USD 38.80 39.15
  • USD 38.80 39.15
  • EUR 38.80 39.20
  • PLN 9.80 9.98

Вінки, танці і ватра: у Луцьку на Івана Купала освятили воду в Стиру. Фоторепортаж

7 Липня 2020 13:38
В обласному центрі Волині з нагоди Різдва чесного славного пророка, предтечі та хрестителя Господнього Йоана освятили воду з обох берегів річки Стир.

Освячення відбулося з берегів Центрального парку імені Лесі Українки та села Рованці.

Так, на березі зі сторони Рованців організували невеличку святкову локацію, де звучали українські пісні та готувався куліш. Натомість у парку вже готували традиційну купальську ватру, а жінки сплели вінки з різноманітних польових трав.

Священнослужителі на обох берегах провели святкову службу та освятили воду, привітавши присутніх зі святом.

«Нехай це свято запалює в нас потяг до чистоти. Сьогодні ви купаєтеся, бо хочете бути здоровими, чистими тілом. Так само і дбайте про чистоту своїх звичаїв, душі, помислів і сердечних почувань. Дай Бог, щоб за заступництвом Святого Йоана Предтечі Бог оберігав вас чистими і вільними від всякої пристрасті і гріха. Щоб ми шанували нашу природу, яку Бог дав нам. Дай Боже всім здоров‘я, гарного святкового настрою і Божого благословення», – побажали священники.

Після цього жінки танцювали навколо ватри, співаючи обрядових пісень.

Тож, яким було освячення води у річці Стир, – у фоторепортажі Інформаційного агентства Волинські Новини.

Фото: Олександр ЗЕЛІНСЬКИЙ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Vasik Показати IP 7 Липня 2020 14:00
попи і язичницькі обряди - це супер комбо
Лучанин Показати IP 7 Липня 2020 14:17
Скільки не розказуй українцю про християнство, а він всеодно праведне з грішним плутає і залишається язичником, марновіром і забобонною людиною.
Сергій Показати IP 7 Липня 2020 14:25
Країна в якій близько 70 відсотків християн і язичницькі обряди..... Попам респект, лише б гроші з людей викачати на свята.
Богдан Сташинський Показати IP 7 Липня 2020 14:25
Там такий музон з боку Рованців, що вуха пов'януть і дупа червоніє !!!
CC Показати IP 7 Липня 2020 14:58
Як може церква проводити язичницькі обряди????????
Лучанин до CC Показати IP 7 Липня 2020 15:32
От і судіть самі, яка то церква. Яка церква - такі і обряди.
альберт Показати IP 7 Липня 2020 15:00
там фота класного хлопа на велі
CC Показати IP 7 Липня 2020 15:01
Стидно за наших священників... Це християнство????
Лучанин до CC Показати IP 7 Липня 2020 15:37
А мені за ваших не стидно. Гляньте на молодого священика, яка стильна в нього зачіска. Хіба можна стидатись за модного священика?
рошен Показати IP 7 Липня 2020 15:23
Я дав всім томос !!!!!
Олександр Показати IP 7 Липня 2020 16:38
Фу, стидоба!!! Так просто взяли й "оцерковили" язичницький обряд. Ну що ж, українська Церква - їм можна, аби не москалі. Гроші ж не пахнуть?
Активіст Показати IP 7 Липня 2020 19:01
Явний перебор, тим більше робочий день. А вони як Вєрка Сердючка "Гоп, гоп, гоп чида - гоп, А мы танцуем! Гоп, гоп, гоп чида - гоп, Мы весело спиваем!"
А Показати IP 8 Липня 2020 09:49
Я знаю в чому секрет успіху! В бороді!!!!
1234 Показати IP 8 Липня 2020 10:15
бо язичницькі обряди в крові
Бруннен джи Показати IP 8 Липня 2020 13:37
Головне - новенькі жовті ряси, напевне, боженько осудить, якщо під кокретне саято одягнути рясу не того кольору...і хрести помасивніше, а то стидоба якась
99999999999999999 Показати IP 9 Липня 2020 09:31
то риба вже не дохне ? вода освячена.
Я тут виріс Показати IP 9 Липня 2020 11:07
Знайдіть 10 відмінностей між попом і циганом...
Директор Стиру Показати IP 9 Липня 2020 14:05
Коменти настільки тупі, що соромно за населення... Християнство ніби мало б добавити грамотність та інтелекту, але воно забрало останні краплини сірої речовини. Християни дійсно обмежені амеби, чи вони видають себе навмисне, щоб не бути розумнішими за інших і не провокувати негативні емоції з боку інших, мабуть це вірно, бо викликати почуття сміху та жалю до себе це краще ніж зло у вашому випадку...
монтана Показати IP 9 Липня 2020 20:43
А маски де ?? Ваш смотрящій піп Мішанчик зимою воду і у стиру і на водозаборі святив !! Ще раз треба ? Зновуш з унітазів свята вода піде !!