USD 41.15 41.55
  • USD 41.15 41.55
  • EUR 45.00 45.30
  • PLN 3.30 4.00

Розгадає найбільші таємниці: NASA запустить місію для відтворення сонячного затемнення

8 Лютого 2025 00:31
NASA готується запустити новаторську місію, яка має розгадати одні з найбільших загадок Сонця та його впливу на Сонячну систему. Попри близькість Землі до Сонця, досі є процеси та явища, які люди не розуміють про найближчу до нас зірку.

Про це повідомляє The Independent, пише УНІАН.

Також невідомо, чи, до прикладу, зовнішня атмосфера Сонця значно гарячіша за його поверхню. Крім того, NASA хоче зрозуміти, як саме формується сонячний вітер та чому він пришвидшується під час подорожі у космосі.

Таким чином за допомогою кращого розуміння таких сонячних явищ, як спалахи та корональні викиди, науковці планують отримати нові дані про те, як вони впливають на людство і технології, а саме від відключення електроенергії до виведення з ладу супутників. Також вони хочуть провести це дослідження для того, аби погоди космічної погоди були точнішими.

Читати ще: Науковці виявили, що атмосфера Землі здатна до самоочищення

«Вимірювання PUNCH (Поляриметр для об’єднання корони та геліосфери) нададуть вченим нову інформацію про те, як формуються і розвиваються ці потенційно руйнівні події, що може призвести до більш точних прогнозів щодо появи і впливу космічних погодних явищ на Землю і впливу на роботизовані дослідницькі апарати в космосі. Зображуючи корону Сонця і сонячний вітер разом, вчені сподіваються краще зрозуміти всю внутрішню геліосферу – Сонце, сонячний вітер і Землю – як єдину взаємопов’язану систему», – зауважили в NASA.

Своєю чергою під час цієї місії дослідники хочуть створити штучне повне сонячне затемнення, яке покаже розширене зображення корони Сонця з високою роздільною здатністю, завдяки чому це явище можна буде спостерігати з небачених раніше точок зору.

Запуск повинен відбутися 27 лютого з Ванденберзької бази космічних сил у Каліфорнії. Зазначається, що ракета SpaceX Falcon 9 доставить чотири супутники PUNCH на низьку навколоземну орбіту.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus