USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.76 9.94

Росія намагається фальсифікувати історію Польщі, – Моравецький

19 Січня 2020 20:49
Росія вустами своїх перших осіб намагається фальсифікувати історію Польщі, але поляки цього не допустять.

Про це під час візиту до міста Бидгощ на півночі Польщі заявив в неділю прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, інформує tvn24.pl.

"Сьогодні ми не дозволяємо фальсифікувати нашу історію, не даємо нищити добре ім’я Речі Посполитої, ми її захищатимемо... Сьогодні Росія вустами своїх найвищих представників намагається фальсифікувати історію Польщі«,- заявив Моравецький.

Напередодні у Facebook польський прем’єр також написав, що донедавна він був переконаний у завершенні «ери Орвелла» разом з фіаско комуністичної системи в СРСР. Таким чином він прокоментував чергові публікації російської сторони, зокрема щодо розсекречених архівів періоду бойових дій між Червоною армією та гітлерівськими військами на території Польщі.

"Скільки ще такого типу нісенітниць можуть підготувати ті, хто кількадесят років поспіль злочин у Катині приписував німцям, не визнавав таємних протоколів з Гітлером 1939 року, в результаті чого було поділено Польщу, чи голод в Україні на початку 30-х років, в результаті якого загинуло 8 млн українців, росіян, казахів та інших національностей, які входили до складу колишнього СРСР?",- написав Моравецький.

Як повідомлялося, наприкінці грудня російський президент Володимир Путін під час публічних заходів кілька разів заявив, що Польща сама була агресором перед Другою світовою війною, СРСР не окуповував Польщу, а серед чиновників довоєнної Польщі були відверті антисеміти. На це рішуче відреагувала Варшава, яка викликала на розмову посла РФ у Польщі Сергія Андрєєва, а глава польського уряду Матеуш Моравецький виступив із заявою, в якій засудив останні заяви Путіна.

Згодом нижня палата польського парламенту засудила «провокативні» висловлювання представників влади Росії, які намагалися звинуватити Польщу у відповідальності за початок Другої світової війни.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 26
Вікіпедія. Українськ Показати IP 19 Січня 2020 21:09
Хто відбудовував Варшаву? СРСР. Який будинок найбільший у Варшаві? Палац культури і науки (пол. Pałac Kultury i Nauki, часто скорочують як PKiN) — будівля у Варшаві, що є найвищою будівлею в Польщі. Палац культури і науки у Варшаві Побудовано за зразком так званих «сталінських висоток» в якості подарунка Радянського Союзу польському народу (зведено на радянські гроші радянськими будівельниками). У наші дні палац входить в десятку найвищих хмарочосів Європейського Союзу, а з 1955 по 1957 рік він був найвищим будинком Європи. Олександро-Невський собор у Варшаві (пол. Sobór św. Aleksandra Newskiego) — знищений православний собор, побудований в адміністративному центрі Царства Польського (Російська імперія). Розташовувався на Саксонської площі (пізніше перейменована в площу Пілсудського). Собор за проектом архітектора Леонтія Бенуа був закладений в 1894 і відкритий в 1912 році. По завершенні будівництва собор досягав у висоту 70 м і був на той час найвищою будівлею у Варшаві. Собор був зруйнований польськими властями в середині 1920-х років, через менш ніж 15 років після відкриття. Головними мотивами знесення послужило те, що собор, який займав одну з головних площ Варшави, нагадував про російською пануванні над Польщею. Крім собору святого Олександра Невського у Варшаві, поляками за тими ж мотивами були знищені і інші православні храми на території країни. 1935 рік, звістка про смерть польського Вождя Пілсудського викликала велике хвилювання. Всі найбільші німецькі газети вийшли зі співчуттями на перших сторінках. Гітлер у скорботі біля гробу маршала Пілсудського Völkischer Beobachter писав: "Нова Німеччина схиляє свої прапори і штандарти перед труною цього великого державного діяча, який вперше мав мужність відкритої довіри і повного союзу з націонал-соціалістичним Рейхом". Адольф Гітлер оголосив в Рейху всенародний траур і відіслав телеграму польському президенту, де писав: "Я глибоко зворушений звісткою про смерть маршала Пілсудського і висловлюю Вашій Високоповажності та польському уряду мої щирі співчуття. Польща втратила в покликаному в вічність Маршалу творця своєї нової країни і її найвірнішого сина. Разом з польським народом і німецький народ оплакує смерть цього великого патріота, який через своє повне співробітництво з німцями зробив велику послугу не тільки нашим країнам, а й надав неоціненну допомогу в заспокоєнні Європи ". Дружині Пілсудського Олександрі Гітлер писав: "сумна звістка про смерть чоловіка, Його Високоповажності маршала Пілсудського, поранила дуже глибоко. Вельмишановна пані та її сім'я, прийміть запевнення у моєму глибокому співчутті. Образ померлого я навічно збережу в своїй вдячній пам'яті". Мало того - Гітлер наказав організувати в берлінському кафедральному соборі месу біля символічної труни Пілсудського. Саме цей момент і відображений на фото. Після відспівування порожнього гробу почесна варта віддала труні військові почесті. Про глибоку прихильність Гітлера до Пілсудського мали свідчити і його слова, нібито сказані 1 вересня 1939 року. Гітлер нібито сказав тоді "Якби Пілсудський був живий - війни б не було". Коли в 1939 році німці зайняли Краків, де була могила вождя Пілсудського, при ній насамперед там була виставлена ​​почесна варта. Згідно з польським переписом 1931 (як засвідчує Норман Дейвіс[4]), 68,9% населення було польським, 13,9% були українцями, близько 10% становили євреї, 3,1% — білоруси, 2,3% — німці і 2,8% — інші, включаючи литовців, чехів і вірмен. Крім того, були невеликі громади росіян і циган. Становище меншин було складною темою і з плином часу змінювалося. Польща була також країною багатьох релігій. У 1921 році 16 057 229 поляків (приблизно 62,5%) були католиками римського (латинського) обряду, 3 031 057 (близько 11,8%) громадян Польщі були католиками східного обряду (здебільшого українські греко-католики і вірменські католики), 2 815 817 (близько 10,95%) були православними, 2 771 949 (приблизно 10,8%) були юдеями і 940 232 (близько 3,7%) були протестантами (головним чином євангельськими лютеранами.)[5] До 1931 року Польща мала другу у світі за величиною єврейську громаду — одна п'ята всіх євреїв світу проживали у межах її кордонів (близько 3 136 000 осіб). Перепис 2011 року: 38 512 000 — загальна чисельність населення Польщі 36 157 000 — тільки польської національності
? до Вікіпедія. Українськ Показати IP 19 Січня 2020 22:19
То ви думаєте, що все перераховане вами дає пуйлу право фальсифікувати історію ? І до чого тут сучасна раша до історії всього срср ? Ви чомусь трішки спутали все, так як деколи пиня робить...
скептик до Вікіпедія. Українськ Показати IP 19 Січня 2020 22:56
Сo ma piernik do wiatraka ? яким чином ця вся лабуда підтверджує причетність поляків до початку другої світової війни ?
Анатоль_ Бідзюра до Вікіпедія. Українськ Показати IP 20 Січня 2020 09:52
Занадто багатослівно, аноніме. Двома словами: Московія фальсифікує й історію України, ось вже три із половиною сторіччя. І свою власну теж.
Угу Показати IP 19 Січня 2020 22:34
Та якраз таки Польща перекручує, умовчує історію, як їй тепер вигідно.
скептик до Угу Показати IP 20 Січня 2020 08:50
щось конкретне скажеш, чи так лиш би дзявкнути ?
Угу до скептик Показати IP 20 Січня 2020 12:26
Читайте історію, різні джерела, думайте, аналізуйте і тоді не задаватимете лишніх питань.
скептик до Угу Показати IP 20 Січня 2020 12:37
я не читаю кремлівських пасквілів. як казав професор Преображенський, від них псується апетит
скептику Показати IP 19 Січня 2020 23:42
Поляки разом з Гітлером приймали учась у нападі на Чехословаччину та поділу її земель. Забрали собі Тешинську область.
? до скептику Показати IP 20 Січня 2020 09:38
А звідки ж така інформація ? Джерело походження інформації назвіть.
скептик до скептику Показати IP 20 Січня 2020 12:55
це ви самі придумали ?. вам варто було б почитати історію . тешинський конфлікт виник у 1919 році, коли новостворена Чехословаччина погодилась віддати Польщі Тешинську область, у якій проживало 80% поляків, а потім відмовилась від цих домовленостей і розпочала військові дії проти Польщі. анексія німцями Судет була здійснена за мирною угодою (Мюнхенська змова), а Чехословаччина перестала існувати як держава. Польща і Угорщина цим скористались і захопили етнічні області НЕІСНУЮЧОЇ ДЕРЖАВИ. так що не перевертайте світ з ніг на голову
скептику Показати IP 19 Січня 2020 23:45
Поляки разом з Гітлером приймали учась у нападі на Чехословаччину та поділу її земель. Забрали собі Тешинську область.
скептик Показати IP 20 Січня 2020 13:09
винуватцями другої світової війни є угодницька позиція США, СССР, Франції та Великобританії. вони фінансували відновлення економіки та АРМІЇ Німеччини після першої світової війни, не зважаючи на Версальські угоди., закривали очі на її мілітаризацію, приймали участь у підготовці німецьких військових, домовились про розподіл Європи (пакт Молотова-Рібентропа). гітлер просто випередив сраліна у початку бойових дій.
Угу до скептик Показати IP 20 Січня 2020 14:43
23 лютого 1938 року міністр закордонних справ Польської держави Юзеф Бек на переговорах із «наці №2» Германом Герингом заявив про «готовність Польщі рахуватися з німецькими інтересами в Австрії» (тобто фактично підтримав уже запланований аншлюс цієї країни) та підкреслив зацікавленість Варшави «в чеській проблемі».20 вересня Гітлер заявив польському послу Липському, що в разі воєнного конфлікту Польщі з Чехословаччиною через Тешинську область Райх стане на бік Речі Посполитої. 29 вересня німецькі і польські військовики домовилися про лінію розмежування в разі початку воєнних дій з Чехословаччиною, а наступного дня, відразу після підписання сумнозвісної Мюнхенської угоди, Варшава висунула Празі новий ультиматум – про негайну передачу їй усієї Тешинської області. 1 жовтня Чехословаччина поступилася і передала Речі Посполитій область, де на той час мешкали 80 тисяч поляків і 120 тисяч чехів. А 2 жовтня 1938 року польські кавалерійські та танкові частини окупували район Тешин-Фріштат-Богумін. Офіційна пропаганда подала це як визначну перемогу польської армії. Апетити офіційної Варшави росли: 26 січня 1939 року в бесіді з Ріббентропом Юзеф Бек заявив: «Польща претендує на Радянську Україну та на вихід до Чорного моря» . Дивіться об'єктивно на історичні події, а не під певним кутом, який вам чогось подобажться
скептик до Угу Показати IP 20 Січня 2020 17:19
якщо ви пошукаєте всі НЕОФІЦІЙНІ переговори дипломатів, то знайдете, що всі розвинуті країни світу мали плани захопити весь світ. ніхто не заперечує того факту, що польща захопила Тешинську область. але не це було причиною другої світової війни. навчіться визначати причини і наслідки. а потім вже будете крутити історією під своїм певним кутом.
Угу до скептик Показати IP 20 Січня 2020 19:21
А де Ви бачите, що я кажу про те, що союз Польщі і фашистської Німеччини стало причиною війни?! Йде мова про те, що Польща,яка виставляє себе лише в статусі жертви не така вже біла і пухнаста. Йде мова про те, що Польща намагається умовчати про свої близькі контакти з Гітлером. Польща бачить інших, але не себе. Саме про це коментарі. А Ви пишете то про те, то про се, що Ви намагаєтесь людям донести?! Напишіть просто, на історичні події дивлюсь однобоко.
скептик до Угу Показати IP 20 Січня 2020 20:48
Ваш коментар : "Та якраз таки Польща перекручує, умовчує історію, як їй тепер вигідно." ДЕ ФАКТИ ?
скептик до Угу Показати IP 20 Січня 2020 20:53
а може для Вас чиєсь мовчання - це нагода виразити ваш світогляд ?
скептик до Угу Показати IP 20 Січня 2020 20:57
та щось ніхто із сильних світу цього не хоче хвалитись своїми контактами з гітлером: ні США, ні Великобританія, ні СССР, ні Франція, ні Японія. і тим більше не Італія, не Угорщина, не Румунія. список продовжувати ?
Угу до скептик Показати IP 20 Січня 2020 23:28
Говорили конкретно про конкретну державу та історичні події її минулого. До чого США, Британія і тд. Про них мова велась?! Це називається, як не знаю, що сказати на конкретну тему, то зміню цю тему) вийшло дуже кострубато. А Факти? Читайте коментарі інших та історію)))
скептик до Угу Показати IP 21 Січня 2020 13:43
я коментую ваші костурбаті коментарі. і відповідайте за свій базар, а посилати кудись будете свою тещу. не може бути історичних подій, які стосуються виключно однієї держави. ви щось безпідставно виплюнули, а всі мають здогадатись, які у вас мухи в голові. ФАКТИ, шановний, а не пустопорожня балаканина
Угу до скептик Показати IP 21 Січня 2020 16:06
Говорити з Вами це те саме, що з глухим і сліпим одночасно. Не бачу жодного резону. Всі вміють читати, а тому зроблять свої висновки. На цьому крапка.
скептик до Угу Показати IP 21 Січня 2020 17:44
було би що читати. один трєп
Скептикам Показати IP 20 Січня 2020 17:58
Задайте в гуглі "поляки вимагають заморських колоній ". Одних картинок з агітками досить.
скептик до Скептикам Показати IP 20 Січня 2020 23:34
не смішіть !!!!!!! купка маргіналів з плакатом - не привід для глобальних висновків