USD 39.50 39.90
  • USD 39.50 39.90
  • EUR 39.77 40.15
  • PLN 9.76 9.95

Премію імені Георгія Ґонґадзе-2022 присудили журналістам, які висвітлювали блокаду Маріуполя

22 Травня 2022 00:57
У 2022 році лауреатами Премії імені Георгія Ґонґадзе стали журналісти й фотокореспонденти Мстислав Чернов та Євген Малолєтка.

Вони були єдиними журналістами, які висвітлювали блокаду Маріуполя російськими військами для міжнародних видань, пише УП. Життя.

Церемонія нагородження лауреатів відбулася 21 травня в ефірі суспільного телеканалу UA: КУЛЬТУРА.

«Їхні візуальні свідчення роблять і нас, і весь світ враженими свідками подій сьогоднішньої війни, її жахів та подвигів. Ви не можете залишитись осторонь, забути ті сцени, очі, людей. Ці матеріали є свідченням підлості й підступності агресора. І водночас свідченням трагедії усього людства у війні», – так про роботу цьогорічних лауреатів висловився член Капітули, декан Києво-Могилянської Бізнес-Школи Олександр Саврук.

Мстислав Чернов – журналіст Associated Press, відеограф, фотограф, військовий кореспондент. Також він є президентом Української асоціації професійних фотографів.

Євген Малолєтка – фотокореспондент. Почав кар’єру фотографа у 2009 році. Як фрілансер співпрацював з Associated Press, Al Jazeera та Der Spiegel.

За годину до повномасштабного вторгнення росіян Євген Малолєтка з Мстиславом Черновим прибули до Маріуполя.

Понад два тижні журналісти документували наслідки обстрілів міста.

«Українська армія здивувала світ цього року. Так само, як і українська журналістика. Увесь світ дивиться на українських журналістів, щоб дізнатись їхню перспективу і те, як вони бачать війну. І це дуже важливо, що ми розповідаємо світові історію України, яка твориться зараз», – сказав Мстислав Чернов під час церемонії.

Євген Малолєтка у своїй промові вшанував людей, чиє горе він бачив у бомбосховищах, лікарнях і на вулицях Маріуполя.

«Ми дуже багато бачили за ці роки війни, але такого болю і такої кількості дитячих смертей у світі не бачив ніхто», – сказав він.

Фіналістами цьогорічної Премії стали головний редактор «Європейської правди» Сергій Сидоренко і головна редакторка «Громадського радіо» Тетяна Трощинська.

Також вперше в історії Премії імені Георгія Ґонґадзе Капітула вручила Спеціальну відзнаку. Нею посмертно відзначили фотожурналіста Макса Левіна «за визначний внесок у розвиток української фотографії, відданість професії і відвагу». Відзнаку отримали мати Макса та його колега і друг Маркіян Лисейко.

«Він брав участь у найтрагічнішій історії війни на сході України – у виході з Іловайського котла разом з сотнями українських військових. Те, що він залишив після себе, буде свідченням нашої драматичної історії останніх восьми років. Ім’я Макса Левіна залишиться в історії української журналістики та фотожурналістики навічно…» – сказав про журналіста член Капітули Премії Андрій Курков.

Нагадаємо, Премія імені Георгія Ґонґадзе – це нагорода для незалежних журналістів, заснована 2019 року Українським ПЕН у партнерстві з Асоціацією випускників Києво-Могилянської Бізнес-Школи, Києво-Могилянською Бізнес-Школою та виданням «Українська правда». Премію вручають раз на рік 21 травня – у день народження журналіста Георгія Ґонґадзе.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus