USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

«Підтримка малого та середнього бізнесу повинна стати місією держави», – Констанкевич

29 Квітня 2020 15:56
Через карантин, пов’язаний із з корона вірусом, 280 тисяч підприємців залишилися без роботи. За даними Торгово-промислової палати, за «карантинний» місяць кількість безробітних в Україні зросла майже до 2,8 мільйона осіб. І це лише офіційні дані.

У той же час в уряду досі немає чіткого розуміння, як підтримати економіку України, зменшити ризики втрат у цій сфері. Про це в ефірі телеканалу «НАШ» зазначила народна депутатка, членкиня групи «За майбутнє» Ірина Констанкевич, інформують на сайті парламентаря.

«Упродовж усього часу, відколи впроваджено карантин, дії уряду є емоційно-непрогнозованого характеру. Керівництво країни рухається шляхом, як кажуть, «методом спроб та помилок». Урядовці не враховують думок економістів, народних депутатів, зокрема, мажоритарників, які працюють в округах і бачать реальну картину в регіонах, розуміють, наскільки загрозливою стає ситуація із втратою робочих місць. «Подушки заощаджень» у людей немає», – наголосила Ірина Констанкевич.

Єдиним варіантом порятунку української економіки уряд бачить отримання чергового траншу від Міжнародного валютного фонду в обмін на низку необхідних для цього законів – земельного та банківського.

«Центральна влада не розглядала питання про можливу реструктуризацію зовнішнього боргу для України. Щодо цього навіть не був розпочатий переговорний процес. У той же час відсутнє чітке бачення урядовців щодо розподілу коштів, які були передбачені у результаті секвестру Держбюджету. Наразі Світовий банк обіцяє виділити Україні 135 мільйонів доларів для протидії та боротьби з коронавірусом. Але знову ж таки виникає питання: а на що саме скерують ці кошти?» – додала нардеп.

Ірина Констанкевич зауважила, що разом із колегами з Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, розробили пакет законопроєктів, спрямованих на підтримку креативних індустрій.

«У цих законопроєктах ми передбачили пом’якшення податкового навантаження для креативних індустрій не лише на період карантину, а до кінця року. Це необхідно, аби бізнес зміг не лише відновити роботу, а й мати передумови для розвитку. Зменшення податкового навантаження, кредитні канікули та інші заходи для підтримки саме малого та середнього бізнесу, повинні стати місією держави. Уряд повинен запропонувати чіткі кроки не лише для відновлення роботи малого та середнього бізнесу, а й для створення належних передумов для його розвитку, передбачивши відповідні компенсаторні механізми. Дієвих урядових кроків у цьому напрямку, на жаль, немає», – наголосила Ірина Констанкевич.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 5
! Показати IP 29 Квітня 2020 16:13
Зразу після дефолту.
Свг Показати IP 29 Квітня 2020 17:04
Підприємців а не бариг базарних
То у вас до Свг Показати IP 29 Квітня 2020 18:36
У вас заздрість і жовч, і як наслідок помутніння.
ототак до То у вас Показати IP 29 Квітня 2020 20:51
Все правильно - на базарі одні бариги, бо нічого не виробляють а одне купи-продай!
Не байдужий до ототак Показати IP 29 Квітня 2020 21:44
Ви борошно купляєте в млині а мясо і сало в свинарнику?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus