USD 39.75 40.10
  • USD 39.75 40.10
  • EUR 39.85 40.30
  • PLN 9.75 9.97

У ковельській лікарні вперше в Україні виконали унікальну операцію

29 Червня 2022 15:13
У Ковельському МТМО вперше в Україні виконали унікальну симультанну операцію з видалення коралоподібного каменя та гемангіоми нирки (нефролітотомія) лапароскопічним методом.

Про це повідомили у лікарні.

68-річний пацієнт звернувся до фахівців центру ендоурології Ковельського МТМО зі скаргами на домішки крові у сечі. Чоловіку пів року тому було проведено дистанційну літотрипсію каменя лівої нирки, проте стався рецидив.

Обстеження на комп’ютерному томографі показали наявність в нирці коралоподібного каменя розміром 38х28 мм та доброякісного пухлинного утвору до 3 см в діаметрі з неоднорідним кровотоком у центрі, який знаходився на судинній ніжці лівої нирки.

З метою виключення аневризми гілок лівої ниркової артерії було зроблено селективну нефроангіографію, яка підтвердила втрату зв’язку нирки з артерією.

Досить рідкісна патологія, яку діагностували у пацієнта, потребувала двох складних і небезпечних для життя оперативних втручань. Бригадою фахівців у складі професора Сергія Шамраєва, лікарів-урологів Мирослави Гаврилюк та Марії Рідченко було успішно проведено симультанну операцію. Вона тривала 3,5 години (термін теплової ішемії – 14 хв.) і потребувала не лише високотехнологічного обладнання, а й вміння, знань та злагоджених дій операційної бригади.

Через три маленьких проколи хворого одночасно позбавили пухлини та каменя в нирці. Пацієнт почувається добре та уже виписаний додому.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus