Помер відомий луцький лікар-онколог
![](/resize/450x590/r/files/news/2020/10-25/302809/a7.jpg)
Сьогодні, 25 жовтня, на 90-му році життя помер багаторічний завідувач хірургічним відділенням КП «ВОМЦО» у Луцьку, хірург-онколог Шабелянський Віктор Борисович.
Народився відомий лікар 26.10.1930 р. в Одесі у сім’ї лікарів. Після закінчення школи, а в подальшому – Львівського державного медичного інституту в 1954 р. був направлений на роботу хірургом в м.Гурьєв, Республіка Казахстан. Саме там він набув перші навички хірургії і сформувався як лікар.
У 1957 р. Віктор Борисович разом із сім’єю переїжджає на Волинь і з цього часу аж до виходу на пенсію його трудова діяльність тісно пов’язана з Волинським обласним онкологічним диспансером. Пропрацювавши декілька років онкохірургом, в 1962 році він очолив обласне онкохірургічне відділення.
На цей час припадає розвиток його хірургічної діяльності. Очолюване ним хірургічне відділення поступово перебрало на себе майже усі хірургічні втручання, які раніше виконувалися лише в столиці. Окрім того він був визнаним авторитетом і в онкогінекології, і в онкорадіології, і хіміотерапії. Вперше в Україні він освоїв і впровадив в практику метод лапароскопії – ендоскопічного дослідження органів черевної порожнини.
Усі свої знання і досвід Віктор Борисович щедро передавав своїм колегам по роботі, а вірніше – своїм учням. В його доробку нараховується понад 50 наукових статей, присвячених актуальним проблемам онкології. В колективі, який він очолював, завжди домінувала взаємодопомога і повага один до одного. Проте не тільки робота онкохірургом займала все його життя. Він був прекрасним спортсменом (ще в студентські роки очолював волейбольну команду, любив музику, літературу, займався мисливством і рибальством).
Його колеги по роботі завжди дивувались життєлюбству і оптимізму чоловіка.
У 2010 році, пропрацювавши в онкодиспансері 53 роки, Віктор Борисович пішов на заслужений відпочинок. Проте, перебуваючи на пенсії, він не втрачав зв’язку із установою, якій віддав все своє трудове життя.
Прощання відбудеться завтра, 26 жовтня, з 10 по 11 годину в Будинку панахиди міста Луцька ( проспект Перемоги, 8).
Увесь колектив КП «ВОМЦО» щиро сумує з приводу смерті свого колеги – Шабелянського Віктора Борисовича і висловлює співчуття його рідним та близьким.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Народився відомий лікар 26.10.1930 р. в Одесі у сім’ї лікарів. Після закінчення школи, а в подальшому – Львівського державного медичного інституту в 1954 р. був направлений на роботу хірургом в м.Гурьєв, Республіка Казахстан. Саме там він набув перші навички хірургії і сформувався як лікар.
У 1957 р. Віктор Борисович разом із сім’єю переїжджає на Волинь і з цього часу аж до виходу на пенсію його трудова діяльність тісно пов’язана з Волинським обласним онкологічним диспансером. Пропрацювавши декілька років онкохірургом, в 1962 році він очолив обласне онкохірургічне відділення.
На цей час припадає розвиток його хірургічної діяльності. Очолюване ним хірургічне відділення поступово перебрало на себе майже усі хірургічні втручання, які раніше виконувалися лише в столиці. Окрім того він був визнаним авторитетом і в онкогінекології, і в онкорадіології, і хіміотерапії. Вперше в Україні він освоїв і впровадив в практику метод лапароскопії – ендоскопічного дослідження органів черевної порожнини.
Усі свої знання і досвід Віктор Борисович щедро передавав своїм колегам по роботі, а вірніше – своїм учням. В його доробку нараховується понад 50 наукових статей, присвячених актуальним проблемам онкології. В колективі, який він очолював, завжди домінувала взаємодопомога і повага один до одного. Проте не тільки робота онкохірургом займала все його життя. Він був прекрасним спортсменом (ще в студентські роки очолював волейбольну команду, любив музику, літературу, займався мисливством і рибальством).
Його колеги по роботі завжди дивувались життєлюбству і оптимізму чоловіка.
У 2010 році, пропрацювавши в онкодиспансері 53 роки, Віктор Борисович пішов на заслужений відпочинок. Проте, перебуваючи на пенсії, він не втрачав зв’язку із установою, якій віддав все своє трудове життя.
Прощання відбудеться завтра, 26 жовтня, з 10 по 11 годину в Будинку панахиди міста Луцька ( проспект Перемоги, 8).
Увесь колектив КП «ВОМЦО» щиро сумує з приводу смерті свого колеги – Шабелянського Віктора Борисовича і висловлює співчуття його рідним та близьким.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
![](/public/images/coment_smile.png)
Коментарів: 0
Замало еротики: учені з'ясували, чому на Олімпійських іграх давніх греків не було плавання
Сьогодні 00:33
Сьогодні 00:33
27 липня: свята, події, факти. День медичного працівника в Україні, а в Америці продано перший гамбургер![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
![](/public/images/logo.png)
Сьогодні 00:00
У Бразилії вперше у світі зафіксована смерть людини від вірусу, що передається мошками
26 Липня 2024 23:45
26 Липня 2024 23:45
До історичного музею на Волині передали піддужні дзвіночки XIX – XX століть
26 Липня 2024 23:27
26 Липня 2024 23:27
Лучанин, який убив знайомого перед очима в його дитини, сяде на 10 років
26 Липня 2024 23:08
26 Липня 2024 23:08
Працюють майже 60%: в Естонії зросла зайнятість українців з тимчасовим захистом
26 Липня 2024 22:49
26 Липня 2024 22:49
Волинські поліцейські розшукали наркоторговця, який втік у Польщу
26 Липня 2024 22:31
26 Липня 2024 22:31
Британія розроблятиме далекобійні ракети для протидії ядерній зброї Росії, – The Times
26 Липня 2024 22:12
26 Липня 2024 22:12
Їхав на злочин на чужій машині: у луцькому суді намагалися зняти арешт транспортного засобу
26 Липня 2024 21:54
![](/public/images/logo.png)
26 Липня 2024 21:54
Допомагав загарбникам «зомбувати» жителів Куп’янська: СБУ затримала колаборанта
26 Липня 2024 21:36
26 Липня 2024 21:36
Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.