Аверсу в ресторані «Лемарк». Нашою командою «ЗЕ» вже встановлено що ці та подібні до них митники в змові з контролюючими їх правоохоронцями(4-ка СБ,УЗЕ, Податкова міліція) ,не звертаючи будь-якої уваги на загибель Небесної Сотні, на смерті людей в АТО , після Революції Гідності продовжували «наживатись» за рахунок інших людей, а саме налагодили побори при розмитненні автотранспорту, вивезення викраденої лісопродукції, вивезення бурштину,ввезення товарів з ЄС та цигарок з Білорусії без розмитнення, організували схему ввезення євроблях .