USD 41.20 41.50
  • USD 41.20 41.50
  • EUR 44.83 45.10
  • PLN 3.30 4.00

Незважаючи на виклики війни, 81% українців не планують переїжджати зі свого регіону

6 Лютого 2025 15:29
Попри усі виклики війни, абсолютна більшість опитаних (81%) не планують переїжджати зі свого регіону.

Про це йдеться в оприлюднених результатах опитування групи «Рейтинг», передає Укрінформ.

«Абсолютна більшість респондентів (76%) заявляє про готовність брати участь у змінах у країні. Респонденти найбільше зацікавлені в інформації про боротьбу з корупцією (52%) і перебіг війни (34%)», – ідеться в опитуванні.

Значна частина (79%) заявляє, що цікавиться ситуацією на окупованих територіях, особливо жителі прифронтових та пограничних областей. З іншого боку половина респондентів (52%) вважає, що медіа надають недостатньо інформації про умови життя на тимчасово окупованих територіях.

Читати ще: Українці вважають вступ до НАТО пріоритетнішим за членство в ЄС. Опитування

У своєму регіоні респонденти найпозитивніше оцінюють комфорт проживання (75%), дозвілля (65%), доступність шкільною та дошкільної освіти (63%).

Найбільш негативно в регіоні оцінюють можливості для молоді (56% говорять про нестачу), пошуку роботи (51%), відчуття безпеки (51%), розмір заробітної плати (48%).

Попри усі виклики війни, абсолютна більшість опитаних (81%) не планують переїжджати зі свого регіону. Однак серед молоді віком 18-29 років намір покинути свій регіон у майбутньому висловили майже 40%, а 14% мають намір виїхати в іншу країну.

Фактори об’єднання та роз’єднання українців є дещо дзеркальними. Наприклад, об’єднувати може боротьба з корупцією (50%) й економічний добробут (44%), а роз’єднувати – зростання корупції (58%) й економічний занепад (49%).

Іншими значними факторами роз’єднання можуть бути політичні вибори (29%) і різний досвід під час війни (28%).

Читати ще: 32% українців готові до територіальних поступок РФ заради миру, 58% – проти. Опитування

Натомість іншим вагомим чинником об’єднання українців респонденти вважають відбудову (37%).

Опитування проведене Соціологічною групою «Рейтинг» на замовлення Центру аналізу та соціологічних досліджень (CISR) Міжнародного республіканського інституту (IRI). Опитування проводилося по всій території України (крім тимчасово окупованих територій) з 20 листопада по 4 грудня 2024 року.

Метод опитування – Computer Assisted Telephone Interviews (CATI) – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних номерів. Всього було опитано 2000 жителів України віком від 18 років і старше. Вибірка не включає українців, які зараз не перебувають в Україні.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 1
Анонім Показати IP 6 Лютого 2025 18:42
Кого опитували ? Пенсіонерів? Чи ще декілька чоловік? Де та група рейтинг опитувала?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus