• USD 26.7 26.77
  • EUR 31.35 31.5
  • PLN 7.35 7.44

«Шахтар» переміг «Наполі» у першому турі Ліги чемпіонів

Завдяки голам Тайсона та Факундо Ферейри «Шахтар» переміг італійське «Наполі» у першому турі групового етапу Ліги чемпіонів - 2:1.

Матч відбувся сьогодні, 13 вересня, у Харкові на стадіоні «Металіст».

У цьому протистоянні «Шахтар» виглядав явним аутсайдером, адже у «гірників» були проблеми навіть у чемпіонаті України – два останні поєдинки команда Фонсеки змушена була відігруватися після пропущених м’ячів. Натомість «Наполі» у трьох стартових турах італійського чемпіонату набрав максимум очок, при цьому двічі по 2:0 обігравши «Ніццу» у кваліфікації ЛЧ.

Розклад перед матчем

«Наполі» - нетипова італійська команда – неаполітанцям притаманний атакувальний стиль, а не відоме італійське катеначо (тактична схема у футболі, яка робить акцент на обороні і використанні тактичних помилок суперника, - ред.).

У минулому сезоні команда Мауріціо Саррі забили 115 голів у 50 матчах. Головним бомбардиром є бельгієць Дріс Мертенс, який «наколотив» 34 м’ячі у ворота суперників. Також небезпеки варто очікувати від атакувального півзахисника Марека Гамшика.

Тренерський штаб команди з Неаполя може розраховувати на всіх своїх ключових виконавців, тож Саррі на цей матч випустить бойовий склад, адже, за його словами, не варто недооцінювати важливість першого матчу у такій короткій дистанції, як 6 поєдинків.

Тренер донеччан Пауло Фонсека не зможе розраховувати на травмованого центрального захисника Сергія Кривцова, який після того, як команду покинув Олександр Кучер, став основним виконавцем. Тож Кривцова у старті мав би замінити Іван Ордець. Хорошою новиною для «гірників» стало повернення до складу команди відбувшого дискваліфікацію за вживання допінгу центрального півзахисника Фреда – пару йому склав Тарас Степаненко, який більше орієнтований на захисні дії. Атакувальну лінію становили бразильці – Марлос, Тайсон та Бернард, а єдиного нападника грав Феррейра.

Перший тайм

"Шахтар" через намагався атакувати через короткий пас: на 15 хвилині прострілював Ісмаілі, але ніхто не відгукнувся на цей пас. Буквально за мить капітан донеччан Срна віддавав на Феррейру, той п'яткою відіграв на Тайсона, який з меж штрафної поцілив у ближній кут Пепе Рейни - 1:0.

На 20 хвилині Тайсон міг подвоювати перевагу «гірників», але голкіпер неаполітанців не дозволив реалізувати вихід сам на сам.

Забивши гол, команда з Донецька намагалася діяти на контратаках. Фред та Степаненко не дозволяли «Наполі» розвинути свої атаки, щоразу перехоплюючи м'яч у центрі поля.

Після чергового кутового у виконанні неаполітанців головою пробивав Албіоль - вище воріт. До слова, за станом на 30 хвилину «Наполі» виконало вже 5 кутових, «Шахтар» - жодного. На 34 хвилині Інсіньє пробив штрафний, але відстань до воріт була значною, тож П'ятов без особливих проблем зафіксував «кулястого».

Через три хвилини Ордець ледь не зрізав м'яч у власні власні ворота після прострілу Ґулама - Фортуна була на боці «гірників».

На 40 хвилині «Наполі» ледь не зрівняв рахунок: після обрізки Фреда Хамшик віддавав розрізну передачу на Міліка, але той заліз у положення поза грою.

За хвилину до перерви після обвідного удару Інсіньє дива реакції продемонстрував П'ятов, здійснивши просто супер-сейв. Враховуючи перебіг гри, суддя додав лише одну хвилину, тож команди пішли на перерву за мінімальної переваги «Шахтаря».

Другий тайм

Тренери вирішили не проводити замін після перерви, тож команди вийшли у тих же складах. На 51 хвилині Срна виконав подачу зі штрафного, але Ордець програв боротьбу у штрафному суперника.

Через 5 хвилин Тайсон здійснив швидкісний рейд з центру поля і відкинув на Феррейру, проте той не зумів поцілити у дальній кут з-за меж штрафної. А вже на 58 хвилині той же Феррейра головою замкнув подачу Тараса Степаненка - 2:0.

Тренер неаполітанців Саррі намагався врятувати цей матч, випустивши на поле свого головного бомбардира Дріса Мертенса - поле покинув Гамшик. Мертенс одразу увімкнувся у гру, пробивши по воротах П'ятова на 61 хвилині. Після прострілу з флангу через себе пробивав поляк Мілік - красиво, але не ефективно.

Гра ставала все більш напруженою: на 68 хвилині між гравцями обох команд розпочалася штовханина, в результаті якої Фред та Інсіньє отримали по жовтій карті.

На 70 хвилині суддя поставив пенальті у ворота «гірників»: Степаненко у підкаті вибив м'яч у Мертенса, але при цьому зачепив його ногу. Одинадцятиметровий впевнено реалізував Мілік, розвівши м'яч та голкіпера по різних кутах - 2:1.

Тренер донеччан Фонсека хотів освіжити центр поля, випустивши Віктора Коваленка замість Марлоса. Тайсон перейшов на фланг, а Коваленко зайняв позицію під нападником.

На 82 хвилині з-за меж штрафної небезпочно пробивав Фред - Рейна відбив перед собою, але ніхто з "гірників" не зміг добити м'яч у ворота. Через хвилину команди обмінялися небезпечними моментами: після удару Феррейри м'яч потрапив у стійку воріт неаполітанців, а в наступній атаці вище воріт пробив нападник "Наполі" Мілік.

За 3 хвилини до закінчення основного часу після подачі Діавари пробивав Кальєхон - П'ятов на місці. До 45 хвилин другого тайму рефері додав ще 5, проте "Наполі" не вдалося зрівняти рахунок.

Таким чином "Шахтарю" вдалося втримати переможний рахунок і отримати перемогу у першому турі групового етапу Ліги чемпіонів.