США офіційно вийшли зі Всесвітньої організації охорони здоров’я
Сполучені Штати офіційно завершили процедуру виходу зі Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).
Про це йдеться у спільній заяві державного секретаря Марко Рубіо та міністра охорони здоров’я США Роберта Кеннеді-молодшого, передає Укрінформ.
«Сьогодні (у четвер – ред.) Сполучені Штати вийшли зі складу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), звільнившись від її обмежень, як і обіцяв президент Трамп у перший день свого перебування на посаді, підписавши указ № 14155», – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що цей крок є відповіддю на «провали ВООЗ під час пандемії COVID-19 і має на меті виправити шкоду, заподіяну американським громадянам».
«Як і багато інших міжнародних організацій, ВООЗ відмовилася від своєї основної місії і неодноразово діяла всупереч інтересам Сполучених Штатів. Хоча Сполучені Штати були одним із засновників і найбільшим фінансовим донором ВООЗ, організація реалізовувала політизовану, бюрократичну програму, яка була продиктована країнами, ворожими до американських інтересів», – зазначається у заяві Рубіо і Кеннеді-молодшого.
Зауважується, що ВООЗ нібито перешкоджала своєчасному та точному обміну критично важливою інформацією, яка могла врятувати життя американців, а потім приховувала ці провали під приводом дій «в інтересах громадського здоров’я».
«У майбутньому участь США у діяльності ВООЗ буде суворо обмежена реалізацією нашого виходу з організації та забезпеченням здоров’я та безпеки американського народу. Усі фінансування та кадрове забезпечення ініціатив ВООЗ з боку США припинено», – йдеться у заяві.
Водночас США продовжуватимуть співпрацювати з іншими державами та надійними організаціями у сфері охорони здоров’я для обміну досвідом, підвищення готовності та запобігання поширенню інфекційних захворювань. У США підкреслили, що новий підхід буде більш прозорим і ефективним, націленим на реальні результати замість формальної бюрократії.
Читати ще: Трамп оголосив про вихід США зі складу ВООЗ
За даними агентства Bloomberg, США вийшли з ВООЗ, не погасивши борг у розмірі приблизно 260 мільйонів доларів.
Усі фінансування агентства охорони здоров’я було припинено, а співробітники ВООЗ були відкликані з усіх офісів та штаб-квартири. США також припинили участь у керівних органах та робочих групах, що фінансуються ВООЗ.
Вихід США з організації позбавив її головного донора. Так, у період з 2022 по 2023 рік США внесли до бюджету ВООЗ майже 1,3 мільярда доларів. Без цих грошей робота агентства з боротьби з такими захворюваннями, як ВІЛ, поліомієліт та Ебола, опинилася б під загрозою.
ВООЗ має намір обговорити юридичні варіанти вирішення питання боргу США на своєму черговому засіданні в травні. Однак організація не має повноважень примушувати до виконання її рішень.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це йдеться у спільній заяві державного секретаря Марко Рубіо та міністра охорони здоров’я США Роберта Кеннеді-молодшого, передає Укрінформ.
«Сьогодні (у четвер – ред.) Сполучені Штати вийшли зі складу Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), звільнившись від її обмежень, як і обіцяв президент Трамп у перший день свого перебування на посаді, підписавши указ № 14155», – йдеться у повідомленні.
Наголошується, що цей крок є відповіддю на «провали ВООЗ під час пандемії COVID-19 і має на меті виправити шкоду, заподіяну американським громадянам».
«Як і багато інших міжнародних організацій, ВООЗ відмовилася від своєї основної місії і неодноразово діяла всупереч інтересам Сполучених Штатів. Хоча Сполучені Штати були одним із засновників і найбільшим фінансовим донором ВООЗ, організація реалізовувала політизовану, бюрократичну програму, яка була продиктована країнами, ворожими до американських інтересів», – зазначається у заяві Рубіо і Кеннеді-молодшого.
Зауважується, що ВООЗ нібито перешкоджала своєчасному та точному обміну критично важливою інформацією, яка могла врятувати життя американців, а потім приховувала ці провали під приводом дій «в інтересах громадського здоров’я».
«У майбутньому участь США у діяльності ВООЗ буде суворо обмежена реалізацією нашого виходу з організації та забезпеченням здоров’я та безпеки американського народу. Усі фінансування та кадрове забезпечення ініціатив ВООЗ з боку США припинено», – йдеться у заяві.
Водночас США продовжуватимуть співпрацювати з іншими державами та надійними організаціями у сфері охорони здоров’я для обміну досвідом, підвищення готовності та запобігання поширенню інфекційних захворювань. У США підкреслили, що новий підхід буде більш прозорим і ефективним, націленим на реальні результати замість формальної бюрократії.
Читати ще: Трамп оголосив про вихід США зі складу ВООЗ
За даними агентства Bloomberg, США вийшли з ВООЗ, не погасивши борг у розмірі приблизно 260 мільйонів доларів.
Усі фінансування агентства охорони здоров’я було припинено, а співробітники ВООЗ були відкликані з усіх офісів та штаб-квартири. США також припинили участь у керівних органах та робочих групах, що фінансуються ВООЗ.
Вихід США з організації позбавив її головного донора. Так, у період з 2022 по 2023 рік США внесли до бюджету ВООЗ майже 1,3 мільярда доларів. Без цих грошей робота агентства з боротьби з такими захворюваннями, як ВІЛ, поліомієліт та Ебола, опинилася б під загрозою.
ВООЗ має намір обговорити юридичні варіанти вирішення питання боргу США на своєму черговому засіданні в травні. Однак організація не має повноважень примушувати до виконання її рішень.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
йцук
Показати IP
23 Січня 2026 18:23
ну й СЛАВА БОГУ !
У Словаччині знайшли поховання 77 людей без голів: археологи говорять про невідомий ритуал
Сьогодні 00:14
Сьогодні 00:14
У Луцьку презентували новий роман Андрія Бондарчука «Пуповина предків»
26 Червня 2026 23:43
26 Червня 2026 23:43
Король Чарльз III уперше розкрив свої доходи
26 Червня 2026 23:25
26 Червня 2026 23:25
Затриманий у Луцьку наркоторговець сяде на десять років
26 Червня 2026 23:06
26 Червня 2026 23:06
Колишню першу леді Південної Кореї засудили до 7 років тюрми за хабарництво
26 Червня 2026 22:47
26 Червня 2026 22:47
Біля Луцька відбудеться музично-патріотичне дійство «Під небом мрій моєї України»
26 Червня 2026 22:28
26 Червня 2026 22:28
На Волині повернули державі землі лісового фонду площею 32 га
26 Червня 2026 22:09
26 Червня 2026 22:09
Усик відмовився від усіх чемпіонських поясів
26 Червня 2026 21:51
26 Червня 2026 21:51
Підгайцівській громаді повернули земельну ділянку, за яку не платив недобросовісний орендар
26 Червня 2026 21:32
26 Червня 2026 21:32
У центральному парку Луцька відбувся День адаптивного спорту
26 Червня 2026 21:14
26 Червня 2026 21:14

Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.