USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Перевізники шантажують лучан: чому оголосили про закриття низки маршрутів

1 Листопада 2019 10:37
Листи про припинення автобусних пасажирських перевезень, які розмістили в луцьких маршрутках, – не що інше, як шантаж перевізників, скерований до Луцької міської ради.

Зранку 1 листопада в луцьких автобусах розмістили оголошення такого змісту:

«До уваги пасажирів! На виконання вимог виконавчого комітету Луцької міської ради від 26.09.2019 року № 589-1 з 11 листопаду 2019 року припиняються автобусні пасажирські перевезення за наступними міськими маршрутами: № 1, 2, 3, 8, 9, 10, 11, 12, 16, 17, 19, 22, 26а, 32».

За додатковою інформацією перевізники радять звертатися до департаменту транспорту та зв’язку міськради.
Як розповів перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад, зараз ведуться перемовини з перевізниками.

«Ситуація наступна: зараз ми робимо все згідно з чинним законодавством, виконуємо всі рішення виконавчого комітету, які були проголосовані, і будемо вести діалог із ними (перевізниками, – ВН) ще не один день», – сказав він і додав, що відмову перевізників виходити з 11 листопада на маршрути можна розцінити як елемент шантажу.

Григорій Недопад акцентував, що оголошення про припинення автобусних перевезень підготували самі перевізники, без відома Луцької міської ради, та ще й із помилками.

Відзначимо, що нещодавно таку ситуацію передбачав народний депутат від Луцька Ігор Палиця. Він наголосив: якщо, дійсно, перевізники шантажуватимуть лучан і відмовляться виходити на маршрути, то Луцьк скористається послугами перевізників інших міст.

«Нашим перевізникам не зовсім подобається те, що електронний квиток виведе в прозору площину і пільговиків, і обіг коштів, і те, чи варто піднімати тарифи... Так, можливо, на деякий час ми станемо заручниками того, що перевізники не вийдуть на маршрути, але вже ведуться перемовини з перевізниками з інших міст. Якщо вони (місцеві перевізники, – ВН) тільки дозволять собі так шантажувати лучан і місто, значить сюди зайдуть інші перевізники, які гратимуть за нашими правилами», – сказав Ігор Палиця.

Нагадаємо, вже з середини листопаду в Луцьку має діяти безготівкова система оплати проїзду.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 77
valdis peish Показати IP 1 Листопада 2019 10:58
це маршрути гівняного санрайза
Борис Показати IP 1 Листопада 2019 11:03
Зайдуть нові перевізникі з іншіх міст з новими автобусами. Шантажують вони ! Проїзд буде по 5 грн. графіки руху будуть виконуватись.
лучанин до Борис Показати IP 1 Листопада 2019 11:25
є таке прислів"я - дуреннь думкою багатіє.
Лучанин до лучанин Показати IP 1 Листопада 2019 11:57
Все правильно. Дурень - думкою багатіє, а тут люди роблять реальні кроки, а не просто мріють
Ольга до Борис Показати IP 1 Листопада 2019 11:31
Бояться показати золоте дно. Чекаємо нових перевізників.
Лучанка Показати IP 1 Листопада 2019 11:16
Мене надзвичайно обурює така зухвала поведінка маршрутчиків! Вони стільки років легально займаються обкраданням людей і держави (чорна готівка, укриття справжніх доходів та несплата фактичних податків, водії - офіційно не працевлаштовані, або ж на мінімалку, а готівку в карман), і при цьому всі про це знають: і податкова, і міська влада!!!! Однак жодного правового впливу на цей "бізнес" ніхто не чинить?! А тепер вони ще й страйк влаштовують. Це вже повне ЗНУЩАННЯ ТА НАСМІШКА над владою і людьми!!!!!
Маршрутчік до Лучанка Показати IP 1 Листопада 2019 13:00
Причому тут маршрутчики,нехай твій чоловік в 5 ранку сяде за руль привезе план хазяїну і заробить собі і в 10 вечора прийде до хати і тоді побачимо
Сашко до Маршрутчік Показати IP 1 Листопада 2019 15:04
Маршрутчика ніхто не заставляє це робити.
Лучанка до Маршрутчи до Маршрутчік Показати IP 1 Листопада 2019 15:39
Вас власники автобусів перетворили в рабів, як ви не розумієте???
Анонім до Маршрутчік Показати IP 1 Листопада 2019 16:00
У вас є хазяїн?Я думав рабовласництво відмінили,виявляється ще ні.От того ви як собаки гонитесь на швидкості,щоб хазяїну догодити,я думав ви пасажирів возите.Краще не виїжайте взагалі.Ви вже набридли з тими смердючими,ліпкими салонами і хлопками по плечах"передайте",якісь передасти їздять.В європу,платити податки з валідаторами!!!І не красти для хазяїна!!!Раб.
Лучанин до Маршрутчік Показати IP 1 Листопада 2019 17:52
Тобто мені їхати прижатим до дверей в грязній маршрутці і за цей комфорт платити і маршрутчику і його хазяїну, ви шо мелете? Скільки раз піднімали ціни на проїзд, бо не хватає то на те то на те. Зробіть в фб сторінку, і звітуйте, от підняли плату за проїзд, сьогодні помито салон теї маршрутки, обшито сидінння і т.д. А то платим що і кому, розумію що "хазяїни" експлуатують водіїв заради наживи, но дорогі маршрутчики пойміть і жителів Луцька
Вася Показати IP 1 Листопада 2019 11:16
Підтримаю Палицю, заради світлого майбутнього можна і потерпіти трохи незручності
Віктор Показати IP 1 Листопада 2019 11:20
Речення, в якому використано фразу "шантаж перевізників" побудовано якось так, що можна подумати що саме перевізників шантажують.
127 Показати IP 1 Листопада 2019 11:21
Доиграетесь.
Оптимістка Показати IP 1 Листопада 2019 11:25
Давно пора закупити одинакові автобуси для пасажирських перевезень, поставити валідатори, вдіти перевізників у білі сорочки - і буде як в Європі. Це ж менталітет такий - як це не буде скритих доходів, чорних конвертів, махінацій і т.п.? Ганьба нашим перевізникам!
Гомін до Оптимістка Показати IP 1 Листопада 2019 21:00
У Європі ціна проїзду -як кухель пива в барі -25-35 гри
Вік до Гомін Показати IP 4 Листопада 2019 10:54
У європі трохи зарплати у людей інші...
Лучанин Показати IP 1 Листопада 2019 11:27
Треба оголошувати конкуркс. Умови мае ставити міськрада.
Glover Показати IP 1 Листопада 2019 11:31
Я за таких новацій, тепер подивимось, чи відповідає ціна за маршрутки, що їм завжди мало і часто піднімаюсь ціни, за проїзд
свг Показати IP 1 Листопада 2019 11:37
міськрада пожинає те що вона родила.скільки раз йшли на поводу перевізників.
Лучанка Показати IP 1 Листопада 2019 11:42
№1, 2, 3, 8, 9, 10, 11, 12, 16, 17, 19, 22, 26а, 32. Будемо значить їздити 24,25,26,28,29,31 і міжміськими що по місту.Будуть менше в карман класти ,тому і відмовляються їздити.Краще б маршутки самі хоча б мили,про ремонт взагалі мовчу,деякі на ходу розвалюються! Більшість лише за шоб вони перестали їздити,будуть нові перевізники,з нормальними маршутками яких буде влаштовувати ціна,і будуть виконувати графік,як то кажуть незамінних людей немає!!!!!
Луцьк Показати IP 1 Листопада 2019 11:49
Перевізників, що застайкують, порадувати заявою в прокуратуру, за саботаж перевезення треба відповідати. То вже навіть не дорогу перекрити, то кримінал 100%.
Андрій Показати IP 1 Листопада 2019 11:52
.... мені цікаво побачити як перевізники з інших міст без контрактів/ конкурсів побіжать укладати договори та встановлювати валідатори....
vvv Показати IP 1 Листопада 2019 11:55
Нічого проти електронних карток немаю,але має бути вибір в пасажира,коли розраховуватися карткою а коли готівкою...Ніхто готівки не відміняв...
Анатолій до vvv Показати IP 1 Листопада 2019 12:27
так весь зміст електронного квитка якраз і полягає в повній відміні готівкового розрахунку інакше ніякого ефекту від того електронного квитка не буде
Олександр Показати IP 1 Листопада 2019 12:01
І вуаля, як швидко спалилися: невигідно, бо ДОВЕДЕТЬСЯ СПЛАЧУВАТИ БІЛЬШЕ ПОДАТКІВ - висловився один із власників маршруток (читаємо на одному з волинських сайтів). Овва, а чому це буде більше податків, підкажіть-но мені, друзі? Правильно кажете. І все таки свою ложку дьогтю в нашу бочку меду я вставлю: я теж проти прокладок, яким буде йти 10 чи десь біля того відстотків. Все одно - наших чи перевізника.
1й до Олександр Показати IP 1 Листопада 2019 13:07
так збільшення податків відбудеться за рахунок того, що перевізники вимушені будуть стати платниками пдв, а це 20% від коштів, що будуть поступати підприємцю на рахунок
Вік до 1й Показати IP 4 Листопада 2019 10:56
тролейбусне депо платить ПДВ, квитки у них дешевші від маршруток.
скептик Показати IP 1 Листопада 2019 12:14
залишаться кращі. шушера піде кіз пасти
Луцьк Показати IP 1 Листопада 2019 12:16
Повиннно бути що кожен має вибір як оплачувати, так і для гостей міста було б краще, а то приїхав і все кукай! Чому не має мпожливості вибір хто як хоче так оплачує аби заплатив, а то такі вимоги!! Сьогодні вже люди говорять що це їм дуже незручно! Тільки час витрачай ще бігай по картки. Неправильне рішення! Тоді водії ще будуть зліші як є зараз. Влада хай їздить по кратках тоді буде знати проблеми людей. Буває карточку забув або загубив і таке буває то що вже на роботу не виходити? Буде причини загубив картку і не можу добратись до роботи!(
Анатолій до Луцьк Показати IP 1 Листопада 2019 12:29
так весь зміст електронного квитка якраз і полягає в повній відміні готівкового розрахунку інакше ніякого ефекту від того електронного квитка не буде
акаціонер до Луцьк Показати IP 1 Листопада 2019 12:56
Мені вигідно платити в сушеному листі акації. Зробите для мене такий тариф?
Їван до акаціонер Показати IP 1 Листопада 2019 16:44
На жаль, це неможливо. Валідатор приймає платежі лише свіжозірваним листям та цвітом
Лучанин до Луцьк Показати IP 1 Листопада 2019 12:58
Неперсоніфіковані картки будуть видаватися і водіями також, щоб мінімізувати незручності на початковому етапі, це було попередньо озвучено. Загубив картку - піди купи нову, та будь уважнішим. Це нормальна цивілізована практика, де кожен несе відповідальність за своє життя.
Онаній до Луцьк Показати IP 1 Листопада 2019 17:14
Якщо згубив картку купи нову, = буду 2 разові поїздки за 15 грн і
Люди Показати IP 1 Листопада 2019 12:28
Так само можна і маршрутчикам пообіцяти що ви не виїдете то і ми не вийдемо на роботу. Тільки хто з цього виграє? Чому вони так бояться прозорого контролю??? Будуть отримувати зарплату так як всі люди, податки будуть платити, бюджет поповниться. Тільки нечесні і злодії бояться прозорості.
ХХ Показати IP 1 Листопада 2019 12:32
Якщо вони не вийдуть на маршрут з 11 листопада владі потрібно відмовитись від їхніх послуг, знайти іншого перевізника який буде працювати чесно на благо людям.
Раїса Мацюк Показати IP 1 Листопада 2019 12:36
У Тернополі усі пільговики розраховуються електронним квитком. Решта пасажирів, як я зрозуміла, мають вибір. Але дала гроші - водій одразу видав квиток. Пільговикам, після того, як приклали картку до рідера, теж виходить квиток. Бо як тепер їздитимуть у Луцьку "чужі", не розумію, якщо тимчасовий квиток дійсний 48 годин. За один раз платити 15 грн? Та ми що на периферії тут багачі?
Вітя Грицюк до Раїса Мацюк Показати IP 1 Листопада 2019 14:06
Чужі хай куплять картку за 35 грн і поповнять на скільки хочуть і коли буде потреба проїхатися то заплатять карткою. А взагалі ніхто не заставляє їздити маршруткою чи тролейбусом, не подобаються умови викликайте таксі, там можна готівкою зразу заплатити. Або на лісапєда чи самоката сів і вперед!
Олександра Рудько до Вітя Грицюк Показати IP 3 Листопада 2019 13:30
Я за такі нововведення, але не цілком. Бо мене дивує: 30-35 точок купівлі картки в місті, 15 грн 2 поїздки і поповнення діє всього 48 годин. Тобто в п'ятницю поповнив, не виїздив і в понеділок знову поповняй. І головне - витрачай на це все час. І кожне поповнення картки - це плюс комісія за обслуговування. Чому я не можу поповнити одразу на місяць вперед? Не можу, бо курва ідея безглузда але рентабельна для тих, хто вводить ці нововведення. Тобто і знову все через одне місце і не для людей. І ще одне: ГО Відродження в 2015 році мала намір спільно з партнерами з Любліна та Мінська подати проект на конкурс Польша-Білорусь-Україна щодо встановлення валідаторів за рахунок гранту. Перед цим ясно що треба було переговорити з власниками маршруток та тролейбусів. І вони тоді послали, бо віручка стане відома.
андрій до Раїса Мацюк Показати IP 1 Листопада 2019 14:20
для чужих 48 год вистачить бо це туристи чи просто у відрядження приїхали, а чужі з Рожища чи типу того куплять собі картку і будуть її поповнювати
www Показати IP 1 Листопада 2019 12:39
при розрахунку готівкою,водій має надати квиток....а відміняти взагалі готівку,це не зовсім правильно!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
лучанин до www Показати IP 1 Листопада 2019 13:10
і до цього часу багато водіїв видавали квиток?
Цікаво Показати IP 1 Листопада 2019 12:41
Яка ж реальна зарплата в маршрутчиків, що вони так бояться прозорості??? Цікаво взнати і порівняти з зарплатою в інших галузях. Ті люди які в маршрутках їздять напевно мають не саму високу зарплату ( бо зарплата оподатковується), але ж на роботу йдуть і працюють і ніхто не ниє. Порівняйте скільки податків сплачують маршрутчики і скільки всі інші.
Ира до Цікаво Показати IP 2 Листопада 2019 14:49
Официальная зарплата на руки от 8 тысяч грн- это минимум. Теперь перевозчику придется официально выйти на 12 тысяч грн и платить налоги. Вот они и застонали- это ж сверхприбыль мимо кармана.... А, простите, многие у нас тут по 8-12 тысяч зарабатывают?! Это, конечно, мало для мужика, но и не 4-5 , как, например, у врача без категории... Пускай закроют свои пельки, поумерят аппетиты, и опустятся на землю- чтоб вы теперь тоже жили на одну зарплату.
Микола до Ира Показати IP 4 Грудня 2019 17:53
У них зарплата не мінімум а стандарт 8тис І це ви працюєте з 6 ранку до 22 вечора. Також на свята. Хочете так само вперед заробите.
Анонім Показати IP 1 Листопада 2019 12:48
Ось хто нас тягне в яму,ось ті хто не платить податки!!!!Геть з маршрутів.Хами,грязнулі,в даний момент їду в маршрутці в грязному салоні,вони нам послугу роблять нас перевозять,свинюшник!
Лучанин Показати IP 1 Листопада 2019 13:02
Електронна оплата - набагато комфортніша. Проблема насправді лише одна - ментальність наших людей, які хочуть змін і одночасно їх бояться.
Показати IP 1 Листопада 2019 13:02
якщо й була у перевізників якась оптимізація по податках - то тепер її не буде і, відповідно, перевізники не зможуть возити людей за 6 грн. до сьогоднішніх 6 грн додаємо 20% пдв, + 10% туркам і одразу маємо проїзд по 8 грн + вартість карток + багато ще чого пов"язаного зі збільшенням податкового навантаження,... отже рентабельно людей буде возити по 11-12 грн за поїздку. нормальна реформа)) кому добре зробили? і як реалізувати питання заходу тільки на передні двері а вихід на задні в години пік? якби мене обрали мером, то я оголошував би тендер на перевезення по маршруту, де місто пропонувало би місячну плату перевізники за обслуговування маршруту, кошти з валідаторів йшли б зі всіх маршрутів в казну міста. при цьому перевізникам не потрібно буде влаштовувати "перегони" за пасажирами, більш прибуткові маршрути перекривали би грошима нерентабельні але потрібні маршрути. а те що зараз насаджують лучанам - то чергова корупційна схема, де через "благі" наміри влазать в кишені простого народу, який вимушений пересуватись по місту по справах....
Анонім до 1й Показати IP 1 Листопада 2019 16:08
Ти точно 1й?Можливо ти Наполеон?
1й до Анонім Показати IP 1 Листопада 2019 16:31
з якою метою цікавишся?
Лучанин до 1й Показати IP 2 Листопада 2019 08:56
Щоб таке писати, поцікався, що таке ПДВ! Пояснювати довго, то ж напишу інше, для тих хто розуміє. Заправка з ПДВ, Ремонт з ПДВ, запчастини з ПДВ. То ж різницю між сплаченим і повернутим ПДВ не так і важко розразувати. А хто має голову і багато автобусів, то взагалі ще в плюсі буде.
1й до Лучанин Показати IP 4 Листопада 2019 11:01
от якраз розуміючи і напеисав - заправка тор єдине, де можна буде пдв відбивати, а всі запчастини і всі СТО є платниками 2 групи, апріорі не платники ПДВ. а хто "має голову" то й ще й нагріє державу на повернені ПДВ, вірно я зрозумів? то яка користь для держави в тому ПДВ?
Народна прокуратура Показати IP 1 Листопада 2019 13:04
Думаю, це має покращити і соціальний захист водіїв маршруток. Тепер власник повинен оформити їх на офіційну зарплату, щоб люди могли розраховувати на певний розмір пенсії, не потрібно буде водію самому заправляти і ремонтувати автобус, виконувати функції і водія і кондуктора. Ну і, звичайно, прозорість в отриманні субвенцій з держбюджету за перевезення пільговиків, і визначення вартості проїзду в маршрутці, що будуть формуватись не з фантазій власників маршруток, а з розміру реального пасажиропотоку.
Микола до Народна прокуратура Показати IP 4 Грудня 2019 17:57
Ну звичайно. Розмір проїзду у тролейбусах 4 гривні закономірний?. А там йшов підрахунок по талончиках. З того що ви тішитесь тепер маршрутки будуть по 8-9грн тому що у них з/п 8тис і частину з каси брали. А тепер ще за валідатори треба платити 10 відсотків щомісяця. І з чиїх грошей? Ви оплатите.
лучанин Показати IP 1 Листопада 2019 13:12
В тролейбусах вже стоять по три валідатори в салоні і ніхто не ниє
Дьодік Показати IP 1 Листопада 2019 13:19
Пох. Нехай не їздять. Один раз перетерпіти і поставити бидлоту на місце.
Остап Вакарчук Показати IP 1 Листопада 2019 13:21
Хочу підтримати коментарі, дуже слушні. У мене на маршруті 11 був такий випадок: треба було на ДПЗ, зайшов у маршрутку на зупинці Луцька міська рада, присів на переднє сидіння, бо приготував гроші та заплатив водієві. Я не вживаю алкоголь зовсім, про те відчуваю, що у салоні так смердить перегаром, що сидіти не можливо. Подивився на задні сидіння маршрутки від кого такий перегар йде, сидять двоє школярів та молода мама з дитиною. Все таки думаю від кого ж смердить, а коли почав здачу брати у водія то відчув різкий запах від його "рила". Це був дурдом, як він везе людей, здурів чи що. От такі ще водії трапляються, про який ми сервіс говоримо, коли в маршрутці у салоні скрізь написано не палити, а водій "смалить цигарку за цигаркою". Одним словом нам далеко ще до тої Європи. Думаю років 50 мине не меньше.
Іван Показати IP 1 Листопада 2019 13:23
Дозволяється розраховуватися однією карткою за 2 і більше пасажирів.
Ігор Показати IP 1 Листопада 2019 13:29
Ой як би зараз пригодилися б кілька десятків тролейбусів, а то всі були проти закупок бушних
33-й Показати IP 1 Листопада 2019 13:51
Напевне вже ні в кого немає сумнівів що всі ці роки перевізники отримували надприбутки і коли настав час все оприлюднити, вони як щоразу взялись за шантаж. Отже, якщо систему таки запустять, моментом істини стануть перші дні з оприлюднення (або замовчування) детальної статистики перевезених пасажирів по кожному з маршрутів.
Катя Показати IP 1 Листопада 2019 14:10
які не зручності?я не збираюсь ходити на навчання пішки.що це за абсурд?сайтами електронних ЗМІ гуляють абсолютно дві різні статті за подачею інформації.то на чийому боці правда?що влада,що підприємці щось крутять і мутять...
Анонім до Катя Показати IP 1 Листопада 2019 16:13
Пані,корів пасла пішки,а тут мадама не збирається,з дискотеки в скільки йдеш до дому,нічого,жива?Пішки ходити корисно,будуть ноги крепкі.Бачиш яке воно гонорове
Думка Показати IP 1 Листопада 2019 15:08
Винні маршрутчики, а пішки ходитимуть лучани.
Лучанин Показати IP 1 Листопада 2019 15:28
Луцьку потрібно 50 нових тролейбусів !
Підтримую Показати IP 1 Листопада 2019 16:06
Бей красного пока не побелеет, бей белого пока не покраснеет!!
Пилип Орлик Показати IP 1 Листопада 2019 16:36
Хіба це новина, що я зараз напишу. При цьому не хочу писати який маршрут. Водій маршрутки мені розказував, що йому "хазяїн" сказав так: мені готівкою за робочу зміну 6000 грн. решту гроші всі твої. Попадеш у ганебну ситуацію ДТП, хуліганство в маршрутці і т.п., виходиш з даної ситуації сам. Бажаючих сісти на маршрут купа, хоть відбавляй. Ось тому водії маршрутки і влаштовують самі собі конкуренцію та займаються обгонами на маршрутах руху, так сказати б"ються за пасажира, а кого чи що вони везуть в салоні автобуса (людей чи дрова) їм по барабану, головне побільше загнати в салон та здерти гроші.
Ірина Показати IP 1 Листопада 2019 16:54
Голєва та інші перевізники не хочуть показати свої надприбутки .
Леся Показати IP 1 Листопада 2019 17:03
Якщо після впровадження карткової оплати реальні прибутки і податки стануть прозорими, то міська влада цілком реально зможе поступово закупити тролейбуси і з часом повністю замінити ними ці борзі і вонючі маршрутки. Заодно й екологічний ефект буде внаслідок скорочення викидів вихлопних газів.
123 Показати IP 1 Листопада 2019 18:07
А де пані Голева з її боротьбою за справедливість? Чи ще вибори далеко, чи свої автобуси ближче до себе, а не людські проблеми.
Анонім Показати IP 1 Листопада 2019 19:34
Правильно скільки перевіз з тільки і отримав то можливо тепер і вільніше буде і контролювати самі водії будуть зацікавлені щоб зайцями не їздили через передні зайшов через задні вийшов і все
Анонім Показати IP 1 Листопада 2019 21:36
А що робити вулицям Ковельська та Чернишевського.Якщо автобуси не будуть їздити то що буде.Ті рейсові автобуси що курсують по вул Чернишевського зранку їдуть забиті або не хочуть брати людей.
Анонім Показати IP 2 Листопада 2019 18:29
6000 за зміну)))) Це він має перевезти 1000 людей. А ще заправитись. А ще собі. Спочатку порахуй а потім пиши!!!
Про 6000 Показати IP 2 Листопада 2019 20:24
6 тисяч за зміну - 180 тисяч у місяць чистого прибутку ))) Нащо таку фігню писати?
Луцьк Показати IP 2 Листопада 2019 21:42
послати нах цих "перевізників". Зробити як у Львові.
Урфін Джус Показати IP 3 Листопада 2019 12:16
старим погодять 10 грн дерти з народу!
Експерто з таких пит Показати IP 3 Листопада 2019 14:59
1) чому їм не вигідно виходити на маршрути?! 1-2 тижня поїздять, звірять дані з минулими роками і можна ставити питання щодо махінацій і несплати податків в особливо великих розмірах!!! А вони цього страх як не хочуть!!!! 2) перевірте власників саме цих маршрутів, і можливо, все стане зрозуміло; 3) людям потрібно стати добрими один до одного, бо не виключено, що перший місяць ми будемо ходити пішки чи чекати занадто довго, але знайте, що кожна зміна потребує часу і зусиль!!!! Всім добра, і більше працюйте!