USD 27.00 27.20
  • USD 27.00 27.20
  • EUR 32.00 32.50
  • PLN 7.00 7.12

Шунтування – 130 тис, діагностика серця – 65: назвали ціни за медпослуги після реформи

Верховна рада прийняла законопроект №6327 про медичну реформу. «За» реформу проголосувало 240 депутатів. Що передбачає реформа для простих українців і скільки коштуватиме лікування – в матеріалі журналістів Strana.

Основна зміна, яку обіцяє медична реформа, — це фактичне зникнення гарантованої Конституцією безкоштовної медицини. Реформа передбачає поділ медичних послуги на три види: повністю безкоштовні, частково оплачувані державою (так звані співоплати) і платні.

Безкоштовна медицина — на первинному рівні

Після вступу в силу медичної реформи безоплатної залишиться невідкладна допомога, первинна медична допомога, паліативна допомога. На пальцях це буквально означає те, що безкоштовно українців прийме лікар первинної ланки — «сімейний лікар» або педіатр, надасть першу медичну допомогу, а також безкоштовно дадуть знеболювальні тим, хто потребує зниженні болю при важких і смертельних захворюваннях.

Для ветеранів зони АТО додатково безкоштовно покриють лікування бойових поранень.

Повний пакет безкоштовних послуг щорічно прописуватися новим органом — Національною службою здоров’я і затверджуватися Кабінетом міністрів.

Пологи і апендицит — по співоплаті

Другий вид послуг — співоплати, коли частина оплачує держави, іншу частину — пацієнт. Ця була спірна стаття, правки до якої розглядалися протягом трьох днів в сесійній залі. В результаті принцип співоплати все-таки був затверджений депутатами. Ціна на подібні послуги буде також контролюватися новим органом. Для ветеранів АТО також робиться виняток, і вони не беруть участі в співоплати, весь список додаткових послуг оплачується державою довічно.

Платними виявляться ті медичні послуги, які не будуть покриватися державою і входити в гарантований пакет.

І ось тут головна проблема. Цих списків, які маніпуляції до якого виду належать, немає. «Громадянам пропонується надавати безкоштовно тільки ті медичні послуги, які будуть включені в програму медичних гарантій, але що саме і в якій кількості входить в цю гарантовану програму нікому невідомо», — говорить «Країні» член Комітету з питань охорони здоров’я Тетяна Бахтєєва.

За її словами, вже точно відомо, що на співоплати буде винесено так званий «другий рівень» — це огляди, операції (наприклад, видалення апендициту), пологи.

Що стосується допомоги при вагітності та пологів, то, в результаті, була затверджена така концепція: неускладнену вагітність буде безкоштовно спостерігати сімейний лікар. У разі ускладнень вузькоспеціалізована медична допомога гінеколога буде надаватися за принципом співоплати. Лікар поставить діагноз і запропонує список лікування безкоштовно, але заплатити доведеться за медпрепарати, постановку крапельниць, якщо вони будуть потрібні, і інше.

Те ж саме стосується і пологів. Самі пологи, якщо вони будуть протікати без ускладнень, будуть безкоштовними, але всі додаткові послуги — ліки, кесарів розтин, палату — уже повинна буде оплатити сама породілля. Як і приїхати в пологовий будинок самостійно.

Повністю за гроші

На повністю оплачувану пацієнтом рівень винесуть всю вузькоспеціалізовану медицину (так званий «третій рівень»): травматологію, кардіохірургію, нейрохірургію і т.д.

«Це розстріл української медицини і геноцид української нації», — заявив в сесійній залі з приводу цієї реформи колишній міністр охорони здоров’я Олег Мусій.

«Цей проект призведе до закриття лікарень. З’являться черзі, щоб потрапити на первинну консультацію. І співоплати залишаються. Ця реформа призведе до збільшення смертності, до того, що у людей не буде грошей на лікування. Тобто, на все у людей гроші візьмуть з кишень «, — говорить» Країні «глава Комітету охорони здоров’я, член фракції БПП Ольга Богомолець.

Медичні маніпуляції будуть коштувати десятки тисяч гривень

У розмові зі «Країною» депутати профільного комітету озвучує попередні розрахунки, скільки коштуватиме медицина по-новому, після реформи. Ці цифри ще не затверджені, каже Богомолець. За її словами, дані цифри — це ті розцінки, за якими клініки, за своїми, вже з проведеними розрахунками, готові надавати медичні послуги «третього рівня» (тобто, повністю платні).

«Міністерство охорони здоров’я не затвердив модель розрахунку собівартості медичної допомоги з однієї причини — щоб люди не побачили реальних цін. Я бачила ці ціни, вони жахливі, вони непідйомні для людей. Тобто операція на серці, операція по заміні суглоба — це сотні тисяч гривень. після ознайомлення з цінами ви зрозумієте, чому МОЗ досі офіційно не затвердив модель розрахунку медичної послуги, не оприлюднив ціни на медичні послуги і не надав перелік того, за що після «реформи» держава вже платити не буде …», — пояснює вона.

Наприклад, діагностика порушення ритму серця у дитини буде коштувати 65 тисяч гривень. Репротезування двох клапанів серця — майже 190 тисяч гривень. Аневризма серця — майже 154 тис гривень. Стеноз — більше 163 тисяч. Шунтування аорти — 130 тисяч гривень. Коронарний тромбоз — 103 тисячі. Лікування цирозу печінки — 111 тисяч.

Найдешевше в цьому списку — видалення фурункулів (7000 гривень).


Операція з видалення каменю в жовчному міхурі буде коштувати від 34 до 51 тисячі гривень. Лікування гострого панкреатиту — майже 72 тисячі.


Травматологія виявиться теж не дешевою. Наприклад, відкрита рана ліктя «витягне» з кишень пацієнтів близько 54 тисяч, а відкрита рана передпліччя — 33,5 тисячі гривень. Забій гомілки потягне на 71 тисячу гривень.


«Це вартість лікування, яку більшість українців просто не потягнуть», — вважає народний депутат Ірина Суслова.

Що ще зміниться

З інших новацій реформи — це введення принципу «гроші за пацієнтом». За кожного пацієнта лікаря заплатять в середньому 370 гривень на рік. Кожній лікарні потрібно зібрати мінімум 2 тисячі пацієнтів. Вже очевидно, що така новація залишить без медичної допомоги жителів віддалених населених пунктів. «Наслідком буде повне знищення сільської медицини», — заявив в сесійній залі депутат Сергій Каплін.

Також в Україні запрацює міжнародна практика — європейські протоколи лікування, які будуть регулювати методи лікування і ліки, які виписує лікар. Наприклад, якщо сьогодні пацієнт хворіє на пневмонію, його кладуть в стаціонар. За європейськими протоколами, в разі пневмонії лікар просто прийде до пацієнта додому, і пропише два препарати — антибіотик і жарознижувальну.

У бригаду швидкої допомоги увійдуть тільки парамедиків. Від нинішньої бригади швидкої допомоги вони відрізняються «скороченим» рівнем підготовки. Раніше І.О. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун пояснювала, що спершу на парамедиків перевчать фельдшерів, які зараз працюють в бригадах швидкої. «Це програма тривалістю в один місяць», — заявила Супрун. В майбутньому парамедиків стануть готувати з нуля за три роки.

Ще однією новацією стане створення «телемедицини» — надання консультацій мешканцям віддалених сіл по інтернету, а також постановка діагнозів лікарнями на підставі отриманих в сільських амбулаторіях даних. «Ніяка телемедицина не допоможе. Тому що в країні немає 4G інтернету. Крім того фельдшерсько-акушерські пункти давно зруйновані, незрозуміло куди будуть проводити 4G інтернет і ставити монітори. Так само в селах немає досвідчених лікарів, а в деяких взагалі немає медиків, тому що села вимирають. Якщо немає школи, лікарні і вважайте, що села немає. Незрозуміло куди це все буде розподілятися. і виділені 4 мільярди на сільську медицину просто розкрадуть, так само як і кошти, виділені на закупівлю ліків через міжнародні організації «, — вже заявив на е той рахунок голова Вільної профспілки медичних працівників України Олег Панасенко.

«У цьому законі не передбачено підвищення заробітних плат лікарям, також не прописаний конкретний план, який зробить медицину доступною і якісною. З лікарів створюють підприємців. Тобто лікар, дивлячись на пацієнта буде думати, скільки і де він повинен заробити, щоб вижити. Те , що уряд називає реформою, призведе до закриття лікарень, до скорочення лікарів і до недоступності для людей високопрофесійної та якісної медичної допомоги — лікування інфарктів, інсультів, реабілітація, заміна суглобів, операції на очах і вс його того, що ніколи не зробить сімейний лікар», — пояснює Богомолець.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Реклама
Loading...
Коментарів: 24
Стара лоша Показати IP 19 Жовтня 2017 23:37
Дякую, скачемо далi!!!! Янек г.ндон!!!!
Врач Показати IP 19 Жовтня 2017 23:57
То, шо медицина була платна, може все таки краще дохтору 100 баків і.всьо?
123 Показати IP 20 Жовтня 2017 00:00
З такими цінами лікарні 3 рівня достатньо 1 на всю Україну.
Анонім Показати IP 20 Жовтня 2017 00:07
А медицина так само буде бюджетна? Ню-ню....
Ігор Показати IP 20 Жовтня 2017 00:09
живем по новому, Одну обіцянку Парошенко все таки виконав
Мда Показати IP 20 Жовтня 2017 00:34
та вони там зовсім іпанулись... європа мля х*лє...
Доскакалися? Показати IP 20 Жовтня 2017 01:11
Лікуватися тепер всі будуть в Батюшки! Амінь...
подяка із занесенням Показати IP 20 Жовтня 2017 05:29
Доземний уклін майдану! Чекаємо нових "покращень" від "нової незлочинної" влади!
хехъ Показати IP 20 Жовтня 2017 08:11
Забота Их о Нас. Заслужили наверное.
ан Показати IP 20 Жовтня 2017 10:06
недарма Ольга Богомолець була проти такої медреформи
Ми Показати IP 20 Жовтня 2017 10:07
Ну как вам живется при капитализме? Плохая была Советская власть?
Українка Показати IP 20 Жовтня 2017 11:39
Краще б уж приймали закон про евтаназію. Це було б гуманно хоча би.
Євген Показати IP 20 Жовтня 2017 14:10
Тепер залишається лише добити хворого ще дома, щоб не мучився. А до антилюдської медичної реформи додати статтю, яка скасовує будь-яку відповідальність за позбавлення хворого мук. У мене зарплата 2500 (відніміть комунальні послуги, харчування, одівання) Чи можу я звернутись до лікарів?
Олександр до Євген Показати IP 1 Квітня 2018 15:36
Мені 77. Загальний трудовий стаж 52. Пенсія 2650. Купа болячок в т. ч. проблеми з серцем (в т.ч.аритмія) і пахова грижа. Обстежився в кардіології. Лікар порекомендував ліки. вартість близько 1000 грн на місяць. До переліку урядової програми Доступні ліки вони звичайно не увішли. Туди включили ліки вартістю 50-60 грн. Читаю інструкцію до медичного препарату:; лікування необхідно починати в стаціонарі під наглядом лікаря, що має досвід лікування аритмій, а мене випхали додому. Іншими словами пора помирати. і так довго живеш. Розвелось вас пенсіонерів, а знаєте який дефіцит Пенсійного фонду.
Лучанин Показати IP 20 Жовтня 2017 17:09
Це ЖАХ ! Збільшиться смертність, хворих, які не в змозі будуть вилікуватись. Що ж вони роблять ?
Просто мама Показати IP 20 Жовтня 2017 17:29
Я в ШОЦІ!!! На чeрзі похоронна рeформа.
123 Показати IP 21 Жовтня 2017 08:45
Самолікування ще ніхто не відміняв, на р03етці бубен за 400грн продається, впринцепі як варіант
Світлана Показати IP 23 Жовтня 2017 00:09
А ціни як розраховувались, до чого прив'язувались ? Напевне до депутатських зарплат !Дійсно геноцид ! Жах !
Ігор Показати IP 25 Жовтня 2017 21:23
це геноцид
Анонім Показати IP 28 Грудня 2017 22:21
Раньше уничтожали людей голодомором а теперь мед реформами ! БРАВО!!!
Иван Показати IP 3 Березня 2018 16:34
Докотолился, народ допустив , це жах, за шо боролися наші діди- прадіди? Щоб отаке\о розвели ?
Мама в декреті Показати IP 13 Березня 2018 00:08
Як буде така медреформа в силі то нехай краще Путін бомбу на нас скине, все одно подохнемо від такої вартості медицини. Люди живуть від зарплати до зарплати, а почнуть від хвороби до могили. Зажерлися су*и не хватає їм грошей в бюджеті Яник все забрав от і придумали медреформу.
Марина Показати IP 1 Квітня 2018 21:55
А я впевнена що це прверне нас в минуле, і будуть знову популярні бабки-повитухи і знахарі.
василь Показати IP 23 Квітня 2018 09:24
це геноцид українського народу кому це вигідно і хто за це буде відповідати

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus