У ліцеї на Волині відкрили освітній осередок для викладання курсу «Захист України»
У Княгининівському ліцеї нещодавно відкрили сучасний простір для викладання предмету із захисту Вітчизни. Освітній осередок із двома навчальними класами було облаштовано на виконання державної програми, за сприяння обласної ради, облвійськадміністрації та профільного управління.
Про це повідомляє Волинська обласна рада.
«На умовах співфінансування з державного і обласного бюджетів закуплено сучасне обладнання і меблі на загальну суму понад 3,2 млн гривень. Відтак, наші учні матимуть можливість навчитися, як діяти в екстремальних та надзвичайних ситуаціях, в умовах викликів воєнного стану і в цивільному житті. Також цей освітній комплекс сприятиме національно-патріотичному вихованню наших учнів, формуючи почуття гордості та відповідальності за свою країну», – наголосила директорка Княгининівського ліцею, депутатка обласної ради Ольга Омелько.Новостворений простір для викладання предмету із захисту Вітчизни сьогодні оглянули голова Волиньради Григорій Недопад, заступник очільника ОВА Тарас Шкітер та начальниця управління освіти та науки ОВА Наталія Матвіюк.
Читати ще: «У 18 рано йти воювати, але вчитися захищати Батьківщину треба зі школи», – ветеран-педагог з Луцька
В одному із кабінетів учні відпрацьовуватимуть практичні навички з орієнтування та інженерних фортифікацій, озброєння та військової техніки, вогневої і стрілецької підготовки, а також військових технологій. Клас поділено на кілька зон: мінна небезпека, засоби індивідуального захисту військовослужбовців, підготовка операторів БпЛА та вогнева підготовка. Практичні навички ліцеїсти зможуть набувати на сучасному тренувальному обладнанні: інтерактивному лазерному стрілецькому тренажері, симуляторі для демонстрації польотів, квадрокоптерах «DJI Mavic 3 Pro» та «DJI Mini 3 Pro», тренувальних макетах зброї та боєприпасів, передбачена також апаратна частина для вчителя.В іншому навчальному класі учні здобуватимуть знання і практичні навички з основ безпеки життєдіяльності, домедичної допомоги, життєстійкості та допомоги цивільному населенню в критичних ситуаціях. Цей освітній простір забезпечено медичним обладнанням, засобами першої допомоги, індивідуального захисту та спорядження, предметами для евакуації, медичними манекенами, муляжами, аптечками, а також іншим інструментарієм.За словами Ольги Омелько, інтегрований курс «Захист України» вже опановують понад 250 старшокласників. Стверджує: з появою сучасного осередку ліцеїсти проявляють неабияку цікавість до цього предмету. Здобуті знання і навички вони продемонструвати гостям – оглянули пораненого за алгоритмом «SMARCH», «зупинили» кровотечу, здійснили серцево-легеневу реанімацію, застосували дефібрилятор, показали стрілецькі вправи на мультимедійному тирі, а також польоти дронів.
«З метою підвищення якості та дієвості викладання предмету «Захист України» наші педагоги пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації. До викладання також були залучені представники ветеранських організацій, зокрема ветеран війни, тренер-інструктор з керування БпЛА Сергій Сацін», – додала Ольга Омелько.Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність керівниці закладу та усьому педагогічному колективу за їх активну позицію в частині національно-патріотичного виховання ліцеїстів. «Предмет «Захист України», в рамках якого учні нашого комунального закладу освоюють початкову військову підготовку, в умовах сьогодення має дуже важливе значення. Важко переоцінити його роль у формуванні чіткої громадянської позиції та готовності захищати незалежність та територіальну цілісність нашої держави. А завдяки сучасному обладнанню ліцеїсти мають можливість здобути практичні навики керування та пілотування БпЛА, поводження зі зброєю, надання першої домедичної допомоги і багато іншого. Маю надію, що ліцеїстам ніколи не доведеться відпрацьовувати здобуті вміння в умовах реальної війни, але бути готовими та обізнаними у їх застосуванні сьогодні вкрай необхідно», – переконаний Григорій Недопад.
Директорка закладу Ольга Омелько запропонувала гостям ознайомитись із безпековою складовою навчального процесу та матеріально-технічною базою ліцею, а також озвучила ряд проблемних питань, які потребують вирішення. Серед найнагальнішого є капітальний ремонт їдальні та заміна покрівлі над нею. Фінансування на ці потреби заклад сподівається отримати за рахунок державної субвенції.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Про це повідомляє Волинська обласна рада.
«На умовах співфінансування з державного і обласного бюджетів закуплено сучасне обладнання і меблі на загальну суму понад 3,2 млн гривень. Відтак, наші учні матимуть можливість навчитися, як діяти в екстремальних та надзвичайних ситуаціях, в умовах викликів воєнного стану і в цивільному житті. Також цей освітній комплекс сприятиме національно-патріотичному вихованню наших учнів, формуючи почуття гордості та відповідальності за свою країну», – наголосила директорка Княгининівського ліцею, депутатка обласної ради Ольга Омелько.Новостворений простір для викладання предмету із захисту Вітчизни сьогодні оглянули голова Волиньради Григорій Недопад, заступник очільника ОВА Тарас Шкітер та начальниця управління освіти та науки ОВА Наталія Матвіюк.
Читати ще: «У 18 рано йти воювати, але вчитися захищати Батьківщину треба зі школи», – ветеран-педагог з Луцька
В одному із кабінетів учні відпрацьовуватимуть практичні навички з орієнтування та інженерних фортифікацій, озброєння та військової техніки, вогневої і стрілецької підготовки, а також військових технологій. Клас поділено на кілька зон: мінна небезпека, засоби індивідуального захисту військовослужбовців, підготовка операторів БпЛА та вогнева підготовка. Практичні навички ліцеїсти зможуть набувати на сучасному тренувальному обладнанні: інтерактивному лазерному стрілецькому тренажері, симуляторі для демонстрації польотів, квадрокоптерах «DJI Mavic 3 Pro» та «DJI Mini 3 Pro», тренувальних макетах зброї та боєприпасів, передбачена також апаратна частина для вчителя.В іншому навчальному класі учні здобуватимуть знання і практичні навички з основ безпеки життєдіяльності, домедичної допомоги, життєстійкості та допомоги цивільному населенню в критичних ситуаціях. Цей освітній простір забезпечено медичним обладнанням, засобами першої допомоги, індивідуального захисту та спорядження, предметами для евакуації, медичними манекенами, муляжами, аптечками, а також іншим інструментарієм.За словами Ольги Омелько, інтегрований курс «Захист України» вже опановують понад 250 старшокласників. Стверджує: з появою сучасного осередку ліцеїсти проявляють неабияку цікавість до цього предмету. Здобуті знання і навички вони продемонструвати гостям – оглянули пораненого за алгоритмом «SMARCH», «зупинили» кровотечу, здійснили серцево-легеневу реанімацію, застосували дефібрилятор, показали стрілецькі вправи на мультимедійному тирі, а також польоти дронів.
«З метою підвищення якості та дієвості викладання предмету «Захист України» наші педагоги пройшли відповідні курси підвищення кваліфікації. До викладання також були залучені представники ветеранських організацій, зокрема ветеран війни, тренер-інструктор з керування БпЛА Сергій Сацін», – додала Ольга Омелько.Голова обласної ради Григорій Недопад висловив вдячність керівниці закладу та усьому педагогічному колективу за їх активну позицію в частині національно-патріотичного виховання ліцеїстів. «Предмет «Захист України», в рамках якого учні нашого комунального закладу освоюють початкову військову підготовку, в умовах сьогодення має дуже важливе значення. Важко переоцінити його роль у формуванні чіткої громадянської позиції та готовності захищати незалежність та територіальну цілісність нашої держави. А завдяки сучасному обладнанню ліцеїсти мають можливість здобути практичні навики керування та пілотування БпЛА, поводження зі зброєю, надання першої домедичної допомоги і багато іншого. Маю надію, що ліцеїстам ніколи не доведеться відпрацьовувати здобуті вміння в умовах реальної війни, але бути готовими та обізнаними у їх застосуванні сьогодні вкрай необхідно», – переконаний Григорій Недопад.
Директорка закладу Ольга Омелько запропонувала гостям ознайомитись із безпековою складовою навчального процесу та матеріально-технічною базою ліцею, а також озвучила ряд проблемних питань, які потребують вирішення. Серед найнагальнішого є капітальний ремонт їдальні та заміна покрівлі над нею. Фінансування на ці потреби заклад сподівається отримати за рахунок державної субвенції.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Коментарів: 1
Батько!
Показати IP
15 Травня 2025 12:54
Стрілянину з стрілецької зброї, я не хотів би, щоб діти це вивчали, чи Волинь копіює за росіянами, бо зі школи на полігон відправлятимуть, щоб універи не втікали?
Волинський студент-медик через оголошення про продаж приставки обманув 11 людей: як покарали 
Сьогодні 15:25
Сьогодні 15:25
У Волинській ОВА закликали роботодавців області у зв'язку зі спекою змінити графік роботи
Сьогодні 14:56
Сьогодні 14:56
У Луцьку п'яний водій пошкодив чотири припарковані автівки
Сьогодні 14:27
Сьогодні 14:27
Іран атакував Бахрейн та Кувейт після ударів США
Сьогодні 13:29
Сьогодні 13:29
У Луцьку викладач коледжу побив дружину: як покарали
Сьогодні 13:01
Сьогодні 13:01
Зеленський ініціює нову державну нагороду – орден Європи
Сьогодні 12:32
Сьогодні 12:32
У Чернігові через масовану атаку РФ поранені троє людей, пошкоджені медичний і освітній заклади
Сьогодні 12:03
Сьогодні 12:03
Українські далекобійні дрони уразили два НПЗ у Росії
Сьогодні 11:05
Сьогодні 11:05
На одній з вулиць Луцька тимчасово не буде газу
Сьогодні 10:37
Сьогодні 10:37










Додати коментар:
УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.