USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

В Україні на пенсію можна буде вийти в будь-якому віці. Умови

8 Березня 2021 16:39
Пенсії в Україні з 2028 року можна буде отримати в будь-якому віці за умови наявності не менше ніж 40 років стажу.

Про це йдеться в законі про «Обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування». У 2027 році відбудеться останній етап підвищення вимоги до наявності стажу: потрібно буде мати не менше за 35 років для того, щоб вийти на заслужений відпочинок у 60 років. Зараз ця норма становить всього 28 років, повідомляє Obozrevatel.

«Починаючи з 1 січня 2028-го, за наявності 40 і більше календарних років страхового стажу, пенсія за віком призначається незалежно від віку», – йдеться в законі.

Зазначимо, в Україні пенсійний вік один із найнижчих в Європі. У багатьох сусідніх країнах вік виходу на заслужений відпочинок уже підвищили до 63-65 років. Замість перегляду правил для всіх із 2017 року діють гнучкі правила: ті, хто не виконав вимоги щодо стажу, будуть виходити на заслужений відпочинок пізніше. А решта може, як і раніше, отримувати пенсію з 60 років.

Із 1 квітня 2021 року пенсійний вік для жінок збільшиться з 59,5 до 60 років. Це стане останнім етапом посилення вимог, який почали реалізовувати ще в 2011-му.

Як повідомлялося, в Україні з 1 липня прожитковий мінімум для непрацездатних підвищать на 85 грн. У підсумку мінімальна пенсія збільшиться на 85 грн до 1854 грн, а максимальна – на 850 грн до 18 540 грн.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 16
скептик Показати IP 8 Березня 2021 17:23
цікава арифметика. із мінімальної зарплати 6000 грн щомісяця ОБОВЯЗКОВО слід сплачувати 1320 грн ЄСВ, або за 40 років - 633 600 грн. при виході на пенсію платник ЄСВ буде одержувати 1854 грн пенсії., тобто сплачену суму він отримає назад через 28 років. багато хто доживе до 83 років ? розрахунки без врахування інфляції
К.лучанин до скептик Показати IP 8 Березня 2021 18:10
Хибна арифметика ! Із яких міркувань виходиш, що мінімальна зарплата 6000грн буде триматись всі 40 років? Не сміши людей і самого себе. На мінімальну зарплату багато не навідкладаєш. - це правда, навіть якщо і будуть існувати накопичувальні фонди.
скептик до К.лучанин Показати IP 8 Березня 2021 18:30
чудило. навчись рахувати. розрахунки ведуться станом не певну дату. збільшення мінімальної зарплати не покриває інфляцію. у 1991 році я за 10 доларів цілий місяць тягав з базару у двох руках торби, набиті всілякою всячиною. тоді зарплата була 25 доларів. а що ти зараз купиш за 10 доларів ?
К.лучанин до скептик Показати IP 8 Березня 2021 19:15
"чудило. навчись рахувати. розрахунки ведуться станом не певну дату. "- я вмію рахувати а ти ні. Ти ж сам собі протирічиш , забігаєш вперед на 40 років, а зарплату береш сьогоднішню. Це ж маразм, тобі кожен це скаже. Сам чудило! При чому тут 1991рік? Майбутня пенсія буде складатись із відрахуваньт із зарплати ( який % , це буде встановлюватись) + накопичення власні у фонд: державний / недержавний з гарантією вкладень. Ось така загальна схема буде. А ти строчиш що ум прийде від свого нерозуміння. Подзвони в ПФ тобі пояснять що до чого, але не більше бо немає поки нормативних документів. Обіцяють в Уряді що в цьому році вже буде ясність.
скептик до К.лучанин Показати IP 8 Березня 2021 20:28
вумнік !! майбутня пенсія буде залежати від поступлень у ПФ у майбутньому, а не сьогодні, а на сьогоднішніх пенсіонерів заробляють ті, хто СЬОГОДНІ працює. і не факт, що ти платиш у ПФ сьогодні і будеш мати пенсію у майбутньому взагалі будь-яку. попитай у премьєр-міністра. він тобі все пояснить. а накопичувати можеш , якщо маєш з чого. і нема сенсу дзвонити до тупих чинуш у ПФ. вони далі свого носа нічого не бачать
К.лучанин до скептик Показати IP 8 Березня 2021 21:22
Ну , блін , нарешті ти зрозумів що до чого.Читай уважно, думай . Кожен сам повинен подумати про своє майбутнє. Я тобі про що торочу ? Я за свою пенсію не переживаю, вона у мене БУДЕ! Хай переживають ті ,хто отримує в конвертах , і поза межами України.Мені це дуже добре зрозуміло . Чинуші ПФ ,керуються тими законами які приймає ВР і Уряд. Ущучив?
скептик до К.лучанин Показати IP 9 Березня 2021 09:58
я радий, що ти хоч щось второпав. проштудіюй ще звязок між нормально працюючою економікою, нормальною владою і можливістю виплачувати пенсії із солідарної системи. для накопичення держава як інституція взагалі не потрібна. з таким самим успіхом можна сказати, що утримуйте, люди. за свій рахунок армію, правоохоронні органи і т.д., а ми, влада, будемо "гордітся общєствєнним строєм", кататись за ваш рахунок на мальдіви, куршавелі і. т.д., сито їсти і мягко спати, бо ви, холопи, на нас повинні робити
слухай, друже, до скептик Показати IP 8 Березня 2021 19:00
та це все розраховано на лохів, фанатів "держави", а ми будемо крутитись і надалі, будемо шукати, як заробити на хлібчик з маслом і з ікоркою...минаючи...це утворення...
скептик до слухай, друже, Показати IP 8 Березня 2021 20:30
не зовсім так. якщо економіка працює нормально, а не поставлена з ніг на голову, то все працює.
Анонім Показати IP 8 Березня 2021 17:33
запийте водою i не морочiть собi голову. порятунок потопаючих - справа самих потопаючих. кiна не буде.
Анонім Показати IP 8 Березня 2021 20:35
СТРАХОВИЙ СТАЖ,а не робочий,а страховий почали рахувати з 2004 року,всі роки до 2004 року не враховуються,якщо я маю 25 років робочого стажу,то з новими законами фактично в мене 14-15 років страхового,в 70 років я і так буду на пенсії,дякую,що наша влада подбала про мою старість і стимулює мене працювати,сплачувати податки,жити чесно...За все дякую.
Пенсіонерка до Анонім Показати IP 9 Березня 2021 10:23
Трудовий стаж до 2004 року додається до страхового. Всі роки Вам зарахують, якщо є записи в трудовій книжці. Тільки вийшла на пенсію - все зарахували.
Анонім до Пенсіонерка Показати IP 9 Березня 2021 21:01
Це вам зарахували,а по новому мені рахують з 2004 року,принаймі так пише в пенсійному особистому кабінеті,не пам'ятаю сайт,є всі записи,але рахують з 2004!!!А трудовий не рахують,хоча і вказані попередні місця роботи,роки роботи...
Нострадамус Показати IP 8 Березня 2021 21:59
Пенсiйний лохотрон продоажуеться...
скептик до Нострадамус Показати IP 9 Березня 2021 10:01
і не тільки пенсійний. влада грабує природні ресурси, продає їх тому ж народу по світових цінах, виплачуючи собі непогані дивіденти, а народу кидають як собаці кістки жалюгідні копійки
Анонім до скептик Показати IP 10 Березня 2021 00:08
Ще ніхто з собою не забрав,там всі будуть рівні.