USD 39.45 39.75
  • USD 39.45 39.75
  • EUR 39.62 39.90
  • PLN 9.75 9.90

В місії ОБСЄ на Донбасі працюють 39 спостерігачів РФ

2 Грудня 2017 09:56
У спеціальну моніторингову місію ОБСЄ на Донбасі входять представники 40 країн. Про це 30 листопада перший заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг заявив під час брифінгу Гельсінської комісії у Вашингтоні, повідомив "Голос Америки".

Загалом, з його слів, 40 країн направляють спостерігачів до місії ОБСЄ в Україні. 50-60% спостерігачів походить з країн ЄС. Найбільший контингент спостерігачів з однієї країни - це контингент США, який загалом становить 66 представників. Наразі, Росія має контингент – 39 спостерігачів в місії.

"Спостережні патрулі складаються з представників різних країн, - наголосив Хуг. - Після проведення патрулювання, всі члени спостережного патруля мають узгодити свій звіт. Ці патрулі складаються з 6-8 учасників – різних за національністю та походженням".

Патрулювання є масштабним завданням, адже контактна лінія, яка відокремлює контрольовану урядом від неконтрольованої території надзвичайно довга - і становить близько 500 кілометрів, наголосив Хуг.

Неконтрольований урядом міжнародний кордон України, що простягається на 400 км, а також близько 70 км узбережжя, яке не контролюється з Києва.

Загальна площа неконтрольованої урядом території складає близько 20 тисяч кв. км "Це – близько половини території моєї країни – Швейцарії".

"Існують села вздовж контактної лінії, які переживають вже четверту зиму без опалення, в деяких немає електроенергії, що робить життя дуже складним", - заявив Хуг. "Ці люди благають про припинення вогню, щоб відремонтувати інфраструктуру". Навіть дві години без вогню дозволять відремонтувати з’єднання до газопостачання, електроенергії, сказав Хуг.

"На жаль, більшість протистояння відбувається в заселених районах, або поблизу забудов" і це дуже ускладнює можливість постачання гуманітарної допомоги, зазначив представник ОБСЄ.

Він також відзначив складнощі в доступі спостерігачів ОБСЄ. "Ми бачимо тільки верхівку айсберга – ви можете тільки уявити собі напруження, яке існує в регіонах, де немає наших вух та очей", - наголосив він.

Відповідаючи на запитання про наступні кроки з врегулювання конфлікту, Хуг наголосив: "якщо буде втілено навіть мінімальні вимоги – припинення вогню, виведення важкого озброєння, це відкриє можливості для подальших дій. "Наразі, проблема не у відсутності спостереження, а у невиконанні Мінських домовленостей", - зауважив промовець.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
выктор Показати IP 2 Грудня 2017 17:02
обсэ це продажна кацапська ш**ха. Уявіть що вони говорять: в звязку з мінометними обстрілами ми не змогли виїхати на місце події щоб встановити чи були порушення режиму тиші на фронті, тобто ті ж самі мінометні обстріли.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus