USD 28.35 28.50
  • USD 28.35 28.50
  • EUR 33.60 33.80
  • PLN 7.50 7.54

Як оформити декретну відпустку на родича: пояснення від Мін'юсту

Декретна відпустка – не лише для мами. Піти в декрет може також будь-який інший родич, який фактично доглядає за малюком.

Це може бути тато, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун, один із прийомних батьків, повідомляють в Міністерстві юстиції України, пише Українська правда.Життя.

Як оформити декретну відпустку на родича?

Вказані вище люди повинні надати за місцем своєї роботи такі документи:

– заяву про надання відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;

– копію свідоцтва про народження дитини;

– довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);

– документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку можуть надавати повністю або частково в межах установленого періоду.

Як мама, так і інші родичі можуть продовжити декрет до досягнення дитиною 6 років. Але без збереження заробітної плати та тільки за медичними показниками, якщо малюк потребує домашнього догляду.

Для цього необхідно подати роботодавцю такі документи:

– медичний висновок – видається за формою первинної облікової документації № 080-1/о «Довідка про необхідність дитини (дитини з інвалідністю) у домашньому догляді». Мінімальний термін дії довідки – 6 місяців;

– письмова заява особи.

Після отримання зазначених документів роботодавець видає відповідний наказ.

Чи може роботодавець відмовити у продовженні декретної відпустки?

Роботодавець зобов’язаний надати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (без збереження заробітної плати), адже таке право гарантоване працівникам відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» та ч. 6 ст. 179 Кодексом законів про працю України.

Чи може батько доглядати за дитиною до 6 років?

Відпустка для догляду за дитиною може повністю або частинами використовуватися батьком дитини, бабусею, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною.

Також правом на зазначену відпустку може скористатися людина, яка усиновила дитину чи взяла її під опіку, один із прийомних батьків чи батьків-вихователів. Це передбачено ч. 7 ст. 179 Кодексом законів про працю України.

Для того, щоб отримати відпустку для догляду за дитиною до 6 років, родич, що хоче її оформити, окрім заяви, повинен надати додаткові документи, на підставі яких роботодавець видає відповідний наказ.

Наприклад, бабуся з боку матері може підтвердити родинний зв’язок з онуком такими документами:

– власний паспорт;

– паспорт доньки (матері дитини);

– свідоцтво про народження доньки (матері дитини);

– свідоцтво про народження дитини (онука);

– свідоцтво про укладення шлюбу доньки (матері дитини) у разі зміни прізвища.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.