Облгазам заборонили збільшувати рахунки за газ через температуру
Нацкомісія з регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг заборонила операторам газорозподільної системи проводити донарахування в платіжки за природний газ. Про це повідомила голова НКРЕКП Оксана Кривенко, передає theБабель.
За її словами, переважна більшість операторів газорозподільних мереж у квитанціях за жовтень донараховували людям в середньому до 1,5% суми. Це відбувалося тому, що газ в точках, де його передають із загальної системи облгазам, і у побутових споживачів обліковується по-різному. У системі його рахують при температурі +20 градусів, а лічильники у споживачів — при фактичній температурі навколишнього середовища.
«Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в +5 градусів виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 куб. м (1000 - 949 куб. м)», — написала Кривенко.
Тому Нацкомісія заборонила збільшувати суми у платіжках, ініціювала зміни до закону «Про ринок природного газу», які встановлять, що стандартною температурою обліку газу є 0 градусів, а не +20. «Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу», — додала Кривенко.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
За її словами, переважна більшість операторів газорозподільних мереж у квитанціях за жовтень донараховували людям в середньому до 1,5% суми. Це відбувалося тому, що газ в точках, де його передають із загальної системи облгазам, і у побутових споживачів обліковується по-різному. У системі його рахують при температурі +20 градусів, а лічильники у споживачів — при фактичній температурі навколишнього середовища.
«Тобто якщо розглядати наведений приклад при фактичній температурі навколишнього середовища в +5 градусів виробничо-технологічними втратами операторів ГРМ є 51 куб. м (1000 - 949 куб. м)», — написала Кривенко.
Тому Нацкомісія заборонила збільшувати суми у платіжках, ініціювала зміни до закону «Про ринок природного газу», які встановлять, що стандартною температурою обліку газу є 0 градусів, а не +20. «Такі стандарти застосовуються у всіх країнах Європейського Союзу», — додала Кривенко.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
З контрабандного маршруту – на службу військовим: на Волині вилучений мікроавтобус передали ЗСУ
Сьогодні 06:45
Сьогодні 06:45
25 червня: свята, події, факти. Всесвітній день панування кішок та День митника в Україні
Сьогодні 00:00
Сьогодні 00:00
Сонячне затемнення через 50 днів: де і коли його можна побачити
24 Червня 2026 23:46
24 Червня 2026 23:46
У Франції підтвердили перший випадок зараження вірусом Еболи
24 Червня 2026 23:28
24 Червня 2026 23:28
Скільки на Волині людей отримують пенсію за особливі заслуги перед Україною
24 Червня 2026 23:09
24 Червня 2026 23:09
На тлі українських ударів у Кремлі заговорили про перенесення виборів у Думу, – ЗМІ
24 Червня 2026 22:51
24 Червня 2026 22:51

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.