Пояснили, у якому випадку лікарів на окупованих територіях вважатимуть зрадниками
Якщо лікар виконує свої обов’язки на окупованій території та забезпечує життєдіяльність лікарні, його не вважатимуть колаборантом.
Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю «Українській правді. Життя».
«Якщо окупанти кажуть: «Ми вам платимо зарплату, а ви перебуваєте на території закладу», я, як міністр охорони здоров’я, буду відстоювати, що це не є співпрацею з окупантами. Тому що у медиків немає іншого виходу», – каже міністр.
Ляшко наголошує, що якщо медик бере у окупантів ліки чи бензин, то це – не співпраця з окупантами, а робота для забезпечення життєдіяльності лікарні, яка повинна рятувати українців.
Він також зазначив, що Україна продовжує виплачувати заробітну плату медичним працівникам, які знаходяться в окупації. Однак отримувати зарплату від окупантів Ляшко також не вважає злочином, бо на цих територіях може не бути доступу до банкоматів або російські військові призупинять обіг українських карток.
«Тому зарплатня від російських окупантів не є співпрацею. Це просто виживання до того часу, поки наші Збройні сили України не прийдуть і не звільнять територію. Головне не визнавати окупанта господарем», – говорить Ляшко.
Однак, як сказав міністр, людина буде вважатися колабораціоністом та зрадником, якщо проявляє ініціативу, щоб її призначили керівником, співпрацює з окупаційною владою з політичних мотивів та визнає законність окупації.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко в інтерв’ю «Українській правді. Життя».
«Якщо окупанти кажуть: «Ми вам платимо зарплату, а ви перебуваєте на території закладу», я, як міністр охорони здоров’я, буду відстоювати, що це не є співпрацею з окупантами. Тому що у медиків немає іншого виходу», – каже міністр.
Ляшко наголошує, що якщо медик бере у окупантів ліки чи бензин, то це – не співпраця з окупантами, а робота для забезпечення життєдіяльності лікарні, яка повинна рятувати українців.
Він також зазначив, що Україна продовжує виплачувати заробітну плату медичним працівникам, які знаходяться в окупації. Однак отримувати зарплату від окупантів Ляшко також не вважає злочином, бо на цих територіях може не бути доступу до банкоматів або російські військові призупинять обіг українських карток.
«Тому зарплатня від російських окупантів не є співпрацею. Це просто виживання до того часу, поки наші Збройні сили України не прийдуть і не звільнять територію. Головне не визнавати окупанта господарем», – говорить Ляшко.
Однак, як сказав міністр, людина буде вважатися колабораціоністом та зрадником, якщо проявляє ініціативу, щоб її призначили керівником, співпрацює з окупаційною владою з політичних мотивів та визнає законність окупації.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 0
У Запоріжжі бомби впали на пляж, постраждали діти
Сьогодні 18:27
Сьогодні 18:27
На Волині під час купання загинув підліток
Сьогодні 18:08
Сьогодні 18:08
Збитків на понад мільйон: на Волині майора підозрюють у недбалості при закупівлі харчів для військових
Сьогодні 17:33
Сьогодні 17:33
Збільшення виплат і справедлива ротація: луцькі депутати підготували звернення на підтримку війська
Сьогодні 17:16
Сьогодні 17:16
На Волині попрощалися з воїном Олександром Шевченком
Сьогодні 16:44
Сьогодні 16:44
Загорівся очерет: рятувальники загасили берег Світязю
Сьогодні 16:27
Сьогодні 16:27
ССО уразили два ключові заводи росіян поблизу Оренбурга
Сьогодні 16:11
Сьогодні 16:11
Сезонне явище: фахівці пояснили, чому після купання у Світязі може виникнути висип і свербіж
Сьогодні 15:55
Сьогодні 15:55
Луцьк попрощався з Героєм Андрієм Максимчуком
Сьогодні 15:39
Сьогодні 15:39

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.