USD 40.45 40.75
  • USD 40.45 40.75
  • EUR 44.50 45.20
  • PLN 3.30 4.00

У бій вриваються «Хижаки»: що відомо про перші українські оптоволоконні дрони

20 Травня 2025 19:26
Завершено кодифікацію лінійки українських оптоволоконних дронів, які стійкі до дії засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ), – «Хижак REBOFF».

Як повідомляє УНІАН з посиланням на Міністерство оборони України, компанія 3DTech – перший вітчизняний розробник, який успішно завершив процедуру кодифікації лінійки оптоволоконних БПЛА «Хижак REBOFF». Ці дрони мають котушки з оптоволокном завдовжки від 10 до 20 км.

Розробка українських оптоволоконних БпАК розпочалася у 2023 році як відповідь на запити українських військовослужбовців. Під час випробувань дрони успішно долали водні перешкоди (річки, озера) та проходили над лініями електропередач на швидкості до 143 км/год. Перші тестові партії потрапили у військо в 2024 році та продемонстрували тоді перспективність масштабування цього технологічного напрямку на війні.

«Сьогодні портфоліо компанії-виробника складається з п’яти оптоволоконних моделей, які вже постачають у бойові бригади, їх ефективно застосовують оператори FPV-дронів», – додають у Міноборони.

Читати ще: Україна тестує унікальні наземні роботи на оптоволокні

Зокрема є «Хижак 10 Lite 10KM», розрахований на відбиття штурмів та для міських боїв. Працює на відстані 8-9 км, адже зазвичай пілоти закладають 10-20% волокна на маневрування і погодні обставини.

Бойове навантаження – до 1,8 кг, що робить його максимально ефективним на коротких дистанціях.

«Хижак Lite 15KM» – бюджетний дрон, що працює по техніці та маневрує всередині приміщень. Бойова частина в 1,5 кілограма здатна знищити броньовану техніку кумулятивом, а живу силу – елементами ураження.

«Хижак 13 REBOFF 20KM» має котушку на 20 км, підходить для знищення ворожих гармат, мінометів та систем РЕБ. Він оснащений двома батарейними блоками, завдяки чому дрон краще балансується, стає більш маневреним та зручним у керуванні.

Модель «Хижак 15KM» може чекати у засідці протягом годин, живиться від одного батарейного блоку 8S3P 13 500 mAh, а «Хижак 10KM» несе корисну вагу 2,2 кг на відстань до 10 км.

Читати ще: До знищення ворогів долучилися «Хижі птахи»: ЗСУ взяли на озброєння потужні безпілотні авіакомплекси

«Вся лінійка з п’яти БпАК розрахована для виконання польотів на висоті до 500 м на швидкості до 70 км/год. Проте деякі моделі під час тестів успішно розмотували котушку на швидкості до 143 км/год. Усі «Хижак REBOFF» оснащені спеціальними швидкими кріпленнями. Це дозволяє збирати та розбирати конструкцію без використання стяжок. Кожен БпАК оснащено ніжками для безпечного старту, приземлення та очікування у засідках», – йдеться у повідомленні.

За словами фахівців, у разі потреби певні радіокеровані дрони, які вже є на озброєнні ЗСУ, можна підключити до котушок REBOFF.

За даними Міноборони, до кодифікації готують дрони з котушками на 25 та 30 км.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу

Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus