USD 39.60 39.92
  • USD 39.60 39.92
  • EUR 39.75 40.10
  • PLN 9.90 10.12

В Україні аномально впали ціни на картоплю: причини

3 Квітня 2021 07:29
На українських ринках впали ціни на картоплю, якої багато везуть з-за кордону.

Про це розповіли у Сніданку з 1+1.

Нині вартість картоплі на чверть нижча, ніж у квітні минулого року. Тільки протягом цього тижня овоч подешевшав на 10%.

Експерти називають таке зниження ціни в кінці сезону аномальним. Причина – велика кількість дешевої картоплі з Польщі та Литви. Це змусило вітчизняних виробників опустити цінник. Через великі запаси як української картоплі, так і імпортної, експерти кажуть, ціна зменшуватиметься й далі. Сьогодні її гуртова вартість становить вісім гривень за кілограм.

За даними Державної митної служби в Україні, від початку 2021 року завезли майже 60 тисяч тонн картоплі. Основними країнами постачальниками коренеплоду стали Польща, Литва, Латвія, Білорусь і Румунія. У грошовому еквіваленті імпорт досяг понад 12 млн доларів. Водночас Україна відправила на експорт усього 26 тонн картоплі на суму 9 тисяч доларів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 10
Колік Показати IP 3 Квітня 2021 09:56
Все правильно! Держава регулятор малаб встановити граничні ціни і штрафувати за невиконання даних вимог, а так маємо те що маємо, хитрожопі хотіли за кілограм картоплі грам золота, а будуть знову вивозити по лісах. Так їм і треба! Зараз знову будуть скиглити про захист вітчизняного виробника. Хоча самі забули про закони ринку та співвітчизників!
Покупець Показати IP 3 Квітня 2021 11:50
"Аж на 10%" не смішіть нікого.Волинь-картопляний.край,а цілу зиму по12грн. купляємо.Вона зараз повинна бути по3грн.,враховуючи,що вже повно молодої.Для нас немає різниці звідки привезена,аби дешево...
Дед до Покупець Показати IP 3 Квітня 2021 15:44
Продам по 12. А нет, то нах купляйте израильску!
микола до Дед Показати IP 28 Травня 2021 11:19
а що израильска хужа за твою?
Коля. до Покупець Показати IP 4 Квітня 2021 12:29
Ви її виростіть, а я в вас куплю по 3 грн. Щоб не були такими хитрожопими.
Вася Показати IP 3 Квітня 2021 14:45
Якщо хто і смішить, то це покупець Ти спочатку попробуй її виростити, а потім продавай хоч по 2 грн.
Злой покупатель до Вася Показати IP 4 Квітня 2021 11:51
Вася, хочешь продавать по европейской цене - вези в европу, заплати ВСЕ налоги и достойно оплати труд наёмных работников, а потом складывай ценник... Или ты хочешь сказать, что тот же поляк её не выращивал? Только пшек налоги и норм ЗП платит ...
Ян до Вася Показати IP 28 Травня 2021 11:27
А ти хочеш продать 10 кг и купить виллу на море Паши твоя доля быть таким.
Роман Показати IP 4 Квітня 2021 07:33
8 гривен килограмм для народа не плохо!
Вапро Показати IP 4 Квітня 2021 18:43
Світ вирощує картоплю повністю механізованим способом. Навіть в несприятливих кліматичних зонах. А в нас картопля ще вирощується майже з лопатою. Тому в нас дорого. Натурпродукт !