USD 39.55 39.84
  • USD 39.55 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

Яким буде фонтан у центрі Луцька

1 Серпня 2019 10:41
За кілька місяців у центрі Луцька може з'явитися новий фонтан. Натомість бетонну чашу, що кілька десятиліть «прикрашає» Театральний майдан, планують демонтувати, пише Перший.

Тендер на роботи можуть оголосити вже цього тижня, - розповів заступник директора міського департаменту житлово-комунального господарства Микола Осіюк.

Проєкт розробила архітектурна майстерня «Балан та Стельмащук» ще наприкінці 2017 року. Згідно з проектом, бетонну чашу потрібно демонтувати. Натомість облаштують так званий «сухий» фонтан, струмені води в якому б’ють буквально з-під землі. У вимкненому стані фонтан перетворюється просто на площу, якою можна ходити. Схожий облаштували кілька років тому на перетині вулиць Лесі Українки та Кривий Вал.

Попередньо площа фонтану буде 10×10 метрів. У нього повинна бути можливість зміни кольору води та висоти струменів. Максимальна висота струменів – 2.5 метри. Микола Осіюк каже, що також буде музичний супровід та 3D-шоу.

З його слів, глобально проєкт не змінюватимуть, бо він вже пройшов експертизу, однак можливі невеликі правки. Вони зокрема можуть стосуватись розміщення фонтану.

«Постараємось цього тижня оголосити тендер на будівництво. Якщо все буде добре, наприкінці серпня можна починати роботи», - сказав заступник директора департаменту ЖКГ.

Завершити будівництво можуть за два місяці.

Попередня вартість робіт – 13 мільйонів гривень.

Заступник міського голови Костянтин Петрочук також розповів, що в мерії створили робочу групу, яка напрацьовує концепцію реконструкції Театрального майдану загалом. Наразі свої пропозиції готують три архітектори.

«Поки ми формуємо технічне завдання, а в подальшому можемо оголосити відкритий конкурс», - сказав головний архітектор міста Веніамін Туз.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 17
Zzz Показати IP 1 Серпня 2019 10:56
Дуже оригінальний...)
Лучанин до Zzz Показати IP 1 Серпня 2019 11:36
На даний час - нічого оригінального. Але це впорядкування центральної площі міста, і це добре. І, як на мене, судячи з фото, буде виглядати досить привабливо.
луцький Показати IP 1 Серпня 2019 11:06
Літо закінчується, а вони хфонтан :) Ну хіба що будуть крижані кульки запускати :)
Лучанин до луцький Показати IP 1 Серпня 2019 11:33
Готуй воза взимку, а сани - влітку. Почнуть процес зараз, то може якраз на наступне літо буде все готово
Ага до Лучанин Показати IP 1 Серпня 2019 13:30
не буде, будуть робити стільки ж років як попередній, що зараз є на тому місці.
Олександр Показати IP 1 Серпня 2019 11:09
Ну нащо за такі гроші фонтан.Якщо появились гроші то давайте зробимо як зробили в Черкасах.На зустрічі з Президентом запропонуємо за міські гроші поремонтуємо термінал а Президент хай допоможе з зп смугою.
? Показати IP 1 Серпня 2019 12:06
,,може з.явитись,, -а може і ні?
Яна Показати IP 1 Серпня 2019 12:13
З аеропортом дуже хороша ідея.А то день тратиш щоб добратисядо Борисполя і день тратиш додому.І постійно переживаєш який попадеться маршрутчик,чи він виспався чи його буде хилити на сон десь біля Житомира.А так 20хвилин і ти вже в Крупі.І батьки спокійні і дуже зручно.
лучанка до Яна Показати IP 1 Серпня 2019 12:50
фонтан і підземний перехід біля ЦУМу планувався при старій владі з 70х років підніміть по місту документацію і повірите
я до лучанка Показати IP 1 Серпня 2019 19:05
а випадково про метро ніхто не згадува?
Маряна до Яна Показати IP 1 Серпня 2019 13:36
Узбагойтесь з своїми машинами і літаками, хватить забруднювати атмосферу планети вихлопами, сидіть дома або на велосипедах подорожуйте!
мдя Показати IP 1 Серпня 2019 12:49
..... у нас вот 13 лямів немає куди подіти... уже всі нагальні проблеми в місті вирішені і можна за естетику братись (:
Народна прокуратура Показати IP 1 Серпня 2019 12:53
На зображенні є дерева, а в проекті реконструкції їх планують зрізати
Микола Показати IP 1 Серпня 2019 13:40
Зробіть такий фонтан на місці "мертвого" ! І ВСІМ буде Добре!
лучанка Показати IP 1 Серпня 2019 15:07
Цікаво, яку суму виклали за проект цій "архітектурній майстерні"? Думаю, що коштувало чимало. Я не бачила у них ні одного сучасного і цікавого проекта.Все якась банальщина. Сквер на Волі 3,5- це теж їх робота. Такою буде і площа.
Житель Показати IP 1 Серпня 2019 21:20
А що там з реконструкцією пр.Волі? Те саме і з фонтаном буде -гарно на папері.
Лучанин Показати IP 2 Серпня 2019 07:01
Вже робити нема потреби ! Поставили дерев'яну поливалку і хватить !