USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

В Україні знайшли ефективний спосіб відновлення уражених коронавірусом легень

8 Березня 2021 12:23
Інститут молекулярної біології та генетики (ІМБГ) проводить дослідження з лікування важкої коронавірусної пневмонії стовбуровими клітинами.

Про це повідомили в Інституті молекулярної біології та генетики, передає Главком.

«Маємо хорошу новину: отримано результати першого етапу клінічних досліджень з лікування важкої коронавірусної пневмонії, а саме т.зв. цитокінового шторму стовбуровими клітинами», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в дослідження брали участь 13 пацієнтів (чоловіки віком від 36 до 73 років) із двобічною пневмонією, сатурацією нижче 93% та тяжким перебігом хвороби. На другий тиждень після введення стовбурових клітин повністю відновилися легені у чотирьох з 13 пацієнтів. На 24 тиждень у пацієнтів за результатами КТ відзначали позитивну динаміку відновлення легень, тільки один пацієнт має ознаки фіброзування в одній долі однієї легені.

Тим часом у контрольній групі з 15 пацієнтів, які не отримували клітинної терапії, одна людина померла, а в семи виникли прояви фіброзування легенів на 8 тиждень.

Старший науковий співробітник Інституту молекулярної біології і генетики НАНУ, к.б.н. Володимир Шаблій зазначив, що ці дані дозволяють стверджувати, що на сьогодні застосування мезенхімальних стовбурових клітин є перспективним методом боротьби з фіброзним переродженням тканини легень внаслідок пневмонії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Клінічне дослідження «Лікування коронавірусної Covid-19 пневмонії (збудник SARS-CoV-2) кріоконсервованими алогенними мультипотентними мезенхімальними стовбуровими клітинами плаценти та пуповини» проводиться за участю Інституту клітинної терапії у співпраці з Київською міською клінічною лікарнею № 4 та Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського. Клітинні препарати виготовлено біотехнологічною лабораторією Інституту клітинної терапії відповідно до міжнародних стандартів.

У ІМБГ відзначають, що в різних країнах світу вчені експериментують з таким методом відновлення понівечених коронавірусом легень. В Україні ж подібні дослідження проводяться вперше.

«Здатність мезенхімальних стовбурових клітин пригнічувати вивільнення прозапальних цитокінів є особливо цінною при коронавірусній пневмонії, важкість якої обумовлена так званим «цитокіновим штормом». Під терміном «цитокіновий шторм» розуміють, що активовані SARS-CoV-2 власні імунокомпетентні клітини в надлишку виділяють біологічно-активні речовини, що викликають патологічне запалення як тканини легень, так і інших органів, підвищують проникність судин, що згодом сприяє розвитку фіброзу легень», – повідомляють в інституті.

Зазначається, що наразі йдеться про перший етап клінічних випробувань. Для того, щоб отримати повноцінні дані стосовно ефективності методу, спостереження за пацієнтами має тривати не менше року.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 4
Иван Показати IP 8 Березня 2021 12:43
Не знаю на сколько эффективны эти способы восстановления лёгких после болезни. сами себя хвалим, но что-то в мире не прозвучали эти наши успехи в этой области. А когда-же вакцинировать нормальной вакциной начнут?
Арафат Показати IP 8 Березня 2021 13:06
Зараз ще одна "фіча" набирає обертів - щоб невакциновані оплачували лікування з власної кишені. Тобто - влити в себе невідомо що і мати всякі "плюшки". А як позначиться ця "бодяга" на здоров'ї - пофіг. Аби мати доступ до маршрутки. Ну невже власний імунітет перехворілого - гірше, ніж нашвидкоруч зроблене варево? Поспостерігвємо за Ізраілем кілька років - а там побачимо.
а до Арафат Показати IP 8 Березня 2021 13:51
тобі явно ковід вразив не легені а голову! невже весь світ дурні .а ти розумний з хворою уявою
Арафат Показати IP 8 Березня 2021 17:35
А ти не помітив, що поки не було "вакцини" - кількість "захворілих" була низькою? Тільки завезли "вакцину" -:різко зросла к-ть "захворілих"?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus