USD 39.62 39.84
  • USD 39.62 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

З 2020 року запровадять фахову передвищу освіту

7 Червня 2019 16:42
З 2020 року українські коледжі та технікуми почнуть надавати фахову передвищу освіту і готуватимуть фахових молодших бакалаврів.

Це передбачено проектом закону «Про фахову передвищу освіту», повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки, пише Укрінформ.

«З 2014 року, коли був прийнятий Закон «Про вищу освіту», коледжі та технікуми опинилися у невизначеному стані. З одного боку, їм дозволили тимчасово працювати в системі вищої освіти, але на практиці вони не мали жодної нормативної бази. Зараз парламент прийняв проект закону, який закладає основу для розвитку фахової передвищої освіти, і дуже важливо, щоб уже найближчим часом він набув чинності. Адже цей документ стосується інтересів мільйонів українців – близько 400 тис. студентів, які навчаються у коледжах, їхніх батьків, понад 40 тис. педагогів та сотень тисяч роботодавців. Тож, сподіваємося, що найближчим часом закон буде підписаний Президентом та почне діяти», – зазначив заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Спіаавтором законопроекту була і народна депутатка Ірина Констанкевич.

«Закон 8321-д «Про фахову передвищу освіту» прийнято в цілому. Знаю, що питання було болючим для сотень тисяч наших громадян, адже ціла ланка освіти могла опинитися у глухому куті. До мене особисто та на адресу Комітету надходили листи підтримки від закладів освіти з різних областей України. Тепер, відповідно до прийнятого Закону, потреби фахової передвищої освіти буде враховано у бюджетному плануванні, а заклади зможуть розпочати роботу за новим типом навчання вже з наступного навчального року. Це велика перемога освітян і усіх зацікавлених осіб, які вибороли для себе можливості розвиватися з новою силою, показувати результати, виходити на нові рівні в освіті. Однозначно, у Законі закладено новаторські підходи до функціонування закладів фахової передвищої освіти і є усі підстави сподіватися на гарні результати», – наголосила народний депутат Ірина Констанкевич.
Загалом закон закладає такі зміни:

– запроваджуються елементи корпоративного управління закладами, що сприятиме врегулюванню конфлікту інтересів. При закладі діятиме Наглядова рада, яка працюватиме над стратегічним розвитком закладу, шукатиме додаткові джерела фінансування, зможе впливати на керівництво в разі суттєвих проблем у діяльності;

– обрання керівника передбачатиме рейтингове голосування колективу. Крім того, строк перебування на посаді буде обмеженим;

– заклади готуватимуть фахових молодших бакалаврів, а за наявності ліцензії здійснюватимуть підготовку за коротким циклом вищої освіти або першим (бакалаврським) рівнем;

– нова система державного фінансування: субвенція з держбюджету покриватиме здобуття повної загальної середньої освіти, а також підготовку за спеціальностями, яким надається особлива підтримка;

– не встановлюються обмеження щодо віку студентів, кількості попередньо здобутих дипломів за бюджетний кошт;

– можливість формувати індивідуальні освітні траєкторії та надавати вибір форми освіти (мережева, дуальна, навчання на виробництві тощо).

«У законопроекті передбачено низку механізмів, спрямованих на розвиток освіти дорослих. Приміром, ми заклали можливість для вступу не тільки за результатами ЗНО, а й на базі випробувань у закладі. У такий спосіб українці, які давно закінчили школу і зараз хочуть змінити фах, зможуть безперешкодно вступити до закладу, і навіть більше – отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти. У проекті також є різні форми для отримання фахової передвищої освіти, зокрема, ми розвинули розуміння дуальної освіти. Усе це має стати запорукою як професійного розвитку молодих фахівців, так і трампліном для успіху тих, хто прийшов для здобуття нової професії», – зазначив гендиректор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров.

Як повідомлялось раніше, 6 червня Верховна Рада 236 голосам ухвалила закон «Про фахову предвищу освіту».
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Анонім Показати IP 7 Червня 2019 17:16
Щось нагадуе, що це передостання освіта. Далі просто вчити буде нікого.
Тор Показати IP 7 Червня 2019 18:07
Новий спосіб розвести студентів, і їхніх батьків на бабло.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus