Польоти дронів в Україні обмежили висотою 120 метрів
![](/resize/450x299/r/files/news/2018/09-25/253767/d5c2b6d-dron-bespilotnik-pravila-poleta.jpg)
Державна авіаційна служба переглянула обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден в бік збільшення ваги до 20 кг, дозволеної висоти польотів до 120 метрів, встановивши дальність польотів «в зоні видимості» без обмежень.
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У відповіді на запит юристів фірми «Анте», оприлюдненому Андрієм Гуком на своїй сторінці в Facebook відзначається, що основні зміни в правилах використання БПЛА в повітряному просторі України торкнулися максимальної ваги дрона, призначеного для вільного пілотування: гранична вага встановлена в межах «до 20 кг» (в попередній версії правил - до 2 кг).
«Наскільки нам відомо, Мін'юст саме в такому вигляді зареєстрував правила і незабаром вони будуть опубліковані. Попереду - робота над правилами експлуатації БПЛА», - написав він у коментарях до документу.
Зміни також торкнулися максимальної висоти польотів без попереднього узгодження з контролюючими органами: в новій версії дозволені польоти на висоті 120 м в контрольованому повітряному просторі і 50 м - в повітряному просторі військових і спеціальних зонах (у попередній версії - до 50 м у вільному просторі, повна заборона польотів в спецзоні).
Раніше обмежена в 500 м від пілота максимальна дальність польоту змінена на польоти в межах прямої видимості (VLOS).
У той же час все ще заборонені польоти дронів без попереднього узгодження над скупченнями людей на вільному просторі і над місцями щільної забудови.
Своєю чергою, глава Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк у Facebook зазначив, що новий варіант правил як і раніше не відповідає потребам користувачів дронів.
«Якщо перекладати на нормальну мову, то польоти заборонені: у будь-якому населеному пункті, де стоїть більше п'яти осіб на вулиці. У будь-якому місті. Над елітними селищами, Конча-Заспою і в інших заборонених зонах. На мітингах і під час масових заходів. Над об'єктами, які визначені спецслужбами як закриті. Тобто, по суті, скрізь, крім поля за містом», - написав він.
Трояк також зазначив, що представникам федерації і власникам дронів не дали можливість ознайомитися з проектом поправок до реєстрації документа в Мінюсті.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».
У відповіді на запит юристів фірми «Анте», оприлюдненому Андрієм Гуком на своїй сторінці в Facebook відзначається, що основні зміни в правилах використання БПЛА в повітряному просторі України торкнулися максимальної ваги дрона, призначеного для вільного пілотування: гранична вага встановлена в межах «до 20 кг» (в попередній версії правил - до 2 кг).
«Наскільки нам відомо, Мін'юст саме в такому вигляді зареєстрував правила і незабаром вони будуть опубліковані. Попереду - робота над правилами експлуатації БПЛА», - написав він у коментарях до документу.
Зміни також торкнулися максимальної висоти польотів без попереднього узгодження з контролюючими органами: в новій версії дозволені польоти на висоті 120 м в контрольованому повітряному просторі і 50 м - в повітряному просторі військових і спеціальних зонах (у попередній версії - до 50 м у вільному просторі, повна заборона польотів в спецзоні).
Раніше обмежена в 500 м від пілота максимальна дальність польоту змінена на польоти в межах прямої видимості (VLOS).
У той же час все ще заборонені польоти дронів без попереднього узгодження над скупченнями людей на вільному просторі і над місцями щільної забудови.
Своєю чергою, глава Всеукраїнської федерації власників безпілотників Тарас Трояк у Facebook зазначив, що новий варіант правил як і раніше не відповідає потребам користувачів дронів.
«Якщо перекладати на нормальну мову, то польоти заборонені: у будь-якому населеному пункті, де стоїть більше п'яти осіб на вулиці. У будь-якому місті. Над елітними селищами, Конча-Заспою і в інших заборонених зонах. На мітингах і під час масових заходів. Над об'єктами, які визначені спецслужбами як закриті. Тобто, по суті, скрізь, крім поля за містом», - написав він.
Трояк також зазначив, що представникам федерації і власникам дронів не дали можливість ознайомитися з проектом поправок до реєстрації документа в Мінюсті.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.