USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Українці мають заплатити податки за свої квартири: скільки доведеться віддати за кожен квадрат

25 Липня 2020 19:41
В Україні розмір податку за квартири – до 1,5% мінімалки за кожен квадратний метр понад норму. Платити в 2020-му потрібно за 2019-й, тому і розмір мінімальної зарплати враховується за минулий рік. Тоді українці отримували не менше 4173 грн, значить, платити потрібно до 62,5 грн за квадрат.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. Припустимо, вам особисто належить квартира площею 100 квадратних метрів. При цьому ви живете в місті, де місцева влада зберегла і норматив і площу, яка прописана в законі. В такому випадку оплатити доведеться «зайві» 40 квадратів – 2,5 тис. грн (норма 60 кв.м).

Якщо квартира або будинок здаються, податкової пільги не буде, платити доведеться за кожен квадрат нерухомості, розповідає ріелтор Максим Бабуряк.

«Найчастіше квартири здаються без повідомлення податкових органів. Особливо в сегменті бюджетного житла. Податковий кодекс так прописаний, що пільги на житло, з якого отримуєте прибуток, не надаються. Наприклад, якщо у вас квартира 40 квадратних метрів і частка в іншій квартирі на 20 квадратів, то платити податок не потрібно. Але якщо перші 40 квадратів ви здаєте, то доведеться заплатити за всі 40 квадратів», – розповідає Бабуряк.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
лучанин Показати IP 25 Липня 2020 19:56
Владо! За*бетеся отримувати!!!! Влада мені побудувала будинок? От,коли побудує,тоді я і інші люди будемо плотити.
Володимир Показати IP 25 Липня 2020 21:08
Маразм просто!!!!
Отакої Показати IP 25 Липня 2020 21:28
Америки не відкрили, цей маразм вже діє пару років і всі платять. Справа в тому що можна допустити що можна платити за неприватизовану квартиру, тобто ту яка належить фонду міської ради і не є приватизованою. А якщо квартира моя, то чому я маю платити за те що вже оплачено? В квартирі я не можу збільшити чи зменшити метри - яку побудували така і є, до того ж раніше ніколи не ставилося питання що я маю обрати квартиру певним метражем. З приватними будинками ще цікавіше. А саме головне що всі це терплять, а відповідно значить воно їм подобається.
скептик Показати IP 25 Липня 2020 22:00
а не забембається держава все оподатковувати ? нехай оподаткує тих, хто на халяву дістав нерухомість і прохерорів, суддів та інших кровосісів, а якщо людина купила за свої гроші, які вже оподатковані, то які ще податки платити ?
хехъ Показати IP 26 Липня 2020 05:41
це не маразм. Це фашизм.
Я Показати IP 26 Липня 2020 11:36
Чи є петиція на це, щоб відмінили цей терор