USD 40.82 41.20
  • USD 40.82 41.20
  • EUR 40.95 41.40
  • PLN 10.16 10.44

Вчені розробили електронну шкіру. Як вона працює

25 Травня 2023 00:24
Група дослідників зі Стенфордського університету створила «електронну шкіру», що імітує справжню. Ця технологія допоможе людям, які втратили тактильну чутливість.

Про це пише Finance.ua.

Шкіра – захисний бар’єр для внутрішніх органів, цінний інструмент нервової системи для сприйняття зовнішнього світу. Люди, які перенесли важкі опіки, ампутації чи інші травми, втрачають тактильну чутливість.

«Електронна шкіра» схожа на надтонку наклейку. Один лист прозорої плівки складається з гнучкої інтегральної мікросхеми з 5-вольтовим живленням. Тришарова структура «електронної шкіри» є діелектричною, кожен шар містить органічні наноструктури, які можуть бути спроектовані індивідуально для сприйняття різних сенсорних сигналів: в той час, як один може визначати температуру, інший допомагає користувачеві відчувати тиск.
Кожен шар «електронної шкіри» має товщину менше мікрона. Для підвищення довговічності «електронна шкіра» кріпиться на гнучку підкладку, товщину якої можна порівняти з товщиною зовнішнього шару людської шкіри.

В експерименті на лабораторних щурах дослідники стимулювали «електронну шкіру», використовуючи комп’ютер для спостереження за нервовими реакціями. Застосування тиску або тепла до шкіри викликало реакцію у відповідь у вигляді посмикування кінцівок і збудження нервів. «Електронну шкіру» можна багаторазово згинати та розтягувати, не розриваючи та не боячись пошкодити.

«Наш винахід може колись повернути сенсорні здібності людям із втраченою тактильністю. «Електронну шкіру» можна інтегрувати в протези, що підвищило б мобільність користувачів та дозволило б відчувати зворотний тактильний зв’язок», – наголосили вчені. Наразі «електронна шкіра» зроблена з органічних матеріалів і має короткий термін служби.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus