USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

З 1 серпня в Україні змінять тарифи на електроенергію

12 Липня 2021 14:12
Міністерство енергетики планує запустити в Україні нову модель спеціальних зобов'язань на ринку електроенергії для населення, у зв'язку з чим зміниться тариф на електрику.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко, повідомляє УНІАН з посиланням на Новое время.

За словами міністра, в Україні будуть введені диференційовані тарифи залежно від обсягу споживання.

Нову модель спецзобов'язань планують запустити з 1 серпня.

Ціна для різних груп населення буде відрізнятися в залежності від обсягів споживання. Це зроблено з метою встановлення лояльних тарифів для вразливих груп населення.

Буде кілька категорій:

- до 100 кВт-год;

- 100-300 кВт-год;

- 300-500 кВт-год,

- від 500 кВт-год.

Максимальний тариф пропонують встановити на рівні 3,4 грн/кВТ-год.

Зараз тариф для населення встановлений на рівні 1,68 грн/кВат-год.

Нагадаємо, наприкінці грудня 2020 року Кабмін скасував пільговий тариф на перші 100 кВт електроенергії в розмірі 0,9 грн/кВт-год, встановивши єдину ціну в розмірі 1,68 грн/кВт-год.

Наприкінці квітня 2021 року Кабмін вирішив залишити тариф для населення на цьому рівні до 30 червня.

26 травня НКРЕКП заборонила імпорт в Україну російської та білоруської електроенергії до 1 жовтня 2021 року.

При цьому голова Нацкомісії Валерій Тарасюк зазначив, що заборона імпорту може спровокувати спекуляції на ринку електричної енергії. Тому Нацкомісія має намір моніторити стан роботи ринку і підготовки до наступного опалювального сезону.

31 травня 2021 року НКРЕКП заявила про те, що розглядає можливість введення обмежень для учасників ринку електроенергії через цінові спекуляції в травні.

Раніше Міністерство енергетики України запропонувало до 1 серпня продовжити чинну модель спеціальних зобов'язань на ринку електроенергії.

18 червня 2021 року міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що нова модель спеціальних зобов'язань на ринку електроенергії буде представлена найближчими днями. За його словами, нова модель передбачає зниження тарифів для вразливих верств населення, які споживають до 100 кВт-год електроенергії на місяць і перегляд тарифу для тих, хто споживає понад 100 кВт-год.

29 червня 2021 року Кабінет міністрів продовжив дію фіксованої ціни на електрику для населення і ряду інших споживачів у розмірі 1,68 грн за кВт-год до 1 серпня.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 22
скептик Показати IP 12 Липня 2021 14:31
кручу-верчу, обмануть хочу
лучани Показати IP 12 Липня 2021 14:33
За все пора платити . Халява закінчилась.
одна з розлючених до лучани Показати IP 12 Липня 2021 15:53
халява закінчиться, коли буде ринкова ціна, розумнику, а не гра в соціальний захист за рахунок іншого покупця
Він до лучани Показати IP 12 Липня 2021 18:36
Яка халява? Постійно впарюють, що це все товар, тоді чому чим більше його купуєш більше платиш? Чому з газом по іншому?
Люди Показати IP 12 Липня 2021 14:35
Щиро вдячні . Ради цього варто було організувати майдан. Гідні досягнення: газ по 10грн, світло по 4грн. «Неймовірна» радість охоплює від таких досягнень та реформ!
Лучанин до Люди Показати IP 12 Липня 2021 15:55
Тобі, який скоріше всього голосував "папріколу", досі порох з майданом у штани гадить?
Дідо до Лучанин Показати IP 12 Липня 2021 18:15
Проти майдану від самого початку цього дурдому, на жаль навколо купа дурнів готових стрибати за "досягнення" які маємо вже сьогодні
турбо режим до Люди Показати IP 12 Липня 2021 16:05
в чем проблема?
Реаліст Показати IP 12 Липня 2021 15:02
Бачили очі, що купували, тепер їжте...... :)))) (21.04.19)
одна з розлючених Показати IP 12 Липня 2021 15:48
немає слів... цензурних . А якщо це будинок, де споживання 300+, 500+ -- не тому, що заможні. а навпаки- кілька поколінь під одним дахом, бо не мають змоги купити окреме житло. Будуть їм майдани комунальні
Небайдужий Показати IP 12 Липня 2021 15:58
А ну тихо! У нашого керманича досі є план, як знизити комуналку на 50 відсотків.
так таки так! до Небайдужий Показати IP 12 Липня 2021 16:21
І навіть не один! Наш найвеличніший і сонцесяйний має ще багато прихованих планів.
33 до так таки так! Показати IP 12 Липня 2021 17:48
А ще майстер спорту по боротьбі з коронавірусом хотів посадити мільярд дерев і побудувати 100 стадіонів і взагалі закінчити епоху бідності. Так що не заважайте
Хаха до 33 Показати IP 12 Липня 2021 23:28
Вже дерева не буде вирощувати, передумав....
777 Показати IP 12 Липня 2021 16:50
А шо.заграница уже не поможет.зовите мериканцив скорее.французов и прочих прибалтов.точно помогут.заплатят за вас и еще на пиво дадут.
Лучанин до 777 Показати IP 12 Липня 2021 17:41
Тобі вже нічого не допоможе, зайва хромосома дає про себе знати
777 до Лучанин Показати IP 12 Липня 2021 21:00
Ты плати за свет вовремя,что там у кого лишнее не считай, не твое это.
Папріколу Показати IP 12 Липня 2021 17:04
Порох-тато,Зе-син,достойний свого тата,при татові почали грабити,при синові розграбили все.Вже почали грабити:*Богом дану нам, українцям, землю!
Анонім Показати IP 12 Липня 2021 17:39
Опубликованы данные о многомиллионных выплатах премий убыточному «Нафтогаз Украины». Бонусы просто зашкаливают. Наглость и жадность в правлении на первом месте. О деньгах: Всего в 2021 году, выписано премий на 30 млн долларов, И это только для 6-ти топ-менеджеров, причем главе правления Коболеву – 12,7 млн долларов... "Кінець епохи бідності"...
Правда Показати IP 12 Липня 2021 18:07
Повна дурня.Ціна має бути ринковою,як і пропонує МВФ(кредитів не буде)для всіх і не залежно від споживання.А соц. підтримка-це не справа енергетиків,а соц.захист держави,а тут повний швах,от і ці "метання",які тільки поглиблять кризу...на жаль.Зелене і молоде,але "гонорове" і дурне...
Я до Правда Показати IP 13 Липня 2021 18:31
ціна має бути економічно обгрунтованою а не ринковою..тоді й толк буде
Луцьк Показати IP 13 Липня 2021 12:02
Вже якось нічого не дивує, навпаки чекаємо нових "економічних зростань за рахунок зубожіння населення". Здається, ніби молоді і не досвідчені за кермом нашої держави, але як уміють обкрадати населення своїми новопридуманими податками і комуналкою - просто мастерклас! Раз на місяць якісь нововедення, націлені на зубожіння країни, де живуть і працюють на даний час! Вирішення проблеми дуже просте - не дозволяти держслужбовцям та їхні родичам в період займання посад і після звільнення протягом 20 років мати нерухомість та різноманітні збереження за межами території України. У разі підтвердження майна чи коштів за територією України - розстріл!