USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

У Луцьку невідомі збили автомобілем червонокнижного борсука

21 Березня 2019 11:25
Дорожньо-транспортна пригода, під час якої загинув борсук, трапилась у Луцьку, перед мостом через Стир поблизу села Рованці.

Про прикрий інцидент Інформаційному агенству Волинські Новини повідомили очевидці.

Так, близько 4-ї години ранку на проїжджій частині лучанин Олександр знайшов мертву тварину. Видно було, що борсук загинув від сильного удару об транспортний засіб.

«Фото інциденту мені показав знайомий, проте телефонувати до поліції він не захотів. Тому на «102» зателефонував я. Проте там мені порадили звернутися до районної поліції – мовляв, територія не наша. У «районці» мені повідомили, що це – не їхня компетенція і сказали звернутися до міської поліції», – розповідає небайдужий лучанин.

Тим часом у поліції поки що жодних коментарів щодо ситуації не надали.

Ситуацію прокоментував начальник відділу екології Луцької міської ради Анатолій Гламазда:

«Борсук звичайний – це тварина, що охороняється Червоною книгою України. На жаль, якщо тварина загинула, їй уже нічим не допоможеш. Тепер потрібно, щоб комунальники забрали тушку й передали на утилізацію, аби уникнути можливого поширення інфекції у випадку, якщо тварина чимось хворіла. Є у нас КП «Ласка», яке опікується бездомними тваринами. І, якщо будь-яка тварина потрапляє під колеса авто, то підприємство забирає труп й передає на утилізацію», – зазначив головний еколог міста.

Щодо важелів закону, то він зауважив, що кримінальну відповідальність громадяни України несуть за умисне вбивство червонокнижної тварини:

«Тобто, коли звіра вбили у процесі полювання – а на борсуків й справді полюють заради дорогоцінного жиру, – це потягнуло б за собою кримінальну відповідальність. Але коли борсук загинув під час дорожньо-транспортної пригоди, тобто вискочив на проїжджу частину і втрапив під колеса, тим паче у темну пору доби – це ж не навмисне вбивство. То у такому випадку людина покарання не отримує», – каже Анатолій Гламазда.

Натомість, головний еколог Луцька висловив щире здивування щодо того, яким же чином тваринка опинилася у місцевості поблизу Луцька:

«Борсуки можуть жити в горбистих місцях, хоча, чесно кажучи, я вперше чую, що поблизу Луцька вони водяться. Але, однозначно, середовище їхнього проживання – схили, особливо поруч із річками. Тому, теоретично, берег Стиру – це ідеальне місце для їхнього життя, проте фактично екологи не зустрічали борсуків на цій території», – резюмував посадовець.

До слова, борсук звичайний – це дика тварина, поширена на території України. Може мешкати і на околицях міст. Вид включений у Червону книгу України та ІІІ додаток Бернської конвенції. Вимагає охорони.


Довідково:

З метою збереження в природному стані надзвичайно цінних природних ландшафтів, відповідно до статей 15, 53 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», статті 30 Закону України «Про рослинний світ», статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рішення постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів від 28.04.2009 № 23/12, обласна рада вирішила: затвердити Список регіонального рідкісних, зникаючих видів рослин, грибів і тварин, які потребують охорони у Волинській області . Доручити державному управлінню охорони навколишнього природного середовища у Волинській області забезпечувати перегляд та доповнення Списку не рідше одного разу на 10 років. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів. Так, згідно із вищезгаданим документом, до ссавців, що мешкають на території Волинської області й потребують охорони, належать: вечірниця руда (Nyctalus noctula); вовчок горішковий (Muscardinus avellanarius); вовчок лісовий (Dryomus nitedula; )вовчок сірий (Glis glis) борсук звичайний (Meles meles); їжак європейський (Erinaceus europaeus)Кажан пізній (Eptesicus serotinus); миша маленька (Micromys minutus) мідиця мала (Sorex minutus); нетопир карлик (Pipistrelus pipistrelus); нориця сибірська (Mycrotus oeconomus); олень благородний (Cervus elaphus).
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
Зоозахисник Показати IP 21 Березня 2019 11:47
За кордоном за таке б в хвіст і в гриву!!!
? до Зоозахисник Показати IP 21 Березня 2019 14:27
За яке, за таке ? За те що тварина під колеса влізла ? Ікого тоді в хвіст, і в гриву, - дохлого борсука, чи що ? Да й не були ви за кордоном, і не будете з таким мисленням примітивним.
Клава Показати IP 21 Березня 2019 12:10
Борсука не збивали - борсук сам потрапив під колеса авто ...
Роман Показати IP 21 Березня 2019 12:13
Виписка зі статті на сайті Державного агенства лісових ресурсів: «Водії та інші учасники дорожнього руху повинні також знати, що загибла на дорозі дика тварина не є безхазяйною, вона належить користувачу мисливських угідь. Ніхто не має права вилучати її з місця пригоди, забирати собі як своєрідний трофей, бо це вважається заволодінням чужим майном, – зазначає Василь Гав’юк. – Про таке ДТП потрібно повідомити Національну поліцію, а співробітники поліції повідомлять користувача угідь за місцем пригоди.Користувач мисливських угідь має також право на відшкодування збитків своєму мисливському господарству. У такому випадку кілограм дичини (у туші) обраховується за найвищою ринковою вартістю м'ясної продукції, що склалася на даний момент". По факту маємо залишеня місця ДТП автомобілем. Поліція не хоче просто цим займатись.
Справедливість до Роман Показати IP 21 Березня 2019 12:28
Найполіцію повідомили, проте навряд чи вони будуть цим займатися(((
ігор луцький до Роман Показати IP 21 Березня 2019 14:49
А де між мостом і с.Рованці знаходяться мисливські угіддя?Самому цікаво подивитись.
777 Показати IP 21 Березня 2019 13:18
Он слишком много знал...
Татарин обрізаний до 777 Показати IP 21 Березня 2019 16:06
Он просто устал от жизни ...

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus